Skocz do zawartości
Kamilek1307

BiXenon i jego samopoziomowanie / wysokość świecenia

Rekomendowane odpowiedzi

tylko po co wydluzac zasięg poprawnie ustawionych świateł
A na przykład po to że przy większych prędkościach wydłuża się droga hamowania, więc dobrze by było widzieć dalej. Natomiast co do oświetlania poboczy i tablic nad drogą to u mnie "działa" to cały czas bez względu na prędkość. I nikt mi nie mruga z przeciwka że go oślepiam. Kilka dni temu byłem na przeglądzie i miałem sprawdzane światła były ustawione nawet minimalnie poniżej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim samochodzie mam coś takiego , że xenon dostosowywuje się do danej prędkości z jaką auto się porusza. Np : jak przekroczę prędkość okolo 50km/h to kąt oświetlenia ulega zmianie na mniejszy tzn światła nie świecą aż tak bardzo na boki tylko świecą na większą odległość przed samochodem, jak jadę na długich to obie soczewski schodzą się ku sobie i świeci wąsko ale bardzo daleko - mega fajny bajer do nocnych jazd.

 

Jutro wrzucę video jak się uda nagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam auto pare m od sciany domu i swieca mi lampy idealnie w linii prostej... Mialem tak tez z dalszej odleglosci od sciany. Teraz po przegladzie widzie na fakturze korekte lamp o ktora sie nie prosilem. Juz po odjechaniu o 15 m od sciany, swiatla sie zalamują, nie sa juz w linii prostej. Takie rozjechanie swiecenia nastepuje... Bylem na regulacji w diagnostyce, kolega cos poprawil. Ale nic sie nie zmienilo. co zrobic zebym mial jak wczesniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bixenon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde po wyjechanii wiem ze cos nie tak. Mysle ze z oddali na autach tez rowno obie byly. Zdaje sobie sprawe ze asymetrycznie maja swiecic... Ale wiem ze cos jest nie tak :/ i z juz 10 - 15m jakies takie posrodku cienie - zalamania sie robia na koncu wiazki swiecenia.

 

Przepraszam za kolejny post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób foty jak świecą na ścianie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób foty jak świecą na ścianie...

 

Albo podjedź do pierwszej lepszej stacji kontroli pojazdów i za 10 zeta sprawdzą ci wszystko i wypoziomują jak coś, a jak się nie da to powiedzą w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowia ze jest ok.... A czy moge prosic Was w wolnej chwili o fotke tak z 15 metra od sciany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych światełkach tak naprawdę nikt nie powinien grzebać. Jedynie co mogli ci ustawić to góra-dół innej możliwości nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tych światełkach tak naprawdę nikt nie powinien grzebać. Jedynie co mogli ci ustawić to góra-dół innej możliwości nie ma...

 

W b6 jest jeszcze regulacja lewo prawo w lampach, chyba że w B7 to usunęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mama dwie regulacje, jedną reguluje gora-dol a drugą jak kręcę nie ma żadnej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a drugą jak kręcę nie ma żadnej reakcji.
:wmorde bo regulujesz położenie żarówki doświetlenia :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlenie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz doświetlenia zakrętów żarówką H7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zauważyłem u siebie, że przy włączaniu zapłonu, kiedy zapalają się i potem gasną kontrolki, na koniec 3 razy mruga żółta żarówka. Przy okazji wizyty w ASO zapytałem o to. Dostałem odpowiedź, że nie mam wyłączonego trybu autostradowego. Ustawia się chyba tylko VAG-iem. Ponieważ głównie jeżdżę po mieście poprosiłem o wyłączenie tego.

Być może przy włączonym trybie autostradowym w B7 i dodatkowej regulacji świateł pojawia się problem oświetlania jadących z naprzeciwka przy prędkościach powyżej 120 km/h? Sprawdzę przy najbliższej okazji jak to wygląda u mnie. A fotkę ze światłem z odstępem 15 m od ściany zrobię dzisiaj i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb autostradowy, to zapalanie się świateł powyżej 140km/h i nie ma nic wspólnego z regulacją świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz doświetlenia zakrętów żarówką H7?

 

Mam ale w zderzaku a nie w lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ale w zderzaku a nie w lampie

 

W Bixenonach też masz doświetlanie tyle, że dynamiczne oczywiście bez żarówki H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ale w zderzaku a nie w lampie

 

Tak. Ale zarowka H8 jest realizowane doswietlanie w B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności