Skocz do zawartości
Gość krzysztof

Skrzynia biegów (B5 3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof

Witam was wszystkich tak sie sklada ze zostalem posiadaczem passata 2002 1.9tdi 130 i mam taki problem.kiedy odpalam auto wrzucam jedynke redykuje na 2biegb i czuje leki opór jak bym do konica nie wysprzeglal .czym to moze byc spowodowane ?????nie mam znikome pojecie o mechanice!

 

//edit - biegów piszę się przez "ó" - Nol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzial "Moj passat" sluzy tylko do prezentacji swoich samochodow, przenosze watek do dzialu technicznego.

Czy ten problem nastepuje podczas "wyjmowania" 1 biegu czy podczas "wkladania" 2 biegu? Wystepuje tylko przy zmianie 1-2 czy przy kazdym biegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof

przy wrzucaniu 2 biegu reszta jest ok ,sorki za zle wlorzenie robie to 1 raz :grin:

 

[ Dodano: Pią Lut 10, 2006 12:09 ]

a jeszcze takie szybkie pytanko co ile wymienia sie olej w skrzyni biegow? i chce zrobic serwis wymiana oleju itd.ale niewiem jaki olej byl zalany przedtem czy moge wlac np.mobil czy musze jakos plukac silnik ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, po to jestesmy :)

Jaki masz przebieg i kiedy byl wymieniany olej w skrzyni biegow?

Ja rowniez u siebie moge zauwazyc delikatny opor podczas wrzucania drugiego biegu. Jest szczegolnie zauwazalny przy niskich temperaturach i zimnym oleju, pozniej sie poprawia. Jest tak znikomy, ze go w sumie nie zauwazam, jest wiele samochodow, ktorym fabrycznie skrzynia gorzej chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof

moj przebieg to 80 tys mil to jakies 136tys km i olej nie byl wymieniany wogule z tego co widze w ksiazce serv.czy sadzisz ze to durzy przebieg??

 

[ Dodano: Pią Lut 10, 2006 12:27 ]

Nie ma sprawy, po to jestesmy :)

Jaki masz przebieg i kiedy byl wymieniany olej w skrzyni biegow?

Ja rowniez u siebie moge zauwazyc delikatny opor podczas wrzucania drugiego biegu. Jest szczegolnie zauwazalny przy niskich temperaturach i zimnym oleju, pozniej sie poprawia. Jest tak znikomy, ze go w sumie nie zauwazam, jest wiele samochodow, ktorym fabrycznie skrzynia gorzej chodzi :)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

136 tys to nieduzo, przed toba jeszcze cale lata jezdzenia. Ja u siebie mialem wymieniany olej przy 100 tys km ale niech ktos zweryfikuje, keidy nalezy wymienic. Czesc producentow nie przewiduje wymiany, czesc zaleca wlasnie przy przebiegu 100 tys km. Serwisowka VW przewiduje sprawdzanie poziomu oleju co 20 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
136 tys to nieduzo, przed toba jeszcze cale lata jezdzenia. Ja u siebie mialem wymieniany olej przy 100 tys km ale niech ktos zweryfikuje, keidy nalezy wymienic. Czesc producentow nie przewiduje wymiany, czesc zaleca wlasnie przy przebiegu 100 tys km. Serwisowka VW przewiduje sprawdzanie poziomu oleju co 20 tys km.
moze doradzisz mi na co najczesciej trzeba zwracac uwage przy takim przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, to nie jest na tyle duzy przebieg, zeby cos juz sie sypalo. Teoretycznie przeplywomierz moze juz zaczac sie psuc ale na to nie ma reguly. Prawidlowo eksploatowac samochod (oleje, filtry, plyny), pilnowac zmiany rozrzadu i jezdzic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Trudno powiedziec, to nie jest na tyle duzy przebieg, zeby cos juz sie sypalo. Teoretycznie przeplywomierz moze juz zaczac sie psuc ale na to nie ma reguly. Prawidlowo eksploatowac samochod (oleje, filtry, plyny), pilnowac zmiany rozrzadu i jezdzic. :)
przeplywomierz???? co to??? bede teraz w polsce i bede robic serv wiec bym to zmienil czy jest drogi?????dziekuje za info a i co z tym olejem jezeli niewiem jaki byl wlany wczeniej czy moge wymienic bez zlych konsekwencji np mobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz to takie bydle, ktore jak sama nazwa wskazuje mierzy ilosc zassanego powietrza. Lubi sie psuc i wtedy zaczynaja dziac sie cyrki. Olej musisz wlac taki, ktory spelnia norme dla twojego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Przeplywomierz to takie bydle, ktore jak sama nazwa wskazuje mierzy ilosc zassanego powietrza. Lubi sie psuc i wtedy zaczynaja dziac sie cyrki. Olej musisz wlac taki, ktory spelnia norme dla twojego silnika.
jeszcze jedno pytanko obiecuje ostatnie czy czesci kupione w polsce np pasek roz,filtry itd pasuja do wersji angielskiej??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza malymi wyjatkami jak np reflektory, panel climatronica, deska rozdzielcza albo inne uzaleznione od ruchu po "zlej stronie drogi" :) czesci pasuja, to w koncu jest ten sam samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość doroszpawel

Witam

U mnie również jest delikatny opór przy zmianie z 1-ki na 2-ke tylko gdy silnik jest zimny. Dotyczy to zwłaszcza niskich temperatur. przebieg również ok 130.000 km, nie rozpatrywałem tego jako problem. Wymienie na wiosne olej w przekładni i zobaczymy czy nadal będzie to występować !! Poza tym skrzynia chodzi rewelacyjnie.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne w tym modelu . U siebie póki był na gwarancji uparłem sie ,że to wada i wymienili mi synchronizatory pierwszego i drugiego biegu. Na poczatku bylo jeszcze gorzej , teraz jest tak jak na starych synchronizatorach , z jedynki na dwójke na zimnym siliku jest wyczuwalny opór , po nagrzaniu zjawisko zanika. mam porównanie do passata mojego ojca ( przebieg 30000km) i jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam... przy 50 tysiącach i zimnym silniku identycznie. Ten typ tak ma... po prostu nic na siłę - wyjmij jedynkę i czekaj aż dwójka sama wskoczy - nie dociskaj.... Jak się rozgrzeje olej w skrzyni, to objaw mija. Wiosną - nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mildek

A czy to nie wina czasami oleju mineralnego?

 

Kiedyś kątem ucha usłyszałem że jak się wlewa olej mineralny to co prawda skrzynia ciszej chodzi ale przy niskich temperaturach "dwójka" ciężej wchodzi. Może to być to... Ale pewien nie jestem. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ile powinno sięwymieniać olej w skrzyni ??????i jaki to koszt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ogulnie oleju w skrzyni to sie nie wymienia... przynajmniej w manualu... a napelnia sie olejem przeznaczonym do tego celu(tzn chyba sie napelnia tym z automatow) 1l orginalu kosztuje chyba 80 zeta. (VW SAE 75W90)

 

co do skrzyni - przednia przekladnia glowna- 0,8 litra ( syntetyk 75W90)

skrzynka przekladniowa - 0,8 litra ( syntetyk 75W90)

tylnia przekladnia glowna 1,5 litra ( przkladniowy olej klasy GL5 np Castrol EPX 80W90)

automat - 2,6 litra na wymiane , zalanie poczatkowe 9 litrow olej - VW ATF G 052 162 A1( 0,5 litra opakowanie) lub G 052 162 A2( litrowe opakowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy skrzynia biegów z wersji amerykańskiej będzie pasowała do wersji europejskiej? B5 fl 1.8T AWT 150 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ze wzgledu na to ze nie moge napisac wlasnego tematu, to podepne sie tutaj.

Wiec tak Vw Passat Bt FL 131km 2002r

Problem z automatyczna skrzynia tiptronic.

Nardzo pozno zmienia biegi okolo 3t obrotow.

Na 4 i 5 biegu na niskich obrotach po przycisnieciu pedalu gazu trzesie cala buda. Ktos moze pomoc w tej sprawie? Co moze mu dolegac? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności