Skocz do zawartości
postmortem

Listwa ochronna RGM RBP226

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Czy wiecie moze jak taka listwa nazywa sie fachowo po angielsku albo po niemiecku.

Chcialbym poszukac srebrnej orginalnej do B6.2010r

Mam bialy kolor lakieru (tzw. Candy White) ,na allegro moge znalezc tylko czarne takie listwy-wiec pomyslalem ze poszukam na ebay.

 

Dzieki za pomoc.

 

PS. Chyba ze podsuniecie jakis fajna aukcje z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem czarną listwę na białym lakierze, pewnie dlatego że ciężko znaleźć w kolorze białym. I też dobrze wyglądała.

Szczerze nie widziałem czegoś takiego.Może faktycznie na ebayu ale w USA coś znajdziesz, bo więcej tam jeździ białych passków.

Generalnie spróbuj pomalować aluminiowy element na biało specjalną*farbą do aluminium. Nie kosztuje to fortuny, a może będziesz pierwszy w Polsce albo na świecie hehe ;p

 

po angielsku takie wynalazek nazywa się*"bumper cover" czyli "zderzaka ochrona" jak wpiszesz "rear" będzie, że tylnego.

tu masz link na aukcje ebay: http://www.ebay.com/bhp/vw-passat-rear-bumper

 

Powodzenia! Pochwal się koniecznie jak coś*znajdziesz albo wymodzisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niemiecku taka listwa to "Ladekantenschutz ".

Polecam listwę z tematu wątku. Są na Allegro.

Zerwałem i nakleiłem ponownie, teraz już prawie idealnie (choć nadal przesunęło mi się o kilka mm, ciężko idealnie ułożyć) - naprawdę wygląda jak element fabryczny. Myślę, że nawet na białym samochodzie efekt będzie świetny :) W końcu dokładka na dole zderzaka jest czarna.

Obiecałem zdjęcia, ale jakoś nie mam czasu zrobić... Wygląda to tak, jak na zdjęciach dostępnych w Internecie - nie ma żadnego przekłamania. Tutaj fotka sebrnego auta, ze strony producenta http://www.rearguards.co.uk/index.php?app=gbu0&ns=prodshow&ref=RBP226

RBP226C.jpg

RBP226V.jpg

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

skindred i postmortem --- Wielkie Dzieki ! :)

 

Poszukam cos - zamowie - dojdzie - jak zamontuje - to obiecuje ze dodam fotke :)

PS.Myslicie ze z B7 tez by pasowala taka listwa ochronna ?

Pozdr.

Milego weekendu :)

Edytowane przez pakita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B7 jest inna listwa - RBP495. Z uwagi na ścisłe dopasowanie do kształtu zderzaka nie sądzę, aby ta przeznaczona do B7 spasowała do B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do B7 jest inna listwa - RBP495. Z uwagi na ścisłe dopasowanie do kształtu zderzaka nie sądzę, aby ta przeznaczona do B7 spasowała do B6.

 

Chodź swoją*drogą na allegro są*sprzedawcy części samochodowych i zaznaczają*że tylni zderzak pasuje do B6 jak i B7 więc pewnie dużej różnicy nie ma. Czekamy na zdjęcia kolego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na zdjęcia listwy do B7 - nie ma wywinięć po bokach jak ta do B6 (jest płaska na całej długości i tylko wygięta w dół w celu ochrony krawędzi zderzaka). Sądzę więc - na podstawie tych zdjęć - że tę akurat listwę założy się i do B6, ale jak jest z wyrobami innych producentów nie wiem.

 

Foty listwy (biała plamka to ślad po lekkim załamaniu, do którego doszło podczas odklejania listwy, całe szczęście to jedyny ślad po tej operacji):

 

listwa03.jpg

listwa01.jpg

listwa02.jpg

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra robota, prezentuje się bardzo dobrze wszystko.

 

Powiedz jeszcze co to za matę gumową w bagażniku masz??? Bo też poluję na coś eleganckiego, a sam chłam na allegro, a ta widzę chyba jakaś lepsiejsza jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa powinna być przesunięta ok.3-4mm w lewo. Wówczas pasowałaby idealnie.

Mata to oryginał VW. Tylko musisz wziąć pod uwagę, że nie jest gumowa, ale z pianki PE. Lekka, ale dosyć delikatna. W czterech miejscach można zrobić wycięcia, aby umożliwić wykorzystanie mocowań bagażu. Ja wyciąłem tylko dwa, przy samej krawędzi ładunkowej.

Szlag mnie trochę trafia, bo kupiłem komplet dywaników za ponad 500zł (przód+tył+mata), a od września są w ofercie promocyjnej (mata kosztuje 163zł) i za całość zapłaciłbym teraz 150zł mniej. Matę włożyłem od razu, ale dywaniki leżały w szafie, bo używałem welurowe ;)

http://www.volkswagen.pl/content/medialib/vwd4/pl/nowy-serwis-i-akcesoria/broszura-wrzesie-padziernik/_jcr_content/renditions/rendition_0.download_attachment.file/gazetka_09_10.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info!! szykują mi się kolejne zakupy. Widziałem te gumowe zamienniki mat do bagażnika i nie licząc przykrego zapachu smoły w całym aucie, wyglądały słabo. A w kabinie mam już oryginały, kupiłem kiedyś na allegro za pół ceny ;p

 

A co do listwy to chyba zrezygnuję z aluminiowej bo i tak mi pies to porysuje i tak, chyba że przed sprzedażą auta ją nakleję ;p będzie ładnie wyglądać i przykryje dotychczasowe rysy ;p

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/aktualne-promocje.html jest lista salonów biorących udział w promocji, ale jak zapytasz o matę i powiesz, że jest w ofercie promocyjnej, to chyba każdy dealer sprzeda Ci w tej cenie. Lista chyba dotyczy czynności serwisowych, a nie sprzedaży akcesoriów.

Przetestowane na bielskim Inter-Welmie - pokrowce na koła są za 95zł, ale jak wspomniałem o ofercie promocyjnej to powiedzieli mi, że sprzedadzą za 85zł, jak w ofercie ;) Nie ma ich na liście.

Te maty na Allegro są za ok.230zl ;) Czyli w regularnej cenie.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mnie też czeka wymiana listwy na zderzaku. Obecna oryginalna, odchodzi przy końcach a poprzedni właściciel czymś ją polał i ma żółte plamy.

myślę nad taką: http://allegro.pl/vw-passat-b6-kombi-2005-10-nakladka-listwa-zderzak-i5340142050.html

jakieś opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam listwe ze stalibnierdzewnej, polerowanej, efekt wizualny zuper, a praktyczny super razy dwa ;) listwa prYklejona na tasme zelowa 3M, do okola listwy, wiec nie ma prawa nic pod nia sie dostawac, taka polecam, tania nie jest ale warto

możesz podać link na allegrosa o jaką chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności