Skocz do zawartości
postmortem

Listwa ochronna RGM RBP226

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma zamontowaną listwę ochronną tylnego zderzaka firmy RGM?

http://www.rearguards.co.uk/index.php?app=gbu0&ns=prodshow&ref=RBP226&sid=nvat3jeq02b85y88yo96090o32lj6w26

Jest do kupienia na Allegro za 195zł. Na zdjęciach wygląda solidnie i elegancko (o wiele lepiej, niż blaszane listewki dostępne za połowę tej ceny), jednak jestem ciekawy, jak listwa sprawdza się w praktyce.

Po pierwsze czy listwa naprawdę jest idealnie dopasowana do profilu zderzaka.

Po drugie czy między listwą a zderzakiem nie gromadzi się brud. Z instrukcji wynika, że mocowanie odbywa się za pomocą wąskiego paska taśmy dwustronnej, co oznacza, że z każdej praktycznie strony syf z drogi może wnikać pod listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna ta listwa ochronna ale to jest do B6 a w twym podpisie jest 3bg a w tym modelu byla folia samoprzlepna ja kupowalem na allegro a okazalo sie ze kolega z naszego forum takie naklejki produkuje ,niczym nierozni sie od orginalu a jest duzo tansza i nic sie z nia niedzieje ,a co do plastikowej napewno bedzie trwalsza i nawet jesli brud a jezdzac po naszych czystych drogach wiemy ze jest czysto hihi to zawsze on bedze wszedzie takze pod listwa ale bez obawy plastikowy zderzak nierdzewieje a umyc zawsze go mozna by znow byl czysty:-) P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się podpisem.

Rozróżniam modele Passata i poszukuję listwy do 3C5 dokładnie ;)

Pytanie dotyczy więc listwy do B6 kombi.

Nie obawiam się korozji plastikwoego zderzaka. Obawiam się, że zgromadzony pod listwą brud będzie pozostawiał zacieki (po opdach deszczu albo po spłukaniu auta po myciu). Takie coś można płukać w nieskończoność i zawsze coś jeszcze pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon mysle ze takich zaciekow niebedzesz mial z tej listwy co w linku przeciez ona dokladnie przylega do calego zderzaka ale tego nikt ci niepowie musialbys zapytac kogos kto ja kupil i uzytkuje napewno jest bardzo fajna i praktyczna przy wkladaniu np.wozka lub innych przedmiotow chroni zderzak i taka role ma ona spelniac :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon (...) musialbys zapytac kogos kto ja kupil i uzytkuje

 

W tym celu założyłem ten wątek ;)

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna listwę plastikową przyklejoną do zderzaka (taka http://allegro.pl/listwa-ochronna-zderzaka-vw-passat-b6-variant-i3389819361.html) i nic mi z niej po myciu nie wypływa, a na pewno pod nią jakiś tam brud się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobna listwę plastikową przyklejoną do zderzaka (taka http://allegro.pl/listwa-ochronna-zderzaka-vw-passat-b6-variant-i3389819361.html) i nic mi z niej po myciu nie wypływa, a na pewno pod nią jakiś tam brud się zbiera.

 

Kupiłeś dokładnie tę listwę i u tego sprzedawcy?

Na zdjęciach widzę emblematy VW więc to ORI część i faktycznie wygląda na oryginalną?

Jakościowo jak to wygląda i jak się użytkuje to aluminium, łatwo się rysuje, rysy na czarno czy srebrno ???

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobna listwę plastikową przyklejoną do zderzaka (taka http://allegro.pl/listwa-ochronna-zderzaka-vw-passat-b6-variant-i3389819361.html) i nic mi z niej po myciu nie wypływa, a na pewno pod nią jakiś tam brud się zbiera.

 

Możesz zrobić zdjęcie zderzaka z założoną listwą? (najlepiej przy otwartej klapie bagażnika)

Piszesz, że jest plastikowa, a w opisie aukcji napisano, że jest aluminiowa.

Wygląda na ori, nawet znalazłem jakieś archiwalne oferty VW - była w ofercie w kwiecień-maj 2012r.

Ta RGM mi się bardziej podoba, bo ma wywinięcia na boki i na dół - wydaje się, że lepiej chroni zderzak. Zdarzyło mi się przerysować zderzak podczas wyciągania torby hokejowej z bagażnika (torba ma metalowy, niczym nie osłonięty, stelaż od dołu), dlatego zależy mi na kupnie porządnej nakładki na zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wprowadziłem Was nieco w błąd gdyż to nie jest listwa, którą mam u siebie. Mam taką http://allegro.pl/vw-passat-b6-nakladka-ochronna-na-zderzak-rider-i3393070722.html . Odpowiadałem przez telefon i zmylił mnie podobny wygląd oraz fakt, że u tego samego sprzedawcy kupowałem listwy progowe w tym samym czasie co listwe na zderzak. Ale do rzeczy. Ja jestem zadowolony ze swojej listwy a mam ją już od listopada 2011roku na aucie. Wygląda estetycznie, nie odkleja się oraz nie wypływa spod niej żaden brud. Jak znajdę jakieś foto to od razu zamieszczę. Aha! Jedyna uwaga. Klapa bagażnika na krawędziach dochodzi lekko do tej listwy i ją nieco wyciera - na szczęście listwa jest plastikowa i to ona się nieco obciera, a nie lakier na klapie :) Pomimo wszystko z listwy jestem zadowolony

 

---------- Dodano o 14:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:36 ----------

 

A więc znalazłem na kompie takie fotki:

tyl1.jpg

tyl2.jpg

 

Fotki są robione przy innej okazji ale jako taki widać listwę. Na drugim foto widać te przecieranie się listwy na krawędziach. Mi te przetarcia nie przeszkadzają, aczkolwiek jakby listwa była z metalu to pewnie lakier na klapie by się przycierał. Jak te fotki nie wystarczą to zrobię dodatkową sesję foto.

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klapa bagażnika na krawędziach dochodzi lekko do tej listwy i ją nieco wyciera

 

To według mnie dyskwalifikuje tę listwę. Zdecyduję się raczej na RGM.

Mimo wszystko, dzięki za foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To według mnie dyskwalifikuje tę listwę. Zdecyduję się raczej na RGM.

Mimo wszystko, dzięki za foty.

 

Szymon jak już założysz tą listwę to podeślij zdjęcie jak jest spasowana ze zderzakiem i opisz czy dobrze przylega po bokach. Z tego co widziałem w jednym z passatów jeżdżących na TAXI to brzegi lekko odchodziły od zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, najpierw jednak muszę ją kupić ;)

W grę wchodzi jeszcze ta ori, do której Kolega wojas podał link. Może ktoś taką ma? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ta listwa RGM również może się obcierać... Ta moja listwa jest naprawdę cieńka i nie wiem czy coś poza folią zaspokoi Twoje oczekiwania. Może klapę da się podregulować co by do listwy nie dobijało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozróżniam modele Passata i poszukuję listwy do 3C5 dokładnie

Pytanie dotyczy więc listwy do B6 kombi.

 

3C5 to B6 sedan, a B6 kombi to 3C9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jemu poniżej również... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że kombi opisywane jest jako 3c5 - choć faktycznie numery części rozpoczynają się od 3c9. :)

 

---------- Dodano o 16:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:44 ----------

 

Pierwszy lepszy przykład katalogu: http://baza.edpol.pl:8080/partscatalogue/cars.aspx?a=00121

 

Chyba nie ma sensu dalej robić OT :)

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówię listwę ORI z aluminium w Gdańsku. Dostanę ją w ASO za 99zł. Raczej nic nie będzie obcierać, za to co innego mnie martwi.

 

Potrzebuję zabezpieczyć zderzak przed swoim wielkim psem, który czasem jest szybszy ode mnie i po otworzeniu bagażnika szybko wyskakuje rysując mi rzeczony zderzak.

 

I tu tkwi problem, nie chodzi mi tylko o tuning zewnętrzny ;) a ta listwa jest całkiem fajna i cholercia też szkoda jej rysować pazurami ;p

 

Nie wiem czy kojarzycie, ale kiedyś była taka przymocowana z tyłu mini płachta ORI do bagażnika, którą narzucało się na zderzak przy załadunku i rozładunku... ktoś wie jak to się fachowo nazywało? może ma ktoś jakieś numery z etki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem listwę RGM. Link do strony producenta: http://www.rearguards.co.uk/index.php?app=gbu0&ns=prodshow&ref=RBP226 żeby mi nikt kryptoreklamy nie zarzucił ;)

Jakościowo bez zarzutu: świetne tworzywo, lekko chropowata powierzchnia, dopasowany do zderzaka kształt.

Od spodu naklejone są trzy odcinki taśmy dwustronnej 3M: jeden długi wzdłuż listwy i dwa krótkie na bocznych krawędziach. W opakowaniu nasączona rozpuszczalnikiem szmatka do czyszczenia powierzchni przed przyklejeniem.

Listwę przykleiłem, jednak podczas klejenia lekko mi się przesunęła w płaszyźnie poziomej. W efekcie z jednej strony jest 1mm szczelina między wywinięciem a zderzakiem, z drugiej listwa jest na zagięciu jest lekko "naciągnięta". Po zamknięciu klapy widać przesunięcie o ok.5mm w lewo. Jestem na siebie wściekły, ale nie będę chyba tego odrywał, bo taśma trzyma cholernie mocno. W instrukcji napisane jest, że można oderwać uprzednio podgrzewając listwę suszarką lub opalarką. Istnieje jednak duże ryzyko złamania listwy lub uszkodzenia lakieru.

Jeśli chodzi o poruszany problem ocierania pokrywy o listwę - nic takiego nie występuje. Są ok.2mm luzu między krawędzią klapy a powierzchnią listwy na całej długości.

Zakup udany, montaż nieudany :rumieniec

Jak znajdę chwilę, zrobię kilka zdjęć.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aluminium nie polecam, po trzech latach u mnie wygląda fatalnie. aluminium tez koroduje. dodam ze kupowane w serwisie vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności