Skocz do zawartości
Paulka

Samochód Passat po 2,5 rocznym spoczynku w salonie

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B6 1.8 TSI 160KM DSG 2010 czerwiec.

Stał 2,5 roku na salonie (podobno ktoś wpłacił zaliczkę i nie odebrał - jakiś konflikt bo chciał odebrać zaliczke i była sprawa sądowa... dlatego samochód tyle stał)

po historii VIN widac, że zaczął jeździć na początku tego roku i pokonał do dnia dzisiejszego 15 tys i jest na sprzedaż. Po przejrzeniu historii VIN jak na taki przebieg trochę miał awarii,

historia:

2010 czerwiec produkcja

2012 marzec -> stan licznika 750KM demontaż pojazu do oględzin - wery (nie wiem o co chodzi?)

2013 styczeń -> stan licznika 950KM silnik nie działa (w historii nic nie pisze, ale sprzedawca twierdzi ze to była wina akumulatora)

2013 luty -> stan licznika 2100KM - wymieniony zawór elektromagnetyczny

2013 kwiecień -> stan licznika 8724KM - Półoś wymieniona

2013 maj -> stan licznika 9250KM - przewód chłodzenia - wymiana

2013 czerwiec -> stan licznika 10250KM - KOMPRESOR SPRĘŻARKA KLIMATYZACJI - wymiana | instalacja elektryczna naprawa (wymienione: 1k0122447ft rura wodna, 1j0973702 czujnik ABS, komplet przwodów) | pasek wielorowkowy wymieniony |

2013 lipiec -> stan licznika 13550KM - aktualizacja sterownika w skrzyni biegów DSG

 

Jakie jest Wasze zdanie, warto w ogóle interesować się takim egzemplarzem skoro tyle czasu stał (nie posiadam wiedzy czy był odpalany w tej przerwie, ale chyba nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , co miesiąc awaria jakaś , ciekawe co zepsuje się w sierpniu :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2012 marzec -> stan licznika 750KM demontaż pojazu do oględzin - wery (nie wiem o co chodzi?)

2013 styczeń -> stan licznika 950KM silnik nie działa (w historii nic nie pisze, ale sprzedawca twierdzi ze to była wina akumulatora)

w prawie rok 200km

 

2013 styczeń -> stan licznika 950KM silnik nie działa (w historii nic nie pisze, ale sprzedawca twierdzi ze to była wina akumulatora)

2013 luty -> stan licznika 2100KM - wymieniony zawór elektromagnetyczny

w miesiąc 1150km

 

 

2013 luty -> stan licznika 2100KM - wymieniony zawór elektromagnetyczny

2013 kwiecień -> stan licznika 8724KM - Półoś wymieniona

w 2 miesiące ponad 6000km

 

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 2 miesiące ponad 6000km

 

:hmm

 

Ja przejeżdżam miesięcznie ok.2500-3000km (rocznie ok.30 tys.km);) Dodam, że nie wykorzystuję auta w celach zarobkowych. Użytek w 100% prywatny (tylko dojazdy do pracy, związane z hobby, na zakupy, na urlop).

Więc nie zaskakuje mnie taki przebieg. Nie po to kupuje się Passata, żeby nim 10tys.km rocznie przejeżdżać :) Do takich przebiegów jest Polo ;)

Ten długo stał, ale od jakiegoś czasu jest normalnie eksploatowany - takie są moje przypuszczenia.

Ciekawy egzemplarz. Zastanawia mnie, jak się będzie sprawował w przyszłości.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 2 miesiące ponad 6000km

 

wystarczy pojechać raz w Alpy na narty w tym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z Suwałk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

A no :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział, że samochód jak nie jeździ to się psuje i chyba coś w tym jest.

Tamta osoba od zaliczki go nie odebrała bo może wykryła jakąś wadę. To moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez loVeRin6

w 2 miesiące ponad 6000km

wystarczy pojechać raz w Alpy na narty w tym okresie.

ja wiem, że to jest możliwe, ale porównując do przebiegów z innych miesięcy to dziwne..

 

nadal nic mądrego nie wnosimy do tematu :lol

 

---------- Dodano o 20:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:53 ----------

 

Ktoś kiedyś powiedział, że samochód jak nie jeździ to się psuje i chyba coś w tym jest.
tu się podpisuję. Zarówno stare, jak i nowe auta. Może się nie psują od razu same z siebie, ale długi postój nie służy im dobrze i skutkuje częstszymi awariami w czasie późniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa gwarancji?

Skoro auto było nie używane i sprzedawca jest pewny przebiegu oraz stanu technicznego , może jest skłonny przedłużyć gwarancję ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena w miare, i sprzedający napisze oświadczenie że samochód na dzien dzisiejszy ma przebieg taki a taki, to czemu nie brać. Co mu będzie po postoju 2,5 letnim. Moim zdaniem nic.

 

Przebieg kwestia względna. Ojciec b6 tką robił srednio 35tys rocznie (przez 2 lata) Po przeprowadzce i zakupie citroena passat robi gora 5 tys rocznie. I kto mi uwierzy przy sprzedaży? Niestety nikt.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie, miałem nówki przeguby, w zawieszeniu nic nie stukało było idealne. Klocki ledwo co się dotarły. Silnik wyzionął ducha w Boże Narodzenie a na początku lutego już był wsadzony drugi. Jeden przegub wystrzelił dzień po uruchomieniu samochodu na powrocie ze spota, drugi dwa tygodnie później. Klocki zjadło momentalnie a zawieszenie złapało takie luzy że szkoda gadać. Nie wiem czy to kwestia okresu zimowego czy też zwyczajnie postój nie służy autu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe , co miesiąc awaria jakaś , ciekawe co zepsuje się w sierpniu
Pewnie dlatego ktoś sprzedaje, bo ma go dość.

Mój ojciec kupił B6 z salonu i pamiętam, że m. in. auto wyjechało z fabryki bez ustawionej geometri i pocięło nowiutkie opony, wymienili przepływomierz po kilku miesiącach i coś tam jeszcze. W mojej ocenie ta lista usterek w odniesieniu do przebiegu w przypadku B6 jest calkiem realna :P

Z drugiej strony kupujesz auto w którym te wszystkie rzeczy masz już wymienione, a przebieg ma niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony kupujesz auto w którym te wszystkie rzeczy masz już wymienione, a przebieg ma niewielki.
Chyba faktycznie to co miało się popsuć to chyba już wyszło i jest wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie tematem ale mimo wszystko odpuściłam ten egzemplarz 2,5 roku postoju przeważyło o tym, że zrezygnowałam mimo, że auto miało jeszcze 5 miesięcy gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulinko przekaż namiary na ten bolid, bo tu sie by go kupiło na handelek.....

 

 

:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolek, bolid sprzedany bo zniknął z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko znowu sie pokazało na allegro. Tylko niższa cena o 2 tys, inne fotki oraz inny numer tel. To całkiem możliwe, że ktoś kupił i wtopił - ciekawe ...

Radze uważać:

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-r-line-salon-polska-C30150397.html

 

PS. Grill jest nieoryginalny, a jak dzwoniłam do sprzedawcy (do tego co wcześniej wystawił) to zapewniał, że jak najbardziej oryginalny. Tylko, że to nie jest RLINA, a on twierdził, że RLINE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli samochód jest dbany i ma na czas wymienianą awarie to przebieg ma gówno do gadania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba z Suwałk
A no

 

OT: zazdroszczę Wam, że macie 2 miesiące urlopu i możecie go spędzić w całości w Alpach...

 

połowa pokonanego dystansu to podróż na narty, a druga połowa to normalny przebieg, w trakcie tych pozostałych 6-7 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności