Skocz do zawartości
guz

Poranne utyki i szary dym po uruchomieniu.

Rekomendowane odpowiedzi

A poduchy pod silnikiem i skrzynią sprawdzałeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, były sprawdzane przed robotą z szklankami. Ale czy mogą powodować buczenie jak jest zimno, a później cisza? Jeszcze może podjade na sprawdzenie łącznika i tłumików. Jedno co nam, to to że jak przyspieszam tempomatem i puszczę przycisk przyspieszania, to rzuci autem / silnikiem do tylu. Co ciekawe, spadło spalanie. Zalałem 20l i zrobiłem teoretycznie (w/g km do przejechania) 280km w miejscie. Co mnie oczywiście cieszy :)Do pełni szczęścia brakuje mi tylko pozbyć się dudnienia

Edytowane przez Poochini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Dziwna sprawa :) Auto na paliwie letnim odpaliło za pierwszym razem, bez grama dymu. Zbiera się jak kiedyś. Pozostał tylko problem buczenia :/ Jak motor się nagrzeje, to chodzi cicho. Wibracje zaraz po ruszeniu sa słyszalne w granicach 1100-1300 obr. Co ciekawe, gdy jadę z górki, stałą prędkością, gdzie wibruje, to na nierównościach czasem to ucicha, jakby coś ocierało i przestawało

 

Jeśli buczenie cichnie na wybojach a całkowicie po rozgrzaniu auta to sprawa będzie dosyć prosta. Coś wpada w rezonans. Z mojego dioświadczenia rezonować lubią:

- filtr powietrza - to trzeba sprawdzać dokładnie bo ten obija się o różne elementy (rurki klimatyzacji, przewody paliwowe, blachę)

- intercooler - u mnie był poluzowany, wystarczyło podokręcać słuby

- wentylator klimy - dolne mocowanie u mnie jest luźne i brzęczy (szczególnie gdy jest chłodno)

- plastiki

- plastikowy pampers (u mnie rezonował przy zderzaku, dałem dwie dodatkowe wkręty i przeszło)

 

Dodatkowe informacje znajdziesz w Moim poscie o tej tematyce:

http://forum.vw-passat.pl/threads/43961-dziwne-wibracje-i-drzenie-1-9-TDI?p=1928675&viewfull=1#post1928675

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mój temat z porannymi problemami uważam za zakończony, auto po wizycie w AutoVAG w DG działa jak kiedyś. Będę kontynuować sprawę buczenia w innych tematach. Dzieki guz za info, sprawdzę te elementy.

 

U ciebie dalej OK?

 

pozdr!

 

 

- plastikowy pampers (u mnie rezonował przy zderzaku, dałem dwie dodatkowe wkręty i przeszło)

 

BTW: Pampers?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście mój temat z porannymi problemami uważam za zakończony, auto po wizycie w AutoVAG w DG działa jak kiedyś. Będę kontynuować sprawę buczenia w innych tematach. Dzieki guz za info, sprawdzę te elementy.

 

U ciebie dalej OK?

 

BTW: Pampers?

 

Pampersem - nazywam plastikową dolną pokrywę przedziału silnika.

 

U mnie odpalanie jak malina. Gdzieś jakiś pojedynczy utyk czasem się zdarzy - ale nie przesadzajmy. Ogólnie jest tak jak być powinno. Akumulator kończy w przyszłym tygodniu 10lat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wymieniłeś go jednak? :) Co do pampersa, to fakt, ale ja od miesiąca wymieniam je na bieżąco :)

pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wymieniłeś go jednak? :) Co do pampersa, to fakt, ale ja od miesiąca wymieniam je na bieżąco :)

pozdr!

 

Cena nowego mnie trochę ostudziła. Naładowałem go elegancko. Na razie sprawuje się wzorowo. Czekam na mrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności