Skocz do zawartości
patefoniq

Uciekający płyn do spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem. Otóż po krawędzi nadkola delikatnie kapie mi płyn do spryskiwaczy. W sumie, to ta delikatność czyści mi cały zbiornik (6l) w parę dni. I teraz pytanie co może być przyczyną. Dzwoniłem do bednarka i do jeszcze jednego warsztatu i nie potrafią na szybko ocenić ani kosztów, ani tego, czy zrobią to od reki. Dziwne to o tyle, że rozrząd każdy serwis wymienia od razu, a takiej pierdoły nie mogą. Proszę o pomoc i nakierowanie ewentualne na przyczyny i sposób naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mi te wskazówki pomogły, bo pisali właściciele albo B5tek, albo B6 z dieslem, a ja mam benzynę i do tego z bi-xeno... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na pewno masz dzielony zbiornik i dwie pompki , jesli schodzi caly plyn to moze mocowanie którejś z pompek ,ale zeby tam dojsc i cos zobaczyc trzeba zdjac błotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zeby tam dojsc i cos zobaczyc trzeba zdjac błotnik

czy Ty w ogóle wiesz co trzeba zrobić aby błotnik w B6 zdjąć, coś mi się wydaje że bladego pojęcia nie masz o tym co piszesz.

 

Piotrek zdejmij zderzak i zobaczysz co tam jest, a jak to zrobić masz w mojej instrukcji dołożenia spryskiwaczy.

http://forum.vw-passat.pl/threads/106825-Instrukcja-Podlaczenie-spryskiwaczy-reflektorow

Nikt to nie jest wróżką aby bez ogledzin auta postawić od razu 100% diagnozę. Jak Ty nie wykażesz choć trochę chęci aby zobaczyć gdzie cieknie to my jak mamy to zdalnie stwierdzić.

Wiesz ile jest miejsc z których może ciec. Wypisywanie ich nic nie da, bo w 1 kolejności to zderzak musi iść na bok, ew kolo, nadkole, plastiki podwozia, itp to może coś zobaczysz.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na serwisie i mi to samo powiedziano. Ja sam nie zdejmę, nie bo mam warunków. W serwisie taka usługa kosztuje 350pln (zdjęcie i założenie zderzaka) - będę musiał skorzystać z Bednarka. Samo zdjęcie nadkola niewiele pomogło, bo to co widać, nie cieknie. tak czy owak, dziękuję za konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sam nie zdejmę, nie bo mam warunków

Zderzak można zdjąć nawet na parkingu pod blokiem i to nawet bez odkręcania kół, wiec dasz radę. A 350 stówy wydasz na coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sam nie zdejmę, nie bo mam warunków

Na pewno byś sobie z tym poradził. Ja pod blokiem większość prac wykonuję przy samochodach.

http://forum.vw-passat.pl/threads/7918-Zbiornik-na-plyn-do-spryskiwaczy

http://forum.vw-passat.pl/threads/48849-Instukcja-zdejmowania-przedniego-zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już sie uporałeś z problemem, ale przyczyną może być przewód karbowany od pompki spryskiwacza, jest on wciskany w takie "widełki" w zderzaku. Musisz zdjąć nadkole i jak zaglądniesz pomiędzy spryskiwacz a dół zderzaka, to zobaczysz. Ja u siebie tam miałem mikro przetarcie i w ciągy 3-4 dni cały płyn uciekał. Sprawdzić można też kompresorem. Zalej zbiorniczek płynem (wodą) wyciągnij koszyczek z sitkiem, dopasuj gumowy korek z małym otworem ( może być korek z umywalki starego typu) i w otwór korka wciśnij pistolet od kompresora. Ciśnienie powietrza (nie za duże, max 2 atm.) pokaże gdzie przecieka. Sprawdzałem w ten sposób u siebie, i w 100% zadziałało i nic nie stało sie ze zbiorniczkiem. Dostęp ułatwi też odkręcenie osłony halogenu - 1 śrubka, halogenu - śrubki i kierunku 1 śrubka wkręcona w pionie. Owocnego sprawdzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pisze Under81 oraz Bimbasz. Jest to przypadłość B6 z biksenonem. Najczęściej przeciera się delikatnie karbowany wężyk który ociera o zderzak. sprawdzić to można ręką po częściowym odkręceniu nadkola ale się tak nie naprawi bo potrzebny jest lepszy dostęp. Trzeba jednak zdjąć zderzak przynajmniej odchylić od strony zbiornika. Trudno go jednak zakleić więc dobrym rozwiązaniem jest owinięcie w przetartym miejscu miękką taśmą dwustronną lub inną gumką i zaciśnięcie opaską jak na jednym ze zdjęć . Jak się zassie to i potrzyma a ponadto opaska izoluje wężyk od zderzaka i po problemie. Można to zrobić na parkingu ale potrzeba torksy T 20 i T 25 i klucz nasadowy "10" na długim trzpieniu ok 30-45 cm. Sam to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, ale dla mnie to i tak czarna magia. Ja rozbieram laptopy i konfiguruję serwery i programuję, a na autach to znam się z teorii :( Rower, to zrobię, ale auto średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie płyn do spryskiwaczy uciekał przez uszczelkę (oring) pompki dolnej. też nie jestem mechanikiem i nie znam się dobrze ale jakoś udało mi się ten oring wymienić. Nie ukrywam że baaardzo mi pomógł bimbasza opis jak zdjąć zderzak. W sumie nie musiałem go całego zdejmować, a wystarczyło większą połowę poodkręcać i wystarczyło by wyciągnąć pompkę. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast leciało z wężyka przy pompce. Auto z xenonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodam tylko że u mnie ciekła sama pompka (zwykłe światła, kombi)

 

Można natomiast ją wymienić od strony nadkola, bez demontażu zderzaka.

Poza tym 350 złotych to trochę drogo za sam montaż/demontaż... Radziłbym udać się do jakiegoś porządnego mechanika, poza serwis VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemekkaw

Ja na dniach miałem taka przypadłość. Zdjąłem koło, odkręciłem nadkole włożyłem rękę i dopchnąłem wężyk.

I po temacie.

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności