Skocz do zawartości
reveler

Bąble na przyciskach blokady drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem, że na przyciskach blokady i odblokowania drzwi powstają bąble? Pod palcem czuć, że jak się mocniej drapnie to zejdzie cała farba, guma czy co to jest. Jest na to rada czy tylko wymiana na nowe? Jeśli wymiana to czy robił ktoś to może i czy można dokupić takie przyciski?

 

Będę wdzięczny za pomocne odpowiedzi, szczerze to taki wygląd przycisków troszkę drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jakieś foty jak ci się uda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na uchwycie drzwi (tam co sterowanie szybami) schodziła ta "gumka" i kupiłem nowe w ASO. Te nowe są malowane czymś innym i nie powinno zejść. Fakt że odcień troszkę inny- ja mam czarne.

Napewno przyciski kupisz w ASO. Pytanie tylko za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego chciałem foty zobaczyć, bo kiedyś też miałem podobny problem tyle, że z plastikiem (ramką) wkoło włącznika świateł i hamulca postojowego.

Z ramki zaczęła schodzić czarna guma, a zaczęło się od jej chropowatości właśnie. Dodam, że jest to raczej element, którego nie dotyka się na co dzień za bardzo, jak coś*to samego przycisku czy pokrętła świateł, więc generalnie jakaś "kiepska ropa" jak mówi mój mechanior ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbąbliło na przycisku recznego nie wiem od czego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zbąbliło na przycisku recznego nie wiem od czego....

 

pewnie dlatego że to jeszcze fabryczny:)

ja wiem że u mnie był wymieniany i nic się z nim nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe moze i racja zalozylem nowy juz z wierzchu plastikowy bez tej powierzchni gumowej zobaczymy jak dlugo wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też bąble wyskoczyły na przycisku blokady drzwi, a nawet więcej - bąbel już pękł i wyszedł spod niego paskudny biały plastik.... ach ta jakość vw... pomyśleć że u kolegi w 21 letniej toyocie wszystkie podświetlane przyciski są w idealnym stanie.

 

 

reveler czeka nas ściąganie tapicerki drzwi, bo inaczej się chyba nie da dobrać do tego przycisku.... odpowiadając na pytanie czy jest rada na te bąble - wymiana na nowy lub można go maznąć czarnym markerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marker hm sprobuj i tak nie masz nic do stracenia albo tak jak moj kolega pobaw sie w wycinanie z czarnej matowej tasmy przylepnej..powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest masakra patent vw u mnie na przycisku blokady drzwi bomblowało aż do symbolu samej kłuteczki szło jak zaraza i zatrzymałem ją zdrapując to co zbąblowało ale ukazał się paskudny biały plastyk. Na razie coby nie raził mnie w oczy zamalowałem go czarnym markerem:blink Nowe bąble pojawiły się przy przełączniku el. lusterek jak się zbiore to to wymienię.

Moja rada dla wszystkich jak zobaczysz mały bąbel to go od razu usuń bo będzie postępować destrukcja dalej.

Wydaje mi się że powstaje to od wysokiej temp. na słońcu bo przycisku blokady przez 4 lata użyłem 2 razy tak że nic innego na niego nie wpłynęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesław proszę Cię skup się nad naszym językiem, bo ta kłuteczka to po prostu rozpacz....Pozdro i przepraszam, że nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesław proszę Cię skup się nad naszym językiem, bo ta kłuteczka to po prostu rozpacz....Pozdro i przepraszam, że nie na temat...

 

 

no totalnie kolego nie na temat!! język polski jest językiem żywym i on ciągle ewoluuje, zmienia się i rozwija.

Jednocześnie wulgaryzuje się i staje się pospolity, równolegle do języka literackiego.... że nie wspomnę o regionalizmach!

w końcu kolega nie napisał "bul" jak jeden taki!

 

zawsze nadęci, kastraci i impotenci :036:

 

wracając do tematu tych bąbli, to podobno wilgoć ma tu duże znaczenie, jak wodę zostawicie z butów na wycieraczce w aucie i słońce wyjdzie zza chmur, to ta guma pod wpływem ciepła pobiera wilgoć i parcieje (z dedykacją dla mati91lv) pomału, tak że latem nie ma co z niej zbierać ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot zawsze znajdzie się zawsze taki żeby na pykać sobie postów przyczepi się do byle gu...na szkoda, że nic ciekawego na temat nie powiedział. Ważne że koledzy zrozumieli Ty nie musiałeś Ciebie temat nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek tu nikt nie jest Miodkiem. Czasem walnie się gafę. Zazwyczaj złapany się przyznaje i jest ok. Po co się unosić. A w temacie, żeby nie było - też mam bąble na przycisku od zamykania i jak dobrze kojarzę powstały podczas prania tapicerki. Spec za dużo wody lał na wszystko i się narobiło...

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ot zawsze znajdzie się zawsze taki żeby na pykać sobie postów przyczepi się do byle gu...na szkoda, że nic ciekawego na temat nie powiedział. Ważne że koledzy zrozumieli Ty nie musiałeś Ciebie temat nie dotyczy.

 

Wiesław mnie to też dotyczy, bo to "ogumowanie" zawsze schodziło-miałem to w B5 i teraz też się łuszczy w innym pochodnym vw aucie

nic sie na to nie poradzi i trzeba kupić nowe albo zamalować.. Takie to gó...no-wiem, wiem bul Cię zmylił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesiek tu nikt nie jest Miodkiem. Czasem walnie się gafę. Zazwyczaj złapany się przyznaje i jest ok. Po co się unosić. A w temacie, żeby nie było - też mam bomble na przycisku od zamykania i jak dobrze kojarzę powstały podczas prania tapicerki. Spec za dużo wody lał na wszystko i się narobiło...

 

czyli potwierdza się motyw wilgoci i wody!!! te elementy elementy przecierać na sucho podczas czyszczenia! co swoją drogą może pewnie nieznacznie tylko wydłużyć ich żywot, więc wymiana nieunikniona.

Zwłaszcza przed sprzedażą, bo ponoć ludzie "kupują oczami" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łuszczące się plastki to też efekt używania Plaków i tym podobnych nabłyszczaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łuszczące się plastki to też efekt używania Plaków i tym podobnych nabłyszczaczy.

 

Witam,

 

Dzięki za wszystkie posty. Ja nigdy u siebie nie użyłem Plaqua ani nic podobnego (auto ma teraz 8 lat, kupiłem jak miał 3).

 

Jak mi się uda to poniżej załączam foty, słabawo widać ale da radę. Aha, i widać też łuszczenie gumo-plastiku na boczkach (na beżowym uchwycie do zamykania drzwi).

 

IMG_1348.jpg

IMG_1350.jpg

IMG_1349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no słabo to wygląda! do wymiany! u mnie nie było takiego przegięcia.

Pewnie u mnie nałożona została extra "ropa" na ramkę przy włączniku lamp, żeby wyglądały plastiki na miękkie!

Jak zaczęła odchodzić ta warstwa wierzchnia, to usunąłem ją i teraz plastik jest widać z daleka że twardy, ale nadal czarny ;)

Na ramkę poluję na allegro. Można nowy oryginał znaleźć. ASO zaczynają magazyny chyba wietrzyć z części do b6;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mi się uda to poniżej załączam foty, słabawo widać ale da radę. Aha, i widać też łuszczenie gumo-plastiku na boczkach (na beżowym uchwycie do zamykania drzwi).

 

czy mi się wydaje - czy Ty masz przycisk od blokady zamka na lewych i prawych drzwiach????

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności