Skocz do zawartości
focus-pl

Felgi aluminiowe - ciężarki czy spawy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić pierwsze w karierze alusy do Passata B5tki. Celuję w felgi od Audi A4 7Jx15 H2 ET39 więc powinny pasować bez problemu. Sprzedawca podesłał parę fotek i zastanawiam się, czy widać na nich spawy, czy poprostu tak dziwnie prezentują się ciężarki do felg aluminiowych? Na co warto jeszcze zwrócić uwagę?

ps. Czy orientujecie się gdzie i za ile można dokupić dekle do takich felg (jakie to rozmiary etc)?

Dzięki!

2013-05-13-1302.jpg

2013-05-13-1306.jpg

2013-05-13-1346.jpg

2013-05-13-1301.jpg

Edytowane przez focus-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z brzegu to wygląda na pozostałości kleju po ciężarkach, ale tam w środku za ramionami to ciężko ocenić z fotek, osobiście obstawiam za ciężarkami. Tak z czystej ciekawości, ile chcesz zaplacić za te alusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z brzegu to wygląda na pozostałości kleju po ciężarkach, ale tam w środku za ramionami to ciężko ocenić z fotek, osobiście obstawiam za ciężarkami. Tak z czystej ciekawości, ile chcesz zaplacić za te alusy?

 

Też mnie ciekawi ile za te alu w takim stanie. Mam u siebie na aucie identyczne i wyglądają o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jeszcze w stanie salonowym bez najmniejszego zadrapania :), kupiłem nówki w oryginalnych pudełkach za 800PLN.

Nie jest to jakis wyszukany wzór do passata ale ogolnie felgi sa bardzo solidne, jakość wykonania wzorowa, ale skoro szly do audi B6 to nie ma sie co dziwić. Chcialem je sprzedac po zakupie 16 za 600 ale nie było chętnych więc sprzedalem stalowki i kołpaki, a te polecialy na zimówki, także był to chyba najlepszy pomysł :).

Dekle spokojnie dokupisz, sam mam dokupywane, jakby co to mogę Ci jutro zmierzyć...

Felgi pasuja bez najmniejszego problemu, ET cofniete o 2mm względem oryginalnych z FL-a, które mają ET=37, w B5 ET=45

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650zł z oponami letnimi na +- jeden sezon. Dużo/mało? Co do stanu - to nie wiem czy brud nie robi wrażenia kiepskiego stanu - na Allegro wszystkie wystawione są wymyte ;).

ps. Jak odróżnić orginał od chińszczyzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł bym może i dał za nie ale tylko i wyłącznie założył bym je jako zimówki. Niech Ci wyśle dokładne zdjęcia umytych felg.

Bo tak to to kupujesz kota w worku. Tu są opony 205/60/15 a standard opona na 15" to chyba 195/65/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko na zimówki? Jak dla mnie fela na passacie prezentuje się całkiem dobrze, 10x lepiej niż na audi. Fakt faktem 600zł to dużo skoro kolega zakupił w stanie salonowym za 800. Poszukaj takich w innej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tylko na zimówki?

 

Chodziło mi o to że w takim stanie jak są na zdjeciu nadają się na zimówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie fela na passacie prezentuje się całkiem dobrze, 10x lepiej niż na audi

Ja mam akurat zupełnie odwrotne zdanie :), jakoś średnio mi pasują do passata, ale generalnie nie są złe. Początkowo miałem je na lato.

 

http://naforum.zapodaj.net/ab22c611111e.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/ebc7d72d10ec.jpg.html

 

Ps. jedna felga w ASO to jak pamiętam koszt ok 1200PLN :D

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam akurat zupełnie odwrotne zdanie :), jakoś średnio mi pasują do passata, ale generalnie nie są złe. Początkowo miałem je na lato.

 

http://naforum.zapodaj.net/ab22c611111e.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/ebc7d72d10ec.jpg.html

 

Ps. jedna felga w ASO to jak pamiętam koszt ok 1200PLN :D

Twoja dodatkowo wygląda jak nowa. W sumie u mnie jakoś to inaczej widzę. Nie mam foty na pełnym aucie z nowymi oponami ( fakt że inaczej teraz wygląda przód dodaje efektu xD ) ale mi tam się podoba teraz jak wygląda.

WP_000009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja dodatkowo wygląda jak nowa.

Kwestia kultury użytkowania alusów ;), na co akurat jestem bardzo uczulony. Przy moim bloku parkuje się wzdłuż ulicy na jednym pasie na całej długości, to co nieraz tam można tam zaobserwować to aż się płakać chce. Piękna nowa felga a kierowca jedzie po krawężniku aż się beton kruszy :D

 

Bo tak to to kupujesz kota w worku. Tu są opony 205/60/15 a standard opona na 15" to chyba 195/65/15

Taki rozmiar opony wychodził fabrycznie, to jest zamiennik 195/65/15. Na stalówki szły 195, a na alu 205 z racji szerszej o pół cala felgi. Ja mam założone 195 i też jest ok.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam akurat zupełnie odwrotne zdanie :), jakoś średnio mi pasują do passata, ale generalnie nie są złe. Początkowo miałem je na lato.

 

http://naforum.zapodaj.net/ab22c611111e.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/ebc7d72d10ec.jpg.html

 

Ps. jedna felga w ASO to jak pamiętam koszt ok 1200PLN :D

 

Nie chcesz sprzedać ;D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem rok temu..., teraz mi przeszło :) i nie miałbym co zarzucic na zime ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskie drogi + alufelgi = jak kupujesz to co najmniej dwie prostujesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolea

Witam, mam pytanie - czy przy zmianie felg ze stalowych na alufelgi trzeba zmieniać śruby mocujące koła? Mam passata B5 FL koła 15'.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie felgi są ori to nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności