Skocz do zawartości
g75

odłączenie air condition z paska klinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś padło łożysko od air condition, zadymiło i nastąpił koniec jazdy. Dałem radę jedynie dojechać na akumulatorze przed dom po zluzowaniu paska klinowego.

Chciałem zapytać czy możliwa jest jazda, takie dobranie paska klinowego aby napędzany był tylko alternator.

Na razie nie chcę podpinać air condition.

Czy ktoś wie jaki pasek wówczas dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie to krótszy pasek :P . Można by było zaryzykować i jakiś pasek od czego innego przypasować. CIekawe tylko czy da się ominąć sprężarke klimy. Ewentualnie coś w sprężarce wykombinować by nic nie tarło i nie dymiło a zostało na normalnym pasku. Na sprężarce jest jakieś sprzęgiełko bodajże, może z nim coś trzeba pokombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jaki pasek wówczas dokupić?

Troche kombinacji jest bo musiałbyś puścić pasek na pompę wspomagania i pompę wody i osobno na alternator.

Czyli układ jakby nie było klimy, ten na górze po prawej.

bc237d9b14868018.png

 

Więcej TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche kombinacji jest bo musiałbyś puścić pasek na pompę wspomagania i pompę wody i osobno na alternator.

Czyli układ jakby nie było klimy, ten na górze po prawej.

bc237d9b14868018.png

 

Więcej TUTAJ.

 

Dokładnie.

Chodzi mi o pasek nr 5 z górnego prawego rysunku. Wał napędzający jedynie alternator.

Jutro sprawdzę czy się da zamontować, czy nie będzie ucierał o ucho rolki napinacza oraz jaka będzie jego długość. Znacie numer paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten pasek nie jest przystosowany do alternatora ze sprężyną napinająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sunku z

a czy ten pasek nie jest przystosowany do alternatora ze sprężyną napinająca?

 

 

Obejrzałem dokładnie jak są rozłożone paski. Mam układ dolny prawy. Pasek ma numer 037260848.

Możliwy jest zakup paska nr 5 z górnego prawego rysunku z rolką napinającą zamiast sprężyny napinającej? Bez rolki pasek będzie ocierał o dolny pasek.

Edytowane przez g75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności