Skocz do zawartości
alicjag3

Odcięcie gazu przy 4,5 tys. obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam ustawione odcięcie gazu przy 4,5 tys obrotów. Zauważyłam, że podczas wypraw autostradą schodzą mi widoczne ilości paliwa i choć nie zwracałam na to uwagi zastanawiam się czy to możliwe aby przy prędkości np. 140-150km/h obroty przekraczały te 4,5 tys i że jeżdżę wtedy na benzynie? Powinno tak być?

 

Jakie macie obroty w swoich Passatach z tym silnikiem przy takich prędkościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ustawione odcięcie gazu przy 4,5 tys obrotów.

Jaki był powód takiego ustawienia? Czyżby instalacja nie obrabiała wyższych obciążeń? Czy super gazownicy zrobili sobie taki bezpiecznik?

schodzą mi widoczne ilości paliwa

Centralkę masz w widocznym miejscu? Zwróć na to uwagę bo nikt Ci nie wywróży kiedy jedziesz na LPG, a kiedy na PB.

Jakie macie obroty w swoich Passatach z tym silnikiem przy takich prędkościach?

Wszystko zależy od biegu. Czasami jak się wyprzedza na 3 heh... czerwone pole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska instalacja albo kiepsko zamontowana skoro przy 4,5 tyś. obrotów jedziesz na benzynie. Być może to tylko ustawienie w konfiguracji. Zgłoś gazownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz do tych co montowali i powiedz że niech zrobią tak że do odcinki ma jechać na lpg jesli nie potrafia niech zdemontuja instalkę i oddadzą pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłam. Po przekroczeniu 4,5 tys instalacja wspomaga się benzyną a to już jest chyba właściwe? Dlatego też nic tu się nie da sprawdzić bo lampka się nie przełączy, zasadniczo auto nadal jedzie na gazie. Zresztą zorientowałam się, że do 4,5 tys to by może doszedł u mnie przy 160-170 km\h. Pytanie wiec dlaczego schodzi mi benzyna? Czy to, że auto odpala na gazie wystarczy żeby np w ciągu miesiąca wskazówka zjechała o ok 1/4 (wskazówka od benzyny)? Czyli na przestrzeni np 1,5 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, się wspomaga PB nie jest właściwe. Nie po to zakładałaś LPG, aby co chwilę atakować PB. Coś mi się wydaje, że będziesz musiała zmienić fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności