Skocz do zawartości
soszi

1.9 TDI PD 131 KM - brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze jedno pytanie ile duty cycle w % powinno wynosic podczas otwierania i zamykania na tym logu 011 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co wyszło, dobrze jest. Ale to że VNT rusza się podczas BS z kanału 11 nie oznacza że nie blokuje się pod obciążeniem. Jak miałem poprzednią turbinę (słabo zregenerowaną i źle ustawioną) to na luzie chodziła pięknie a pod obciążeniem dawała takie przeładowania aż jej wałek ukręciło.

 

Dobrze jakbyś logował dawki paliwa i korekty pompowtrysków w momencie w którym nie ma mocy po pierwszym dodaniu gazu. Na tym co już zamieściłeś widać że jak problem występuje to turbina nie robi ciśnienia a przepływ powietrza jest za niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy występuje ten defekt to nawet turbiny nie słychać tak jakby sztanga turbiny opadła do dołu i dlatego nie pompowala a po chwili jak go przytrzymam z gazem wcisnietym do polowy to tak jakby spowrotem się załączyła i aż w fotel wciska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak jak napisałem wcześniej sztanga może się blokować. Albo z winy turbiny albo z winy gruszki. Może się też blokować N75 więc wakumetrem trzeba sprawdzić czy jest podciśnienie na gruszce gdy ten problem występuje.

 

Ale to tylko jedna z możliwości, dobrze wpierw sprawdzić czy paliwo jest normalnie podlewane.

Turbina z sama siebie nie napompuje jak jest problem z jej napędzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze słuchajcie ogladalem swoja stara turbinę bo urwal mi się w niej wałek turbiny ten od strony wydechu i olej poszedł na wydech dlatego musiałem wymienić i ku mojemu zdziwieniu na tej starej pisze GARRETT 10 a na tej która mam teraz pisze GARRETT 16 czy to może być tego wina ze tak się dzieje z moim paskiem? Czym te turbiny się różnią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru rozmowach z ekspertami od turbo juz wiem ze nie ma znaczenia czy pisze na muszli zimnej GARRETT 10 czy GARRETT 16 ważne aby na tabliczce znamionowej kod był odpowiedni do danego samochodu moje się zgadzają i na jednej i na drugiej ze specyfika serwisowa są odpowiednie do mojego paska. Wymienilem prawie wszystko nie wiem co to juz może być wygląda to jednak na turbinę tak jak rozmawiałem z mechanikami , wychodzi na to ze geometria działa super nic się nie zacina i jest ok ale na postoju a podczas obciazenia czyli jazdy może jednak się przycinać wiec bez podmianki turbo się nie odbędzie nie stery tylko zastanawia mnie jedno jak to możliwe ze podczas postoju wszystko działa jak trzeba a pod obciazeniem się zacina jak to możliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy miał ktoś coś podobnego...? Ostatnio gdy jechałem w długą trasę przy włączonej klimatyzacji, zajechałem na chwilę do sklepu(klima chodziła na pełnych obrotach) było z 30 stopni na zewnątrz. Wyjechałem spowrotem na autostradę i po chwili odcięło mi turbo. Później zauważyłem że turbo chodzi gdy przez dłuższy czas jadę powyżej 2.5 obrotów. Teraz gdy włączę klimę to momentalnie odcina turbo a bez klimy to tak różnie. Wie ktoś co mogło się zesrać?

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

W temacie braku mocy...

Od forumowego Kolegi (neon) odkupiłem Passata B5 FL 131KM (3BG/AVF).

Zdarzyło się kilka dni temu wracając z roboty, że auto wręcz wyzionęło ducha - maksymalnie 20km/h, pod górkę ledwo wjechał.

Po wypięciu przepływomierza auto odżyło - więc kupiłem nowy przepływomierz, ale o tym później.

Na nowym przepływomierzu już dwa razy miałem podobny przypadek:

- pierwszy, kiedy po dłuższej drodze i krótkim przystanku odpaliłem auto (szybciej piechotą bym zaszedł),

- drugi w trakcie jazdy, kiedy ruszałem ze skrzyżowania i zmieniałem z 1 na 2.

Efekt taki, że auto prawie wcale nie ma mocy i zaczyna kopcić na ciemno.

Po wypięciu, odpaleniu i zgaszeniu silnika oraz ponownym wpięciu przepływomierza, auto zachowuje się normalnie.

 

Co do przepływomierza - przy zakupie nowego Boscha zostawiłem stary (75 zł mniej), ale nowy otrzymałem z naklejką "remanufactured in germany" (?).

 

Ponieważ naczytałem się na temat przepływomierzy mam pytanie, czy faktycznie można trafić na nowy "używany"?

Czy naprawdę jest to taka loteria?

 

 

EDIT:

Może komuś się przyda...

Ponieważ nie mam sprzętu do zrzucenia LOG-ów, podjechałem na stację i zostawiłem na dzień auto. Po prostu poprosiłem o sprawdzenie szczelności dolotu i układu podciśnienia. Gość sprawdził i zapiął komputer, po południu auto było do odbioru, przyczyna: czujnik ciśnienia doładowania, koszt 120 za czujnik. Auto odrobinę lepiej pracuje, pierwszy test przeszło w drodze powrotnej na A4, na której był dosyć duży korek. Auto zachowywało się normalnie, nie było "wyzionięcia ducha" :)

Wymianę wężyków podciśnienia jednak zrobię sobie sam.

Edytowane przez krzych_100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 fl kombi 1.9 tdi 131 koni 6 biegowy.

Czy to normalne ze passat muli az do 1800 obrotow? Ja mam tak ze  muli ze ciezko mu jest a jak dochodzi do 1800 obrotow to idzie jak narwaniec. Po zdrywie na jedynce nie pojdzie odrazu tylko zaczyna od 1800 obrotow. A chodzi mi o to takie ciezkie ruszanie z miejsca.

Passat zostal sprawdzony i turbina i wstryszki i walki wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2018 o 21:50, nizy84 napisał:

Passat b5 fl kombi 1.9 tdi 131 koni 6 biegowy.

Czy to normalne ze passat muli az do 1800 obrotow? Ja mam tak ze  muli ze ciezko mu jest a jak dochodzi do 1800 obrotow to idzie jak narwaniec. Po zdrywie na jedynce nie pojdzie odrazu tylko zaczyna od 1800 obrotow. A chodzi mi o to takie ciezkie ruszanie z miejsca.

Passat zostal sprawdzony i turbina i wstryszki i walki wszystko ok.

Czy rozwiązałeś problem? Mam identycznie tak ja Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepalic ,na trzecim biegu ponad 100 km jedz i bedzie gites nie to auto ;p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nizy84 napisał:

Przepalic ,na trzecim biegu ponad 100 km jedz i bedzie gites nie to auto ;p

 

Mam świeżo wyczyszczona turbin a i tak się zaczęło dziać.  Przed czyszczeniem odcinalo mi turbo w różnym zakresie obrotów i wrzucało  w tryb awaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem n75 i nadal bez różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2018 o 16:30, nizy84 napisał:

Przepalic ,na trzecim biegu ponad 100 km jedz i bedzie gites nie to auto ;p

 

Zobacz co mi zostało z turbiny jak go chciałem przepalić:

 

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam problem z turbo, ostatnio zaczęło puszczać olej i zrobiło się fioletowe więc poszło do regeneracji. Teraz mam założone drugie i po zrobieniu ok 300 km zaczyna zmieniać kolor. Mówiąc krótko to przegrzewa się tylko nie wiem od czego. Podejrzewam wydech ale mapa silnika też nie jest oryginalna. Czy ktoś ma pomysł od czego zacząć poszukiwania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności