Skocz do zawartości
alicjag3

Instalacja gazowa a padające cewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

zainstalowałam jakieś 1,5-2 tys km temu instalację do Passata b5 1.8t. Dodam, że instalacja jest dobra, Lovato Smart. Generalnie jeździ się bardzo dobrze, choć czasem trochę dużo pali (przy wskazaniu komp na 12,2l benzyny np 16-17 litrów).

 

Problem największy jest jednak z cewkami. Chwilę po założeniu instalacji raz mi samochód odpalił jakby na 3 cylindrach, głośno i przede wszystkim z dużymi drganiami. Wyłączony silnik, włączony raz jeszcze i ok.

Później jednak już tak dobrze nie było ponieważ po pewnym czasie już wyłączenie silnika nie pomogło i trzeba było wymienić cewkę bo samochodem nie dało się niemal jechać.

 

Minęło od tego czasu może z 500km i sytuacja się powtórzyła (na razie ta pierwsza). Czy to normalne? Czy należy od razu wymienić wszystkie 4 cewki i czy mogą się co chwilę dalej psuć?

 

Nie wiem też jakie kupować, bo teraz biorę oryginalne za 150-200zł i nie wiem czy jest sens czy dobre są też za np 90zł (przede wszystkim to czy mogą być różne czy wszystkie powinny być takie same?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po montażu lpg moga padać cewki szczególnie jesli nie były jeszcze wymieniane od nowości, warto też zajrzeć do świec i skontrolować przerwę, cewki dobre sa beru za ok 100 zł w intercarsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogą być cewki różnych firm czy jak już kupiłam jedną za 170zł to tak mam kupować pozostałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padające cewki to norma w tym silniku po montażu LPG. Wymień wszystkie i będziesz mieć spokój do tego od razu polecam wymianę świec. Twoje auto nie jest przypadkiem po lifcie? Tam siedziały już silniki AWT a nie APU i cewki podlegały akcji serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co trzeba zrobić aby taką akcję serwisową móc zrobić? Czy zamontowana instalacja LPG nie przeszkadza aby to uznali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zadzwonic do aso i podac numer vin wtedy powiedzą czy dane auto kwalifikuje sie na akcję wymiany cewek jesli oczywiscie wcześniej nie były wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poprawić profil ponieważ na innym forum pisałaś, że masz auto z 2003r więc silnik AWT. Co do cewek to jeżeli są jeszcze oryginalne to w ASO powinni wymienić. Dzwonisz do najbliższego podajesz VIN i albo Cię zaprasza na sprawdzenie, albo nie. LPG nie ma na nic wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na liście AWT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź dobrze i po lifcie były passaty B5 3BG a nie 3B ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 3 dni temu wymieniałem w Szczecinie. Mam ten sam silnik co ty i instalację gazową. Wymienili wszystkie bez żadnych dodatkowych pytań. Warunek: oryginalne cewki. Wymiana dożywotnia za free.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wymienili, jedną niestety zdążyłam wymienić sama więc tylko 3. Mimo wszystko, już po wymianie silnik znów raz czy dwa mi zapalił w dziwny sposób. Mianowicie zaświeca się kontrolka EPC i samochód skacze. Zanim miałam do wymiany cewki też się tak kilka razy zdarzyło aż w końcu wyłączenie i ponowne odpalenie silnika nic nie dało.

Czego to może być kwestia? Dodam, że posiadam instalację LPG ale dzieje się to nawet na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przed wjazdem do ASO włożyć stara to wymienili by 4 i jedna by była w zapasie;-) Podłącz pod kompa odczytaj błędy i będzie coś wiadomo. Stawiam w ciemno, że masz problem ze składem mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam na to ale starej już nie było.

A dlaczego problem ze składem mieszanki skoro odpala na benzynie i wówczas są takie efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece też wymieniałaś?

A dlaczego problem ze składem mieszanki skoro odpala na benzynie i wówczas są takie efekty?

Śmiem przypuszczać, że masz źle wystrojoną instalację, ale to tylko przypuszczenia. Sprawdź błędy będzie wiadomo więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie ma. Jak się tak zdarzy to po powtórnym włączeniu silnika kontrolka gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kontrolka powinny być jakieś błędy. Ona nas informuje tylko, że jest coś nie tak. Reszta to komputer i naprzód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie mi o ile więcej jest spalane gazu niż benzyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gazu pali jakieś 14-17 l w mieście.

Byłam u gazowników, podregulowali coś, zmienili mapę i mieszankę. Auto miało być o ok 10% słabsze ale nic takiego nie zauważyłam nawet. Zobaczymy czy spalanie trochę spadnie bo bywało za wysokie.

 

Nie rozwiązało to jednak problemu, który zdarza się czasem po odpaleniu - zapala się kontrolka EPC i samochód wibruje/skacze. Po wyłączeniu i zapaleniu silnika raz jeszcze jest ok. Może to jednak nie ma związku z gazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicja ciężko czytać jak Twoi gazownicy opowiadają takie pierdoły, instalacją gazowa nie mozna regulować mocy na lpg bo nawet jak zuboża mieszankę to i tak sterownik benzynowy ma swoje adaptacje i dostosuję sie do nowych warunków i zacznie ją wzbogacać. powoduje to tylko potem problemy z jazda na benzynie bo sterownik przystosowuje sie do innych warunków przy jeżdzie na gazie, a po przełaczeniu na benzyne znów musi sie adaptować, może to powodowac takie problemy jak piszesz czyli cięzkie odpalanie na benzynie.

 

Oczywiście można to sprawdzić np. przed odpaleniem zimnego silnika mozna odpiąc kleme z akumulatora na chwile adaptacje sie skasują i wtedy sprawdzić jak odpali. Moga oczywiście byc też inne przyczyny dlatego przydałaby sie porządna diagnostyka autka.

Co do spalania jesli faktycznie auto spalało Ci wczesniej 12l benzyny w mieście to faktycznie gazu może wychodzic ok 15l. Aczkolwiek uważam że jest to i tak sporo zalezy to oczywiście głownie od stylu jazdy i długości pokonywanych odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od gazu podłączyli auto pod komputer, który wskazał błąd związany z niewłaściwą mieszanką, którą wykryła pierwsza sonda lambda. W związku z tym, tak jak pisałam, zmienili mapę i ustawienia a mnie znów wyskoczył ten problem. Podobno są to silniki, które mocno reagują na takie odchylenia. Dziś jadę raz jeszcze podpiąć auto pod komputer aby sprawdzić czy na pewno pokaże tylko to co poprzednio.

 

Co z tym można zrobić? Może taką ma urodę i trzeba się przyzwyczaić jeżdżąc nim na gazie?

 

Dodam, że w tej chwili po wyłączeniu silnika i włączeniu ponownie jest ok (dlaczego tylko czasem sonda wykrywa "złą" mieszankę?). Wcześniej, już po założeniu gazu było podobnie aż w końcu wyłączenie silnika nic nie dało i okazało się, że cewka jest do wymiany. W tej chwili mam wszystkie nowe bo wymieniłam w ramach akcji serwisowej. Może jednak był to przypadek i auto poddało się epc ze względu na zużytą wówczas cewkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności