Skocz do zawartości
Gość custome

stuki przy hamowaniu i ruszaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ghostrider

mam podobny problem jak te które opisujecie i zastanawiam się co przypasować tylko że nikt z Was nie napisał dokładnie tego co się dzieje u mnie, tzn. pukania i stukania są cholernie denerwujące i umiejscowione na moje ucho w prawym przednim kole i są słyszalne nie tylko przy hamowaniu i ruszaniu ale także a nawet przede wszystkim przy skręcaniu kierownicą... i co to może być? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem jak te które opisujecie i zastanawiam się co przypasować tylko że nikt z Was nie napisał dokładnie tego co się dzieje u mnie, tzn. pukania i stukania są cholernie denerwujące i umiejscowione na moje ucho w prawym przednim kole i są słyszalne nie tylko przy hamowaniu i ruszaniu ale także a nawet przede wszystkim przy skręcaniu kierownicą... i co to może być? :>
może przegub lub coś w zawiasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem jak te które opisujecie i zastanawiam się co przypasować tylko że nikt z Was nie napisał dokładnie tego co się dzieje u mnie, tzn. pukania i stukania są cholernie denerwujące i umiejscowione na moje ucho w prawym przednim kole i są słyszalne nie tylko przy hamowaniu i ruszaniu ale także a nawet przede wszystkim przy skręcaniu kierownicą... i co to może być?
sprawdz sruby od ławy silnka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi ręce opadają :doh. Wymieniony cały zawias i przy hamowaniu słychać z przodu stuki. Najwyraźniej jest to odczuwalne przy pulsacyjnym hamowaniu. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już mi ręce opadają . Wymieniony cały zawias i przy hamowaniu słychać z przodu stuki. Najwyraźniej jest to odczuwalne przy pulsacyjnym hamowaniu. Jakieś sugestie?

jak wyżej... pod samochód i sprawdź czy sanki są dokręcone. Drugi temat to klocki - mogą stukać jeśli prowadnice są wyrobione i jest tam luz. Kolejna rzecz to każdy luźny kabel/przewód pod maską obijający się o grodź będzie bardzo głośno hałasował w kabinie. Nadkola (zwłaszcza nieoryginalne) też się niemiłosiernie tłuką jak się je przymocuje nie na wszystkie spinki...

 

Ale ogólnie to opisz jakoś ten "stuk", bo definicja hałasu jest szalenie subiektywna i dla jednych pukanie to stukanie, a dla jeszcze innych te same dźwięki mogą być to brzęczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy stuka (puka) mi coś w ewidentnie z przodu z prawej strony. Stuk słychać przy gwałtownym wciśnięciu hamulca i jak po dziurach sie jedzie lub małych nierównościach. Jak kopne w koło to koło ewidentnie sie rusza do przodu i do tyłu delikatnie. Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej sprawdzić co i jak ale nic nie wyszło. Tylko tyle że z lewej strony wahacz jest do wymiany a z prawej strony to amortyzator ma 47% skuteczności i on może pukać :( macie może jakieś sugestie?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie może jakieś sugestie

skoro masz luz, który widzisz kopiąc nogą w koło, to poproś żeby panowie oddali Ci kasę, którą zapłaciłeś za "pszeglond" i jedź gdzie indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili mi to badanie po znajomości za darmo ;) sam już doszedłem co poszło. luz ma guma od dolnego wahacza (banan) w prawym kole. I teraz takie moje pytanie związku z tym. Czy tą gume (tuleje) da sie wymienić czy trzeba nowy wahacz zakładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobili mi to badanie po znajomości za darmo ;) sam już doszedłem co poszło. luz ma guma od dolnego wahacza (banan) w prawym kole. I teraz takie moje pytanie związku z tym. Czy tą gume (tuleje) da sie wymienić czy trzeba nowy wahacz zakładać?
tak to jest wymienne nr 4D0407183 AB lub P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miale jescze ciekawszy temat juz caly prezod chcialem rozbierac

A mian. pod podloga na wys lewarka jest taki taki aluminowy "pręt awaryjny tlumnka"

- Jak by se oberal to nie spadnie na glebe

Przykrecony na dwie sruby jedna sie prawie urwala(gdzies uderzone bylo podwoziem) ale tuleja jej wyrwala sie z podlogi nie do konca poprostu podczas nawet najmniejszego dolka hamowania tulej pukala w podloge a jak poprostu glupialem az wlazelem pod spo wywalilem ja i wszystko ucichlo

Taka blachostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego asik82, trzeba było na polski chodzić, a nie w szkołę kamieniami rzucać :P Po wymianie wszystkich wahaczy i przejechaniu około 3000 km u mnie też pojawił się głośny stuk przy mocnym hamowaniu czy ruszaniu.. Okazało się, że delikatnie poluzowała się śruba mocująca jeden z dolnych wahaczy do podwozia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek pod spodem jest wszystko w porządku a ten odgłos to najzwyklejsze pukanie o ile moge to tak nazwać (żadne brzeńczenie etc. ;) ) Zastanawiam się czy to nie są te gumy w stabilizatorze, nic innego do głowy mi nie przychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy to nie są te gumy w stabilizatorze
zobacz czy te gumy nie są wyrobione, jak wygladaja ok to je przesmaruj bo być może ze tylko skrzypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tak samo było. Niestety wiekszośc luzów w zawieszeniu można poznać dopiero po rozczłonkowaniu zawieszenia. Przed wymianą lewarowałem, kopałem w koło itp łudziłem się że to wyrobione klocki ale nawet po zrobieniu układu hamulcowego objawy stukania nie ustały. Jak mechanik wymienił wachacze i pokazał w jakim stanie były stare wachacze to przeraziłem się i już nie miałem wyrzutów sumienia że wydałem kasę na nowe zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu zaczęły wydobywać sie z mojego paska dziwne stuki. Pojechałem na stacje diagnostyczna i w zawieszeniu nic nie znaleźli lecz okazało sie że te stuki wydobywają sie ze skrzyni biegów. Na poczatku pojawiały sie przy ruszaniu i hamowaniu lecz teraz pojawiaja sie nawet kiedy jade po nierównościach. A może to koło dwumasowe tak stuka. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od jakiegoś czasu zaczęły wydobywać sie z mojego paska dziwne stuki. Pojechałem na stacje diagnostyczna i w zawieszeniu nic nie znaleźli lecz okazało sie że te stuki wydobywają sie ze skrzyni biegów. Na poczatku pojawiały sie przy ruszaniu i hamowaniu lecz teraz pojawiaja sie nawet kiedy jade po nierównościach. A może to koło dwumasowe tak stuka. Proszę o pomoc
a może poduszki pod skrzynią do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poduszki zdrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie poduszki zdrowe
łożysko oporowe lub docisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za podpowiedź bo biegi wchodzą elegancko nic nie szarpie ani nie trzęsie tylko te stukanie. A jakby to było te łożysko lub docisk to nie orientujesz sie może jakie są tego koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności