Skocz do zawartości
Gość custome

stuki przy hamowaniu i ruszaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

No dzieki za podpowiedź bo biegi wchodzą elegancko nic nie szarpie ani nie trzęsie tylko te stukanie. A jakby to było te łożysko lub docisk to nie orientujesz sie może jakie są tego koszta?

[ATTACH]33471[/ATTACH] nr 13(170-213E) 15(59E)ceny wg etki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawdź mocowanie klocków przód. Znaczy zmień druty które mocują klocki hamulcowe. Niby takie małe coś, ale u mnie tak waliły klocki przez nie. Założyłem nowe 31zł za 2szt. i elegancko :)

Edytowane przez piorunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki to nie bo stukanie wychodzi ze skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Nie chce zakladac nowego tematu dlatego zapytam dla pewnosci tu:

Cos mi stukalo podczas gwaltownego ruszania, mechanik zlazl pod auto znalazl poduszke przednia, ktora mi wymieni w sobote, ale pogrzebal i stwierdzil ze dolny tylni( ten prosty ) jest tez do wymiany bo guma jest krzywo? i moze miec delikatny wplyw na scinanie opony. po jego wymianie kazal mi zrobic zbierznosc. co o tym myslicie?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicckus, wymienił Ci dolny tylny wahacz? nie musisz robic zbierznosci. zbierznosc robisz tylko wtedy kiedy ingerujesz w koncórki drązków a kątów sie nie ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam!

Nie chce zakladac nowego tematu dlatego zapytam dla pewnosci tu:

Cos mi stukalo podczas gwaltownego ruszania, mechanik zlazl pod auto znalazl poduszke przednia, ktora mi wymieni w sobote, ale pogrzebal i stwierdzil ze dolny tylni( ten prosty ) jest tez do wymiany bo guma jest krzywo? i moze miec delikatny wplyw na scinanie opony. po jego wymianie kazal mi zrobic zbierznosc. co o tym myslicie?

Pozdr.

a czy ściąga auto w którąś jeśli nie to nie rób zbieżności bo nie ma po co chyba że zauważysz ścieranie bieżnika z jednej str to inna sprawa wtedy należy jak najszybciej jechać na ustawienie zbieżności i geometrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbierznosc byla robiona tydzien temu przy okazji wymiany koncowki drazka.

auta nie sciaga, w zawieszeniu nic nie stuka, nic nie puka, dlatego nie wiem czy jest sens wymieniac wahacz tylko dlatego ze mechanik powiedzial ze guma w tym wahaczu jest przekrzywiona i ( podobno) bedzie scinac opone)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy luz klockow wjarzmie mozna zlikwidowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi stukalo. potem okazalo sie ze to zmieniarka plyt w bagazniku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi stuka przy skrecaniu kol ale w borze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj u mechanika i sie okazało ze śruby mocowania sań były poluzowane i sie troche juz wyrobiły. Nowe śrubki wkrecone i nastała cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem dzisiaj u mechanika i sie okazało ze śruby mocowania sań były poluzowane i sie troche juz wyrobiły. Nowe śrubki wkrecone i nastała cisza
czyli tak jak pisalem wyzej u mnie tez taka drobna usterka byla ;D ale jak denerwowala.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj denerwowała i to jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i pomoglo jazma wyrobione i mialy luzy krutki zabiek i juz jest naprawione

 

czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak to naprawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak to naprawiłeś?

Wymiana gum w środku,ewentualnie prowadnic i wsio gra ;) Poprostu się te gumy wyrabiają/wycierają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zle jak wyzej to opisalem tez pozbylem sie owego dzwieku ale innym sposobem.Konkretnie moj mechanior zrobil to niczym u kowala prostym sposobem zrobil male spawy na koncowkach klockow tak zeby pasowaly do wyrobionego jarzma.Nie jest to trwala naprawa bo po jakims dluzszym czasie pewnie spawy wytra sie i dzwiek powroci ale taki zabieg z dospawaniem koncowek na klocku to chwilunia .Pytalem sie o jarzma w sklepie motoryzacyjnym ...nowych nie maja.Ale jest mozliwosc sprzedazy regenerowanych w cenie 490 zl za strone(w moim przypadku stuki byly po obu stronach) darowalem sobie na razie jest dobrze nie mam stukow zrobilem kilka tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zle jak wyzej to opisalem tez pozbylem sie owego dzwieku ale innym sposobem.Konkretnie moj mechanior zrobil to niczym u kowala prostym sposobem zrobil male spawy na koncowkach klockow tak zeby pasowaly do wyrobionego jarzma.Nie jest to trwala naprawa bo po jakims dluzszym czasie pewnie spawy wytra sie i dzwiek powroci ale taki zabieg z dospawaniem koncowek na klocku to chwilunia .Pytalem sie o jarzma w sklepie motoryzacyjnym ...nowych nie maja.Ale jest mozliwosc sprzedazy regenerowanych w cenie 490 zl za strone(w moim przypadku stuki byly po obu stronach) darowalem sobie na razie jest dobrze nie mam stukow zrobilem kilka tys km.

Tu w większości chodzi o luz na samym mocowaniu jarzma a nie klocków,a dokładnie ich prowadnic.Niestety wycierają się po pewnym czasie i te gumy należy wtedy wymienić-a czasami nawet prowadnice też przy okazji,nawet widać wyżłobienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie bo tu widzę każdy piszę o stukach. U mnie występuje takie chrobotanie tylko i wyłącznie przy delikatnym hamowaniu a dokładniej w jego końcowej fazie jak auto się zatrzymuje. Wcześniej myślałem że klocki już cieniutkie ale po wymianie na nowe dalej to się dzieje. Dodam że nie zawsze słyszę te chrobotanie ale jeśli już występuje to jest dość słyszalne. Pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie też słychać stukanie podczas wolnej jazdy po małych nierównościach.

Tyle że jak pojedyncze koło wpadnie w dołek albo nierówność, to nic nie stuka.

Sprawdzałem też poduchy pod skrzynią, końcówki drążka i drążek stabilizacyjny, wszystko sztywne bez luzów.

Stuk pojawia się dopiero gdy oba koła wpadną w niewielkie nierówności i ciężko wyczuć co dokładnie puka.

Zmieniałem zawiechę i dalej puka, teraz będę się brał za układ hamulcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, od jakiegoś czasu w prawym kole słysze stukanie tak jakby coś tam latało luźnego. Słychac to tylko przy wolnej jeździe i to nawet na prostej równej drodze jak jade szybko to jest ok. Mechanik stwierdził ze dwa dolne wahacze do wymiany. Czy jest to możliwe aby to były wahacze? A może to łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności