Skocz do zawartości
Tomczaa

Kluczyk Passat b6 - ułamany uchwyt. Ktoś dorabia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W moim kluczyku ułamał się element który umożliwia doczepienia klucza do czegoś. Czy jest jakaś możliwość dokupienjia samego tego plastiku czy konieczna jest wiztyta w ASO?

 

 

TPCJDAq.png

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby w ASO. Ja miałem przygodę z kluczykiem i pilotem. Za kluczyk chcieli 150 PLN więc im podziękowałem, ale pilota niestety za 610PLN musiałem w ASO(może już "nasi" rozpracowali go). Ja kupiłem surowy na Allegro(o ile pamiętam za jakieś 40-50 PLN) i dorobiłem u pierwszego z brzegu klucznika(akurat nie miał na składzie surowych grotów) za 8 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Na allegro mam kupić tylko ten klucz serwisowy (tylko ten wkład) i do klucznika. Nie ma w nim żadnego kodowanie czy coś z tych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrozumiałeś. Kup sam grot(zamiennik najczęściej jest plastikowy) i do klucznika. Ale najpierw obleć usługi dorabiania kluczy, bo może będą mieli na miejscu więc zaoszczędzisz czasu, a może nawet kasy. Zresztą poszukaj na Allegro i porównaj cenę u klucznika. Wytrzymałeś tyle to dzień w tą czy tamtą nie zrobi Ci większej różnicy.

Z ciekawości poszperałem i o dziwo na Allegro nie znalazłem. Ale znalazłem coś takiego: http://harkan.pl/grot-serwisowy-passat-b6-vwgb6-p-147.html

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi. Najprawdopodobniej zrobię sobie wolne w pracy aby poszukać gdzieś na miejscu. Usługi dorabiania kluczy - dawno czegoś takiego nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam tego grocika ciekawe czy on jest w zestawie z tym niklowanym uchwytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać na zdjęciu że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie zdjeciem a zycie sobie....dzwonilem jest kompletne z uszkiem zamowilem dzieki za linka bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grot jest cały to wystarczy przełożyć z surowego grota tylko ten niklowany element, trzyma się na teleskopku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty poważnie mówisz że to sie tak po prostu da zdjąć i założyć na stary klucz? Jesteś pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem. Weź kluczyk, mówimy o tym plastikowym grocie. Igła, szpilka albo coś cienkiego i z boku tego niklowanego masz otworek. Wypchnij teleskopek i włala. Oddzielone. Ja kupowałem na allegro sam grot i coś koło 30zł dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie wpadł. Bardzo dziękuję! Klucz już zamówiony.

Edytowane przez Tomczaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie juz dotarl teraz tylko do klucznika zeby dorobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez dotarl. Za zadne skarby nie jestem w stanie wypchnac ten teleskop. Musze chyba miec jakies lepsze narzedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy ma uszko juz na stale w oryginalnym faktycznie mozna oddzielic grocik od tej zawieszki

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dorobienie grocika skasowal mnie klucznik 3 dyszki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mają cennik!!! Nie dalej jak wczoraj dorabiałem klucz do skrzynki pocztowej(20zł) i spytałem przy okazji ile za dorobienie naszego grota(nie miał w ofercie)-odpowiedź: samo frezowanie 10 zł. No ale cóż, co karaj to obyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

W moim kluczyku ułamał się element który umożliwia doczepienia klucza do czegoś. Czy jest jakaś możliwość dokupienjia samego tego plastiku czy konieczna jest wiztyta w ASO?

 

 

TPCJDAq.png

 

Dziękuję

 

Podbijam.. Jak rozwiązałeś problem, bo mam identyczny? Kupiłam samochód z jednym kluczykiem, u mnie nie widać, żeby ten maciupeńki wihajster był ułamany, raczej jakby w ogóle go nie było, nie mam pojęcia jak wyciągnąć ten grocik, jest przycisk z boku, ale nie wiem do czego, bo gdy wciskam, to nic się nie dzieje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Już wiem, że w tym modelu kluczyk oryginalnie nie posiadał tego uchwytu, a przycisk służy do wysuwania kluczyka awaryjnego, i tenże przycisk u mnie chyba nie działa.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wcisnąć przycisk a ten wihajster skierować w dół? Jeśli nie zadziała to ew. potrząchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności