Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Wysokość zawieszenia passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinTDI

Witam.

Mam pytanko, mianowicie: jaka powinna być wysokość Paska mierzona do krawędzi błotnika. Założyłem nowe sprężyny i jest niższy niż był, jak powinno być w oryginale, tył, przód...?

 

Passat 1.9TDi, ATJ , 2000r. sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

Wymiarów sporo, ale nie ma tych o które mi chodziło tzn wymiaru do krawedzi błotnika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 1496mm nic Ci nie mówi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

NIo ale jak mam to zmierzyć, a pozatym to kombiacz,

Chodzi mi o to że przód mam niższy niz tył, sręzyny nowe i coś nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam obniżonego paska, takiego kupiłem z niemiec i również ma niżej przód niż tył, to normalne.

Wydaje mi się iż tak jest bo to kombi, a wiadomo że do kombi czasem sie wrzuca jakiś towar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od początku czy na ori zawiasie czy na obniżonych springach -30mm mam tył w dole,a przód w górze,jak się ma springi -40mm przód i -30mm tył no to przód stoi w dole,ale jak równe wszystkie to nie ma bata ,przód zawsze ok. w 2 cm w górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie szybkie pytanie , 

Wysokość mojego paska przód od podłoża do błotnika to 64 cm a tył 66 

Nie za nisko ? Jak powinno być na serii ? Sprężyny czarne 

By marcin_pesel,

Łącze temat z już istniejącym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjne standardowe sprężyny, od krawędzi błotnika do podłoża ok 68-69cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie trochę mało, ale czy warto ruszać ? Trochę denerwuje na nierównościach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 63 cm z tyłu i 65 z przodu  i kazda hopka to tre chlapaczami  2 osoby z tyłu i szoruje cały czas  wymieniłem na nowe sprężynki i  przez chwile było ok po 2 miesiacach to samo . Sprężynki kupione były w neciku alejasamochodowa za 70 zł sztuka

i siadły  czy możecie polecic jakies kokonkretne do mojego kombi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz coś konkretnego to daj znać

Moje jedyne udane doświadczenia to wsadzenie mocniejszych sprężyn do lżejszego auta - np kyb od tdi 4 motnion do golfa4 1,4 z klimą

Ojciec zadowolony na maxa. Poprzednio były tam sprężyny wg katalogu i szorował po ziemi. Okazało się ze w zaktualizowanym katalogu określono te sprężyny jako do wersji bez klimy.

W starym pasku wsadziłem sprężyny lesjoforce wg katalogu i siedział jak siedział.. może trochę mniej sie huśtał choć powinna to być wina amortyzatorów..

Jak bym wiedział co jest dobre sam bym wymienił. Ja mam z przodu żółtą i brązową kropkę na sprężynie czyli teoretycznie zawieszenie na gorsze drogi a auto siedzi już dość nisko.  Mam koncepcję żeby wsadzić sprężyny z 2,5v6 to się może podniesie i będzie jak terenówka - widziałem takiego paska i podobał mi się

zastanawia mnie tylko czy oznaczenia kolorowe to wszystko czy jeszcze np numer częsci może być inny mimo pasujących kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności