Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@up tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem na ten temat i chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy zmiana przekaźnika 192 na 377??
Z tego co kiedys czytalem roznica jest tylko w przekazniku. Wystarczy jego podmiana.

Przy konwersji w druga strone, czyli na wycieraczki z czujnikiem, wiadomo, ze potrzeba w tedy dodatkowo czujnik montowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich maniaków passatów Mam pewnie problem , po wymianie przedniej szyby po wypadku zaczeły mi się problemy z sensorem deszczu. Tak jak wcześniej się zachwycałem jego sprawnością tak teraz mu odwaliło. lusterko z czujnikiem jest wciąż takie same, wymieniono tylko szybe. Problem polega na tym,ze jak włacze wycieraczki na raz(automat) uruchomia sie dwa razy pod rząd a potem już nic, nawet jakby wodospoad spływał po przedniej szybie wycieraczki ani drgną co może by przyczyną??? kurde ,jak jak juz mam taką opcje to chcialbym aby ona działała po napisaniu tego dopiero czytam forum i pewnie odp jest taka jak u poprzednika

 

Witam mam podobną sytuacje włączę wycieraczki na auto idą raz i koniec zwiększam czułość idą raz i koniec nie mam pojęcie czy przed wymiana szyby było wszystko dobrze ponieważ auto kupiłem już z wymieniona szybą VCDS nie pokazuje żadnych błędów nie mam pojęcie od czego zacząć szukanie. Czy jakby przewody były przecięte pokazałyby się jakieś błędy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie szyby trzeba pamietac ze szyba musi byc pod czujnik deszczu i po montazu czujnika musi byc miedzy szyba a czujnikiem taki specjalny zel. Prz zalozeniu nieodpowiedniej szyby sensor nie widzi opadu i nie uruchamia wycieraczek.

Szwankuje tez gdy nie ma tego żelu pomiędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musi byc miedzy szyba a czujnikiem taki specjalny zel.

 

Bez żelu wycieraczki działają jak chcą a najczęściej nie działają w trybie auto. Miałem taki przypadek w swoim aucie. Kupiłem auto w którym była wymieniana szyba czołowa przez poprzedniego właściciela. Nie wiem czy chciał zaoszczędzić czy nie miał takiego żelu ale wycieraczki żyły swoim życiem. Po założeniu żelu śmigają aż miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można taki żel kupic?

 

edit..............

znalazłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie jest żel wszystko wygląda bardzo dobrze niema żadnych pęcherzyków powietrza a wycieraczki wcale nie reagują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działają tylko raz po przełączeniu na auto to trzeba sprawdzić, czy dochodzi napięcie i masa do czujnika, następnie przejście przewodu z czujnika do przekaźnika wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie nacieszyłem sprawnymi wycieraczkami auto. Ostatnio podczas deszczu w trybie auto w ogóle nie działają tzn. wykonują jeden ruch. Podobnie przełączanie manetki od czułości powoduje, że raz przejadą i staną. Sprawdzałem zasilanie czujnika i jest w porządku. Nawet odkleiłem czujnik od szyby aby go sprawdzić i po odklejeniu działa na ruch ale jakoś nienaturalnie. Wycieraczki pracują jakby w trybie przerywanym ale jak machałem przed nim ręką zwiększał prędkość pracy wycieraczek. Po przyklejeniu do szyby milczy. Jak się go trochę dociśnie do szyby nie zraszając z drugiej strony wycieraczki się uruchamiają w podobny sposób jak z odklejonym czujnikiem. O co chodzi? Czujnik skończył swój żywot? Żel był nowy zakładany rok temu i od tego czasu nic z czujnikiem nie było robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam problem z czujnikiem deszczu, przestał nagle działać. Problem przedstawia się następująco:

 

1. Przy 1. położeniu przelącznika wycieraczek powinny reagować na deszcz i tak było , ale ostatnio coś się zepsuło i tylko jeden raz wycieraczki wytrą szybę i stoją mimo iz pada deszcz (praca odbywa sie gdy włączę z pozycji "0" na pozycję "1".

2. Wycieraczki reagują gdy zmieniam częstotliwość pracy z wolniej na szybciej (tym pokrętęem u góry dźwigni) ale jest to też tylko jedna wymuszona przeze mnie praca.

3. Podmieniałem przekaźnik 192 na nowy oryginalny i to nic nie pomaga.

4. Rozebrałem lampkę, sprawdziłem kostki i jak odłączam czujnik i ponownie podłączam to wycieraczki zadziałają jeden raz i dalej stoją. Kable wyglądają w porządku.

 

Co jeszcze sprawdzić i gdzie szukać przyczyny? Z góry serdecznie dziękuję za każdą pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej siadl ci ten żel który jest odpowiedzialny za wszystko ja tak miałem ale przy wymianie szyby założyliśmy nowy i to musi być dobry bo przy wcześniejszej wymianie został założony taki że nie było tak jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej siadl ci ten żel który jest odpowiedzialny za wszystko ja tak miałem ale przy wymianie szyby założyliśmy nowy i to musi być dobry bo przy wcześniejszej wymianie został założony taki że nie było tak jak trzeba

 

OK :) Dziękuję z inf., sprawdzę to. Powiedz proszę czy ten żel siada tak nagle? Szyby nie miałem wymienianej w ostatnich 8 latach :) Gdzie wymieniałeś żel, ASO czy jakiś serwis szyb?

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem to już nie działało a szybę wymieniłem prywatnie i ten żel był w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Dołożyłem sobie czujkę, wiązkę podłączyłem tak jak było na forum. Jak załączę wycieraczki włączają się tylko raz i nic więcej. Jak ruszę regulacją prędkości wycieraczek tą u góry na manetce to robią jeden ruch i dalej to samo. Oczywiście szybę mam z okienkiem na czujnik. Przekaźnik pod czujnik jest. Żel kupiłem nowy w ASO przy zakładaniu czujnika i jak widać nie działa. Niestety musiałem wrócić do przekaźnika 192 żeby działały po staremu. Może jest jakiś sposób żeby sprawdzić sam czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z tym że jak wymieniłem czujnik który przestał działać na oryginał ponoć nowy(z allegro) to już nie działa jak wcześniej,tylko właśnie po włączeniu idą raz czasem dwa i cisza a jak zwiększam na manetce częstotliwość to reagują ale jak im się chce,zaś jak zmniejszam to nic.

Mam wrażenie że jak ruszam za kable między podsufitką a lusterkiem to się włączają(chyba kablami poruszam czujnik)

A jak jadę w deszczu to zaś wariują czyli czasem zapada cała szyba i nie drgną a czasem za często wycierają mimo braku deszczu.

W większości jednak muszę wymuszać ich ruch.

Zastanawiałem się czy jest jakaś możliwość kalibracji czujnika???

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale za to w pobliżu czujnika jest kostka elektryczna do niego i może tam nie łączy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polonez15 jest możliwość sprawdzenia samego czujnika np. miernikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

 

Lusterko zdjęte, żel wymieniony i to nic nie pomogło :-( Czujnik nie działał też jak byl zdemontowany i zatykałem go ręką, spec od wymiany szyb mówił, że jeszcze się nie spotkał żeby ten czujnik komuś się zepsuł... Koledzy na co wy stawiacie skoro nie żel i nie przekaźnik? Czujnik? A może jakiś kabel bo tak teraz kojarzę że ta usterka dziwnie mi się zbiegła z czasem kiedy kilka razy była demontowana obudowa pod kierownicą, może jakiś kabel się urwał?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A polonez15 jest możliwość sprawdzenia samego czujnika np. miernikiem??

 

Podać zasilanie i sprawdzać co się pojawia na wyjściu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

UPDATE

 

Lusterko zdjęte, żel wymieniony i to nic nie pomogło :-( Czujnik nie działał też jak byl zdemontowany i zatykałem go ręką, spec od wymiany szyb mówił, że jeszcze się nie spotkał żeby ten czujnik komuś się zepsuł... Koledzy na co wy stawiacie skoro nie żel i nie przekaźnik? Czujnik? A może jakiś kabel bo tak teraz kojarzę że ta usterka dziwnie mi się zbiegła z czasem kiedy kilka razy była demontowana obudowa pod kierownicą, może jakiś kabel się urwał?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Wątpię, aczkolwiek nie zaszkodzi pomierzyć przejścia z podstawki przekaźnika do kostki przy czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie przestały działać wycieraczki czasowe i czujnik deszczu jednak w trybie ciągłym, na pierwszym i drugim biegu działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności