Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Częstotliwość pracy wycieraczki jest taka sama bez względu na położenie suwaka
Czyli jak pada deszcz, to np. wycieraczka zapracuje 1 raz na 5 sek, i zmiana polozenia suwaka nie zmieni tej czestotliwosci. Po prostu musi sie zmienic intensywnosc deszczu, by wycieraczka zaczela pracowac czesciej, badz rzadziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak pada deszcz, to np. wycieraczka zapracuje 1 raz na 5 sek, i zmiana polozenia suwaka nie zmieni tej czestotliwosci. Po prostu musi sie zmienic intensywnosc deszczu, by wycieraczka zaczela pracowac czesciej, badz rzadziej?

Dokładnie tak, różnica jest tylko przy jakiej ilości wody na szybie następuje pierwsze uruchomienie wycieraczki, później nie zauważyłem jakichś widocznych różnic w częstotliwości pracy wycieraczek, no po za tym jak zmieni się częstotliwość padania deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja mam podobny problem z tym ze umnie lusterko wsteczne jest orginal z tym ze jest polowa przyciemniona a polowa jasna co morze być pomurzcie

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie pojawil sie u mnie problem takiego typu iz w pozycji wycieraczek na czujniku deszczu, nie działają mimo intensywnych opadów, tak jak by sensor deszczu zdechł, czy jest to wina tego czujnika czy tez moze to byc wina przekaźnika? w pozostałych pozycjach przełącznika wycieraczki działają prawidłowo,

 

z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia, czy nadal do szyby przylega ten silikon, co jest nad czujnikiem. Jeśli tak, to poczyść przekaźnik i powinno pomóc. Czujnik pada niezwykle rzadko. A i jeszcze odkręć lampkę i zobacz połączenie lusterka z instalacją w aucie. Bo mogło się rozpiąć. Są z tego, co pamiętam 2 wtyczki. Jedna do lusterka, a druga do czujnika.

 

Co do działania czułości - u mnie jak zwiększę czułość na max - wychwytuje czujnik częściej i mniejsze krople deszczu. Widać to przy mżawce - wycieraczki częściej zgarniają wodę. Jak dam na min - to często muszę samemu włączyć wycieraczki, bo po prostu już przez szybę nic nie widać, bo wycieraczki się lenią. Jak pada - szybciej włącza się praca ciągła i drugi bieg... Ogólnie jak dla mnie jest to fajna rzecz. Ważne tylko, by dbać mocno o piórka wycieraczek, by nie zostawiały smug w okolicach czujnika (były na tyle długie, by zgarniały wodę z czujnika, bo już się spotkałem z tym, że wycieraczki były za krótkie i właściciel auta żalił się, że czujnik nie działa jak powinien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam montował ktoś czujnik deszczu i jednocześnie fotochromatyczne lusterko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam montował ktoś czujnik deszczu i jednocześnie fotochromatyczne lusterko?

 

hmm, a da radę inaczej? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem z czujnikiem, a mianowicie przestał działać. Nie orientujecie się jak można sprawdzić co padło? pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, a da radę inaczej? :P

 

nie wiem to było tez pytanie czy były wersje z samym czujnikiem badz z samym fotochromem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko ponieważ jak kupilem autko to byly wlasciciel powiadomil mnie ze nie dziala sensor deszczu od czasu jak wymieniali mu szybe i teraz nie wiem co jest grane jak przelacze na pozycje 1(gdzie powinien dzialac sensor) to wycieraczka ruszy raz albo dwa, i przestaje nawet jak jest ulewa masakryczna ;) jak przelacze czulosc na max to rusza raz wycieraczki, i dalej nic, cofne czulosc i znow dam na maxa to znow rusza wyc... sprawdzalem czujniki kostke przy osw. wnetrza wszystko oki, czy to wina zlego wklejenia czujnika ?? na szybie wyglada to tak:

IMG-20120731-00095.jpg

IMG-20120731-00094.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, czy to wina zlego wklejenia czujnika
Podobno to najczestsza przyczyna.

Jesli nie chcesz kleic szyby i nie zalezy Ci na dzialajacym czujniku deszczu, to podobno wystarczy zmienic sam przekaznik na wersje bez czujnika, i bedzie dzialac wtedy czasowka.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę pęcherzyki powietrza za szybą.

A to świadczy o tym że:

- masz kiepsko wklejony krążek żelowy

- nie masz go tam wcale

- przestrzeń miedzy czujnikiem a szybą nie jest wypełniona w 100% żelem.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobeke 36 miałem to samo, pojechałem do zakładu gdzie wstawiają szyby i za 40 pln miałem zrobiony czujnik.

Nadmienię jeszcze że wcześniej zakupiłem krążek żelowy w aso za 25pln. Na początku chciałem samodzielnie wkleić żel ale do tego potrzebny jest aktywator czy jakoś tak to się zwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła podkładka żelowa, nie potrzeba żadnego aktywatora, tylko trochę chęci.

Po wklejeniu należy dobrze docisnąć i sprawdzić czy nie ma pęcherzy powietrza.

Wymieniałem u siebie po zakupie lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupie ta podkladke zelowa i dobrze ja wkleje to bedzie mi dzialal ten sensor ? to tyle jest zachodu z tym ze jak zle wklejone to nie dziala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z tym tyle zachodu. U mnie było to samo. czujnik działał ale przeszkadzało mi że z boku miałem taki bąbelek i naruszyłem ten żelik i od razu wycieraczki przestały chodzić. Pojechałem do zakładu gdzie wymieniają szyby i koleś przykleił nowy - oczywiście źle bo pełno bąbli było, ale powiedział że to po jakimś czasie się tak rozejdzie, że bąbli nie będzie ale czujnik dalej nie działał... oczywiście nie miał racji z tymi bąblami bo ciekawe jak powietrze ma samo z tamtąd zniknąć? więc podziękowałem mu za usługę po czym do domem odkleiłem czujnik, rozgrzałem szybę i po oczyszczeniu z żelu po bokach czujnika docisnąłem go pożądanie do szyby i o dziwo czujnik zaczął chodzić! tyle tylko, że przez to że odkleiłem ten żel już po montażu mam małego bąbla i czasem zdarzy się że wycieraczki zwariują i nie działają ale już zamówiłem nowy żelik i teraz sam sobie go wymienię i będzie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtyczka 6 pinowa od lusterka:

1. czarno/biały - do bezpiecznika 5

2. brązowy - masa

3. brązowo/niebieski - do włącznika wstecznego

 

wtyczka 4 pinowa od czujnika deszczu

1. czarno/zielony - idzie do przekaźnika pin 10

2. zielony - idzie do przekaźnika pin 14

3. masa

 

poniżej fotka

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...dd84933ed.html

 

i do tego przekaźnik z numerem 192,na tym od zwykłych wycieraczek nie ruszy,wiem bo 3 miesiące temu montowałem u siebie,pozdro

 

i działa wszystko bez szyby z czujnikiem, że niby wycieraczki pracują rozsądnie (nie wariują?) dzięki małemu kółku, które przyklejamy z lusterkiem na żel a ASO?

pzdr

im więcej czytam tym mam wiekszą ochote tylko fotochrom wstawić...

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kółku, które przyklejamy z lusterkiem na żel a ASO?

pzdr

im więcej czytam tym mam wiekszą ochote tylko fotochrom wstawić...

jesli chcesz miec sensor deszczu sprawny to jeszcze przekaznik jest potrzebny odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i działa wszystko bez szyby z czujnikiem, że niby wycieraczki pracują rozsądnie (nie wariują?) dzięki małemu kółku, które przyklejamy z lusterkiem na żel a ASO?

 

Przede wszystkim musisz mieć szybę z uchwytem na sensor. Cała reszta to formalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek posiada VW Passat B5 FL Kombi. Ostatnio miał wymienianą przednią szybę i mechanicy założyli mu lusterko bez czujnika deszczu (wujek sam nie wie czemu ) kable zostały schowane w podsufitce i tu zaczyna się problem.

Jak manetka od wycieraczek jest w pozycji "1" czyli działa na podstawie czujnika deszczu. Ale u wujka nie ma czujnika i wycieraczka wykonuje tylko jeden ruch i koniec. Wujek chce by praca wycieraczek była przerywana (tak jak to jest w samochodach bez czujnika deszczu ) chodzi o czasowe załączanie się jednego cyklu wycieraczek. Czytałem na ten temat i chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy zmiana przekaźnika 192 na 377??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności