Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli problem jest tylko w czujniku?

Niekoniecznie, może był uszkodzony jakiś kabelek przy montażu, albo odpięta i nie podłączona wtyczka przy wymianie szyby. Właściwie to nie wiesz co tam majstrowie na grzebali.

Po czym moge poznac,ze szyba jest dostosowana do sensora?

Tego to nie wiem. Gdzieś czytałem że szyba do czujnika ma przyklejony specjalny uchwyt do lusterka, ale nie mogę tego teraz znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver72
Niekoniecznie, może był uszkodzony jakiś kabelek przy montażu, albo odpięta i nie podłączona wtyczka przy wymianie szyby. Właściwie to nie wiesz co tam majstrowie na grzebali

Szczesliwie przy zgloszeniu mowilem o sensorze,robil to "Autoglass",jest gwarancja,wiec bede musial zadzwonic.Dzieki gural,bedzie pomogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zery

Witam wszystkich maniaków passatów:-D Mam pewnie problem , po wymianie przedniej szyby po wypadku zaczeły mi się problemy z sensorem deszczu. Tak jak wcześniej się zachwycałem jego sprawnością tak teraz mu odwaliło. lusterko z czujnikiem jest wciąż takie same, wymieniono tylko szybe. Problem polega na tym,ze jak włacze wycieraczki na raz(automat) uruchomia sie dwa razy pod rząd a potem już nic, nawet jakby wodospoad spływał po przedniej szybie wycieraczki ani drgną:confused: co może by przyczyną??? kurde ,jak jak juz mam taką opcje to chcialbym aby ona działała:-( po napisaniu tego dopiero czytam forum i pewnie odp jest taka jak u poprzednika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytanie pewnie będzie podobna. Teraz jeszcze jedno pytanie, czy przy wymianie szyby nie wyparował przypadkiem czujnik i zostały obcięte kable? Był taki przypadek opisany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver72

Czujnik?To znaczy,gdzie on powinien byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik?To znaczy,gdzie on powinien byc?

Powinien być w miejscu gdzie jest przymocowane lusterko do szyby. Na fotce zaznaczony na czerwono.

41edcd7e51a28a32m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver72

No,takie cus to mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zery

u mnie ten sensor niby cały czas jeszcze jest:) tylko zastanawia mnie dlaczego po właczeniu wycieraczki wykonaja swój rych 1max2 razy a potem jeśli doczekam tego zaszczytu to raz na pół godziny.w serwisie wołaja 300zł na dzień dobry za diagnoze a co bedzie dalej to nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy wielkie po przeczytaniu tematu doszedłem że mam czujniki deszczu.Kolejny raz mój pasztet mnie zaskoczył...................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ZERY sprawdź przekaźnik czy jest ok,może Ci walnął,jak masz kogoś znajomego to pożycz na próbę,to jest ten duży z numerem 192,popatrz też czy uszczelka silikonowa która łączy czujnik z szybą nie jest uszkodzona,przez to też potrafią dziać się dziwne rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zery

Po dość długim czasie ale problem wciaz aktualny.... rozebrałem lusterko i tu tkwi chyba diabeł. Kiedy lusterko sobie wisi na kabelkach a lekko docisnie sie tą czarną przyssawkę to wycieraczki ożywają. nie wiem tylko czy sensor faktycznie działała tak jak powinien- ale same sie załączaja (troche wyglada to jak normalna praca wycieraczek bez sensoru deszczu- jest równomiernie ), jak tylko przyczepie dodatkowe plastiki i obudowę czar pryska ,znow nic nie działa.... ma ktos jakis pomysł? próbowałem jakoś to docisnać ale zero efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odświeże troche temat.

Przeczytałem na necie że czujnik deszczu jest również zamontowany w dole szyby... czy to prawda czy śmiech? Btw. mam 4 takie kropki w szybie na dole które wskazywały by na obecność czujnika - teoretycznie samochód również posiada ten czujnik - tak mnie zapewniano ale z faktu że nie zaznałem jego działania podczas kupna zbiłem cene. JAk przestawiam drzwignie od wycieraczek na poz. 1 to włącza sie sam automat, jeszcze nigdy czujnik mi nie zaskoczył ;/ Czy te kropki w dole szyby to czujnik czy fake?

----------------------------------

dodam że szyba była wymieniana -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś foto tych kropek? Szczerze to pierwszy raz słyszę o czujniku na dole szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie zdjęcie jak bd w garażu. Ale kropki są wielkości ok 6 mm środek jest czarny śred. ok 3 mm a reszta jest przezroczysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na dole szyby nie może być czujnika ponieważ gdy wycieraczki zbierają wodę to wszystko by leciało na ten czujnik i pracowały by jak szalone :)

Ale mam pytanko odnośnie tego czujnika deszczu i lusterka fotochrom.

Ponieważ mam 2 wtyczki w podsufitce: jedna podłużna na 4 piny druga kwadratowa na 6 pinów. Czy ta wtyczka 4 piny to jest do czujnika deszczu i fotochromu czy jakoś inaczej ?

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka 6 pinowa od lusterka:

1. czarno/biały - do bezpiecznika 5

2. brązowy - masa

3. brązowo/niebieski - do włącznika wstecznego

 

wtyczka 4 pinowa od czujnika deszczu

1. czarno/zielony - idzie do przekaźnika pin 10

2. zielony - idzie do przekaźnika pin 14

3. masa

 

poniżej fotka

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/20b3f31dd84933ed.html

 

i do tego przekaźnik z numerem 192,na tym od zwykłych wycieraczek nie ruszy,wiem bo 3 miesiące temu montowałem u siebie,pozdro

 

20b3f31dd84933ed.html

 

20b3f31dd84933ed.html

Edytowane przez kac222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kac222, było tak jak mówiłeś. Czyli wtyczka 6 pinowa, tylko 3 piny zajęte od lusterka, i wtyczka 4 pinowa również 3 piny zajęte, ta od sensoru deszczu.

Okazało się że ktoś, po wymianie szyby nie zamontował kabli do lusterka i czujnika (tzn pourywał) ale już wszystko zrobione i śmiga ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim pasku 3b niby mam czujnik deszczu ale wycieraczki działają jak by go nie miały. W pozycji dzwigni w trybie czujnika deszczu zamiast ustawiać czułość tym małym przełącznikiem ustawiam prędkość wycieraczek. Szyba była wymieniana. Czy jest możliwe że czujnik jest źle przyklejony i działają cały czas, czy gdy jest źle przyklejony to zawsze nie działają?

 

Mam zwykłe lusterko, jakieś trzy małe okrągłe czujniki w okolicach wycieraczek i taki czujnik nad lusterkiem:

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyba była wymieniana. Czy jest możliwe że czujnik jest źle przyklejony i działają cały czas, czy gdy jest źle przyklejony to zawsze nie działają?

Pierwszy raz widzę taki czujnik. Oryginalny czujnik i lusterko jest pokazane w poście nr. 26

Czy wcześniej ci ten czujnik działał? Jeśli tak to widzę tylko jeden powód. Jak szyba była wymieniana to źle został wklejony czujnik który jest na twojej fotce. Oryginalnie pod czujnik daje się żel i dopiero wkleja lustro wraz z czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupiłem to szyba była już zmieniona i nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności