Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mama problem z wycieraczkami w pasku b5 wycieraczki działają tylko na najszybszych obrotach. Kupiłem nowy przekaźnik i manetkę i nic dalej to samo.Silnik też był sprawdzany i jest ok. Nie wiem co to jest proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to coś naklejone na szybie co pokazałem w poście 38 nie może być czujnikiem bo jest poza zasięgiem wycieraczek... Podejrzewam że to jest czujnik od pilota w kluczyku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, odświeże troche temat.

Przeczytałem na necie że czujnik deszczu jest również zamontowany w dole szyby... czy to prawda czy śmiech? Btw. mam 4 takie kropki w szybie na dole które wskazywały by na obecność czujnika - teoretycznie samochód również posiada ten czujnik - tak mnie zapewniano ale z faktu że nie zaznałem jego działania podczas kupna zbiłem cene. JAk przestawiam drzwignie od wycieraczek na poz. 1 to włącza sie sam automat, jeszcze nigdy czujnik mi nie zaskoczył ;/ Czy te kropki w dole szyby to czujnik czy fake?

Kropki oznaczają miesiąc produkcji szyby, obok będzie cyfra oznaczajaca rok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Też mam problem z czujnikiem deszczu.Do dzisiaj ten czujnik działał sporadycznie,ale działał.Przednia szyba była zmieniana.Więc pojechałem dziś do serwisu po ten żel cena:29zł.I pojechałem do szklarzy żeby go wymienić,co sie okazało zamiast żelu był silikon.A gdy go wkleili to czujnik nie działa wcale.I teraz nie wiem co dalej robić.Sam czujnik kosztuje ok.570zł(ała).Doradźcie coś co miałbym dalej zrobić lub co sprawdzić.Z góry dziękuje.

Edytowane przez tolus1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W moim pasku z 2005r.(B5FL) jest ten czujnik i zastanawiałem się czy można zrobić domykanie szyb w przypadku deszczu. Jeżeli tak to proszę o wskazówki jak to zrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takiej opcji, ale jak by była taka możliwość, w co wątpię to chętnie bym się pisał na taką przeróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś wie czy można kupić osłony za lusterkiem której mi brakuje 3BO 857,547 A01C 3BO 857,548 A01C, myślę że w ASO, może ktoś kupował jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze czujnik deszczu dziala chyba po przekreceniu stacyjki, czyli zazwyczaj jak jestesmy w aucie, a wowczas sami mozemy zamknac szyby jak zaczyna padac, wiec pomysl sredni ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik dziala po ponownym wlaczeniu , samo przekrecenie stacyjki nie zalacza wycieraczek pomimo nawet padajacego deszczu - swoja droga dosc dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie czujnik dziala po ponownym wlaczeniu , samo przekrecenie stacyjki nie zalacza wycieraczek pomimo nawet padajacego deszczu - swoja droga dosc dziwne.

 

Bo tak działa, czujnik uaktywnia się dopiero jak manualnie wywołamy ruch wycieraczki, samo przekręcenie kluczyka nie uaktywni czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mialem na mysli ,ze powiedzmy mam zalaczone wycieraczki czyli manetka stopien w gore, gasze auto i ponownie odpalam i juz czujnik nie dziala pomimo ,ze go manetka nie ruszalem. Wlacza sie dopiero gdy rusze na pozycje wyl potem znow wl. Dlatego sie dziwie ,a moze cos u mnie jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlacza sie dopiero gdy rusze na pozycje wyl potem znow wl. Dlatego sie dziwie ,a moze cos u mnie jest nie tak?

Nie, wszystko jest w porządku, ten czujnik działa dopiero jak ręcznie (manualnie) wywołasz prace wycieraczki, chociaż w pozycje spryskiwania szyby, wystarczy ze wycieraczki ruszą i wtedy czujnik jest już aktywny. a po wyłączeniu zapłonu czujnik się dezaktywuje. Po ponownym włączeniu zapłonu trzeba wykonać tą samą czynność żeby czujnik znowu się aktywował. Masz wszystko tak jak należy w swoim aucie. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oto że gdyby w przypadku zapomnienia zamknięcia okien same by się zamknęły gdyby padał deszcz( już raz zostały otwarte i musiałem suszyć auto:( ) w B6 wiem że jest możliwość włączenia tej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś wie czy można kupić osłony za lusterkiem której mi brakuje 3BO 857,547 A01C 3BO 857,548 A01C, myślę że w ASO, może ktoś kupował jaki koszt?

 

Skoro masz numer katalogowy to sprawdź cenę pod tym linkiem http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

 

Wizyta w ASO nie musi oznaczać wysokich kosztów .Ja ostatnio byłem kupować kilka pierdółek których brak mnie denerwował . Skończyło się kosztami poniżej 50 złotych.A na allegro musiał bym dac za te pierdółki ponad 80 złotych

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie u mnie czujnik deszczu działa ale tylko wtedy gdy pociągnę po nim palcem , co zrobić by działał podczas deszczu, zaznaczam że jakieś 5 miesięcy temu była wymieniana szyba , co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim pasku 3b niby mam czujnik deszczu ale wycieraczki działają jak by go nie miały. W pozycji dzwigni w trybie czujnika deszczu zamiast ustawiać czułość tym małym przełącznikiem ustawiam prędkość wycieraczek. Szyba była wymieniana. Czy jest możliwe że czujnik jest źle przyklejony i działają cały czas, czy gdy jest źle przyklejony to zawsze nie działają?

 

Mam zwykłe lusterko, jakieś trzy małe okrągłe czujniki w okolicach wycieraczek i taki czujnik nad lusterkiem:

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: 1.jpg Views: 31 Size: 89.2 KB ID: 15477

 

Ja mam takie samo cuś na szybie, mam podejrzenia że to może być od zestawu głośnomówiącego ... masz takowy u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za mało chodzą to suwaczek w lewo (do kolumny kierownicy, za często chodzą to w prawo.
W passku bez czujnika czestotliwosc pracy wycieraczek ustawia sie odwrotnie jak podales.

W wersji z czujnikiem nie widze zadnych roznic w dzwigienkach wycieraczek. U siebie nie zauwazylem wplywu zmiany polozenia suwaka na ta czestotliwosc pracy, ale moze mam za krotko auto i malo zaliczonych ulew ;)

 

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 17:55 ----------

 

Nie, wszystko jest w porządku, ten czujnik działa dopiero jak ręcznie (manualnie) wywołasz prace wycieraczki, chociaż w pozycje spryskiwania szyby, wystarczy ze wycieraczki ruszą i wtedy czujnik jest już aktywny. a po wyłączeniu zapłonu czujnik się dezaktywuje. Po ponownym włączeniu zapłonu trzeba wykonać tą samą czynność żeby czujnik znowu się aktywował. Masz wszystko tak jak należy w swoim aucie.
To potwierdzone info, czy z wlasnych obserwacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wersji z czujnikiem nie widze zadnych roznic w dzwigienkach wycieraczek. U siebie nie zauwazylem wplywu zmiany polozenia suwaka na ta czestotliwosc pracy, ale moze mam za krotko auto i malo zaliczonych ulew

Tym suwakiem regulujesz czułość czujnika deszczu. W lewo mniejsza czułość, w prawo większa czułość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To potwierdzone info, czy z wlasnych obserwacji?

Tak, mogę potwierdzić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To potwierdzone info, czy z wlasnych obserwacji?

Potwierdzone na własnych obserwacjach. Czujnik jest nieaktywny do momentu jak ręcznie wymusisz pracę wycieraczki, manetka musi być oczywiście ustawiona w pozycji ich automatycznej pracy.

 

Tym suwakiem regulujesz czułość czujnika deszczu.

Potwierdzam. Częstotliwość pracy wycieraczki jest taka sama bez względu na położenie suwaka, natomiast czułość czujnika bardzo zależy od jej położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności