Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy mógłby ktoś z was opisać na jakiej zasadzie działa czujnik deszczu? i Jakie są elementy układu (gdzie są czujniki itd)?

Mam jakiś czujnik na lusterku od strony szyby i jest to chyba czujnik deszczu ale jak przełączę dźwignię wycieraczek w pozycję 1 to włączają się wycieraczki ale tylko czasami i nieregularnie, a już napewno wycieraczki nie wycierają szyby zawsze w odpowiednim momencie. Poza tym przełączanie dźwigienki częstotliwości w prawo i lewo wydaje mi się że nic nie daje. Co może być przyczyną? CO prawda nie jechałem jeszcze w jakimś nawalnym deszczu ale nawet przy małym powinno to chyba w miarę działać.

Mam wymienioną szybę na nieoryginalną czy ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega ma szybę z czujnikiem czy zwykłą,bo jeśli bez miejsca na czujnik to dlatego coś nie działa?Wycieraczki powinny działać jak na czarnym punkcie na szybie czyli czujniku deszczu są krople wody,jeśli jest ich więcej to wycieraczki chodzą szybciej jak szyba jest sucha to nie powinno się załączać chociaż czasem sam zadziała,czujnik deszczu działa tylko w pozycji 1 na dźwigni.Powinieneś mieć ściemniające się wsteczne lusterko,wtedy masz pewność że jest orginalny czujnik deszczu takie zdjęcia poglądowe jak wygląda lusterko z czujnikiem po przeróbce http://homepage.ntlworld.com/dgace/autodimming_mirror.htm ,użyj opcji szukaj to może coś tam było o lusterku fotochromatycznym i zarazem o czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po linku http://homepage.ntlworld....ming_mirror.htm , to jest tu pokazany montaż jakiegoś czegośtam a to lusterko to jakiś samogon a nie oryginał. W moim samochodzie przewody biegną zupełnie inaczej a sam czujnik nie świeci na żaden kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądząc po linku http://homepage.ntlworld....ming_mirror.htm , to jest tu pokazany montaż jakiegoś czegośtam a to lusterko to jakiś samogon a nie oryginał. W moim samochodzie przewody biegną zupełnie inaczej a sam czujnik nie świeci na żaden kolor.

Przecież napisałem że zdjęcie poglądowe a nie ori,chodziło mi o diody i uchwyty lusterka,żeby można było zobaczyć czy ma podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koledzy a powiedzcie mi jak to jest z tym lusterkiem fotochrom. Ja mam coś takiego ale żeby rewelacyjnie działało to bym nie powiedział. Sensor deszczu działa ok ale lusterko słabiutko oj słabiutko. Zdarza się , że z tylca ktoś mie oślepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wyszukiwarka :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy u mnie lusterko dziala dobrze ladnie sciemnia jak tylko jakies swiatla w niego swiaca. co do szyby tez mam wymieniona na nie oryginalna ale mam takie punkty w ktorych sa pewnie czujniki deszczu i mam na szybie jeszcze jakas beleczke z kabelkami podlaczona i tez mi sie wydaje ze jest to od czujniku deszczu. a co do wycierania to wszystko dziala ok przelaczam o 1 do gory i juz :) jak zaczyna padac to dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam lusterko o podobnym jak na zdjęciu wyglądzie ale nie wiem o co chodzi z tymi czarnymi punktami na szybie. Czy oprócz tej dziury z przodu lusterka (od strony szyby) powinny być gdzieś jakieś sensory? A te czarne punkty to nie są przypadkiem gdzieś w miejscu przyklejenia uchwytu lusterka? Mógłby ktoś z Was zrobić ewentualnie zdjęcie w którym te punkty są miejscu i jak to wygląda?

 

Fotochromatyczne lusterko działa mi idealnie - ściemnia się wtedy kiedy powinno.

 

Mam dodatkowo jakąś klapkę odchylaną z podsufitki przed oświetleniem wnętrza, nad lusterkiem i jest tam też jakiś czujnik ale nie wiem od czego, może to część układu do czujnika deszczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik od strony szyby w lusterku jest od fotohromu a od czujnika deszczu jest czujnik w uchwycie szyby(bezpośrednio do szyby przylega), tym suwaczkiem u góry dźwigni wycieraczek regulujesz tylko czułość czujnika deszczu a nie częstotliwość jego pracy. proponuję żebyś włączył auto przestawił dźwigienkę wycieraczek raz do góry (raz powinny ruszyć wycieraczki) następnie psiknij spryskiwaczem do szyb (ALE TYM CO MASZ W DOMU A NIE SAMOCHODOWYM) W MIEJSCE MOCOWANIA lusterka do szyby ( oczywiście od zewnątrz) wycieraczki powinny ruszyć. im więcej psikasz tym szybciej chodzą wycieraczki, nie psikasz nie chodzą. jak w/gciebie za mało chodzą to suwaczek w lewo (do kolumny kierownicy, za często chodzą to w prawo.

miłej zabawy :cisza::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Radek.

Napisz mi tylko jak Ci działa ten system przy mżawce. Dzisiaj jechałem i był trochę większy deszcz to wydaje mi się że działało to ok, ale jak jest mżawka to ręce opadają - lepiej nie włączać i ręcznie dźwignią w dół wycierać. Jak jest u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok

tu masz link http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.passatplus.de%2fumbauteile%2fregensensor%2findex.htm

częci składowe czujnika deszczu, ceny w jurkach i nr katalogowe w serwisie

mój suwaczek jest zawsze na max. w lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mniej więcej mam jasność co i jak.

W takim razie z przodu od strony szyby (czujnik po lewej) i z tyłu lusterka od wewnątrz (czujnik po środku) wynika z twoich postów że są to czujniki do fotochromu.

A może wiesz od czego jest ten czujniczek w odchylanej klapce nad lusterkiem? Zacząłem oglądać lusterko i znalazłem nad nim za oświetleniem klapkę która po odchyleniu ma czujnik skierowany w stronę szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo czaję...

klapka odchylana nad lusterkiem przed oświeleniem kabinowym to w/g mnie osłonka przeciwsłoneczna jak to przed tobą i pasażerem tylko jak słońce świeci nad lusterkiem pod podsufitką to odchylam ją aby mnie nie raziło....

u mnie nie ma tam w tej klapce żadnego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z czujnikiem deszczu.Jak pada-nawet leje to wszystko gra ok,ale kiedy jest tylko mżawka, do lepiej jest mi użyć samemu wycieraczek niż wjechać komuś w zad.Nie wie ktoś czy to jest normalne, czy tylko u mnie tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie działa tak samo. W czasie deszczu działa dobrze ale jak jakaś mżawka się pojawi to kiepsko. Więc pewnie tak ma być. W związku z tym ( bez szukania po forum :wstyd: ) czy można wyłączyć sensor żeby działała normalna regulacja częstotliwości pracy wycieraczek??

 

pzdr

--- scalone ---

No tak. Szkopuł tkwi w przekaźniku jeśli dobrze przeczytałem.

Do czujnika deszczu stosuje się przekaźnik 377 natomiast do zwykłego regulatora jakiś szary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28192 tu wszysko ślicznie opisałem.

 

Kochani, jeżeli macie wymieniane szyby, to prawdopodobnie nikt nie zadbał o wklejenie silikonu pomiędzy czujnik, a szybę. Zatem biegusiem do ASO, koszt nie rozwala około 25 zł i skrobiemy delikatnie resztki starego silikonu z czujnika, potem naklejamy na czujnik nowy silikom i przylepiamy go do szyby. Jak pojawią się bąbelki powietrza, to się nie ma co przejmować - one same zejdą - byle nie było ich za dużo!

 

Odpowiadając na pytanie - można - jeśli nie masz ksenonów i sprysków świateł, to ładujesz w miejsce szarego bodajże 192 ładujesz brązowy 377, lub jeśli masz xenony to wtykasz taki z numerem 603 (4 B0 955 531 E) i czujnik nie działa.

 

Jednak podstawa to nowy silikon na czujnik!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie silikonu trzeba demontować uchwyt lusterka, a to nie wiąże się czasem z jego odklejaniem? W starszych autach to zdaje się klejono takim samym klejem jak do szyb. Chyba, że można później przykleić lustro jakimś klejem a'la poxipol....

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver72

A ja dzisiaj mialem wymieniana szybe i nie dosc,ze nie dziala sensor to w ogole nie dzialaja wycieraczki na ustawieniu czasowym.Jak przejade ta mala dzwigienka od minimum do maximum to raz przejada i koniec.Zanim pojade na reklamacje to chcialbym wiedziec czy to moze byc jakis bezpiecznik abo cus?Gdyby to byl tylko silikon jak pisze charakterek to chyba dzialalyby na czasowym/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim pojade na reklamacje to chcialbym wiedziec czy to moze byc jakis bezpiecznik abo cus?Gdyby to byl tylko silikon jak pisze charakterek to chyba dzialalyby na czasowym/

Skoro działają jak przestawiasz czułość "tą dźwigienką, to bezpiecznik masz dobry.

A czasowe wycieraczki będą działały dopiero wtedy jak zmienisz przekaźnik na taki do czasowych (a teraz masz przekaźnik do czujnika deszczu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver72

Czyli problem jest tylko w czujniku?Jezeli tak to musze reklamowac.Jeszcze jedno.Po czym moge poznac,ze szyba jest dostosowana do sensora?Jak zglaszalem to pytali czy mam sensor,czyli jest jakas roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności