Skocz do zawartości
Gość kssawery

Wyświetlacz climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

który post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 post tam jest fota tej dużej wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o tą 6cio pinową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta rozpiskę co podałes to jest do tej 6 pinowej czy tej dużej ?? bo ja caly czas patrze na ta duza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej dużej. A właściwie do wszystkich trzech, które wchodzą w panel sterowania.

 

Pisałeś że 6cio pinowa Ci lata luzem, więc pytałem o kolory przewodów, żebym Ci mógł podpowiedzieć gdzie ją wpiąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie zjarzylem jutro zrobie foto i wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od bezpiecznika 16 - czarno żółty do C3 (plus po kluczyku) - jest OK

Od bezpiecznika 22 - czerwono biały do A17 (stały plus) - brak

 

Od bezpiecznika 6 - czarno zielony do A4 (x kontakt) - tu ma byc prad czy nie ?

Od bezp. 4 - czarno biały do A21 (x kontakt) - tu ma byc prad czy nie ?

 

 

kolory i piny tej wtyczki

 

pin 1 niebiesko bialy

pin 2 niebiesko szary

pin 3 żółto czarny

pin 4 czerwono bialy

pin 5 bialy

pin 6 brak

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od bezpiecznika 6 - czarno zielony do A4 (x kontakt) - tu ma byc prad czy nie ?

Od bezp. 4 - czarno biały do A21 (x kontakt) - tu ma byc prad czy nie ?

Po kluczyku plus, w czasie działania rozrusznika nic.

 

A resztę już masz podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli sa braki w plusach i jutro wepnę je na swoje miejsce i zobaczymy co sie bedzie dzialo.

 

ewentualnie moze ma ktos albo kompletna albo brakująca instalacje od tej kostki 6 pinowej ?? climatronic z b4

 

 

właśnie spróbowałem ogarnąć te informacje i wyszło mi tak

 

C3(kostka 10 pinowa przy panelu ) - plus po kluczyku

A17(kostka 28 pinowa przy panelu) - stały plus

A4 (kostka 28 pinowa przy panelu) - x kontakt - plus po kluczyku - przerwa na rozruchu

A21(kostka 28 pinowa przy panelu) - x kontakt - plus po kluczyku - przerwa na rozruchu

 

teraz kostka której nie mam wpiętej

 

pin 1 niebiesko bialy -> ?? dalej idąc do W1(sygnal gala)- skrzynka bezpieczników

pin 2 niebiesko szary -> ?? dalej idąc do Q6(podświetlenie)- skrzynka bezpieczników

pin 3 żółto czarny -> C3 dalej idąć do Q4 (plus po zapłonie , przerwa na rozruchu) )-skrzynka bezpieczników

pin 4 czerwono bialy -> A17 dalej idąc do Q3 (stały plus)-skrzynka bezpieczników

pin 5 bialy -> diagnoza ?? dalej idąć ?? -skrzynka bezpieczników

pin 6 brak

 

myślę że ta kostka jest powodem tutaj tego co nie działą , bądź co błędnie jest zrobione i podpięcie jej poprawnie rozwiązało by wszystko , napisz mi kolego Qdlik czy dobrze myślę ze tak to ma być podpięte wszystko i dopisz jeśli możesz brakujące miejsca

 

 

 

Kable pociągnięte wg tego co wywnioskowałem z wypowiedzi i podświetlanie wróciło :) jeszcze tylko kabel od diagnozy jak bym wiedzial gdzie wpiac to byłby koniec zabaw :)

 

 

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma namiary na te zarówki z soczewkami z panelu bo mi sie spaliły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podkleje się tutaj odświeżając kotleta nieco

 

po instalacji climatronica zostało mi tylko nie działające podświetlenie , na pinach żarówek brak napięcia , na pinie 9 czerwonej wtyczki z tyłu panela jest napięcie 5-6V więc mam rozumieć że coś jest nie tak ?? załączę pinout wtyków dla jasności . Ktoś jest w stanie coś doradzić ??

 

KHsGnAL.jpg

 

panowie jest ktoś w stanie napisać mi na jakich pinach z tego opisu mam szukać napięcia wychodzącego na sterownik który rozdziela podciśnienie na poszczególne siłowniki ?? ten czerwony ze zdjęcia poniżej . ..

4705931868.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny: 3/3, 3/5, 3/6, 3/7

Te piny sterowane są masą, na ten sterownik podany jest plus po stacyjce, a panel podaje masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piny: 3/3, 3/5, 3/6, 3/7

Te piny sterowane są masą, na ten sterownik podany jest plus po stacyjce, a panel podaje masę.

EJ to mnie teraz zaskoczyłeś !! Poważnie ?? Byłem przekonany że tam idzie plus ? Czyli teoretycznie jeżeli któryś pin mi nie działa i podał na krótko masę powinien zadziałać o ile sterownik jest sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pin 3 tego czerwonego sterownika podawany jest plus po stacyjce, więc podając masę na pin 1, 2, 4 lub 5 otworzy się jeden z elektrozaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludki , jakims dziwnym cudem wypiął mi sie dzisiaj ten o to widoczny niebiesko bialy przewod , wchodził on gdzies w kostke z tylu skrzynki , szukalem ale nie moge znalesc dla niego miejsca , dodam ze panel climatronica przestal dzialac , ktos jakies pomysly ? byl raczej wpięty w gorny rząd kostek

 

aha przewod ten wychodzi z rozdzielacza z niebieskimi wtykami i jest na nim prad 12V

 

qv8eeHf.jpg

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja odkopię ;)

 

Zrobiłem przypadkiem zwarcie na bolcu żarówki w panelu climatronica. Całe podświetlenie panelu padło. Gdzie szukać przyczyny?

 

Bezpieczniki całe, prąd na pin 3/9 dochodzi więc zasilanie teoretycznie powinno działać.

Jeśli podłączam bezpośrednio zasilanie na sam panel to wszystkie żarówki świecą

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem cały panel. Podświetlenie wróciło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności