Skocz do zawartości
Gość hatego

Ile powinien brać oleju 1,9 tdi???

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg 248tyś km.

Silnik AVF.

Jeżdzę krótkie odcinki 6km.

Jeżdzę raczej spokojnie, chociaż czasem używam maksymalnej mocy.

Oleju po wymianie było na max pola kropkowanego.

Ubyło 4mm na bagnecie (1/2 pola zakropkowanego).

 

Olej 505.01 Castrol EDGE syntetyk.

 

Mam pytanie ile to jest w przeliczeniu na ml? (tylko pole zakropkowane)

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to zakropkowane pole to ok. 1 l.rachunek jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeee pół litra to lajcik. nie ma sie czym przejmować tylko lać i jeździć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten poczatek zalamania na bagnecie i pozniej drugie male zalamanie to jest granica max i min??czy przy wlewaniu oleju poziom powinien sie znajdowac w polu zakropkowanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w warsztacie powiedzieli że olej musi brać bo tego wymagają pompowtryskiwacze :D Mojego jak pogonię do Polski z Hiszpanii to od wymiany do wymiany zejdzie na min :P Raz nawet na zakręcie zapaliła się kontrolka od oleju przed wymianą 1000km.... Silnik suchy i przelatane ma 155000km.Nie przejmuję się tym bo ma lepsze smarowanie :D Jednak miałem wcześniej Ibizę 110KM i z takim samym silnikiem Toledo i też olej szedł.te typy tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ten poczatek zalamania na bagnecie i pozniej drugie male zalamanie to jest granica max i min??czy przy wlewaniu oleju poziom powinien sie znajdowac w polu zakropkowanym?

 

Tak to granica i tam jest chyba litr miedzy tym, ja utrzymuje stan taki aby były zakryte zakropkowane pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ten poczatek zalamania na bagnecie i pozniej drugie male zalamanie to jest granica max i min??czy przy wlewaniu oleju poziom powinien sie znajdowac w polu zakropkowanym?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14591

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zapala się kontrolka oleju ze jest mało bo kiedyś miałem praktycznie na połowie min. i sie nie zapaliła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie avf po chipie zje sobie gdzies kolo litra na 10tys. Wymieniam tak co 10 kola to na bagnecie ze 3/4 ubywa, leje 5w, wszystko zalerzy od stylu jazdy u mnie tak srednio z tym ale jak ktos szanuje to malo oleju ubywa. Nawet nowy silnik jak sie cisnie caly czas to bierze duzo.

 

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

 

jak bedziesz wymienial to spuszczaj na zapalonym to zobaczysz kiedy sie wlaczy hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejechane prawie 230k i od wymiany dolałem już jekieś 0,7l a wymiana mi się zbliża a jeżdżę na castrol slx 5W30 ale wydaję mi się że to trochę dużo:(

Na EGRze widać wyciekający olej i to dość sporo tego może to jest spowodowane właśnie tym i w przewodach powietrznych do IC też się zbiera olej:/ Może ktoś podrzuci czym to może być spowodowane czy przez turbo czy może przez odmę bo różnie gadają i nie wiadomo komu wierzyć:(

dodam że auto mam drugi rok a kupiłem na zachodzie i był serwisowany do końca a głównie eksploatowany na autostradach.

 

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

 

Aha i czy przy takim przebiegu nie trzeba czasem zmienić oleju na inny...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy ma ma to wpływ fakt że to automat(tiptronik)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj passat bierze jakies 200 sety na wymiane z tego gubi jakas sete przez uszczelniacz ktory bede musial wymienic przy zmianie rozrzadu:)

 

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:32 ----------

 

i dodam jeszcze ze ma przejechane minimum 250000 tyle jest na blacie.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lecialem na wakacje ze szkocji do polskim swoim awx i dolalem w dwie srony moze ze 2 setki.predkosc oscylowala przy 150km/h.ja mysle ze przy przebiegach 150 i wiecej troszke musi brac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z tą kontrolką ??zapala się jak na bagnecie będzie olej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie

ostatnio były 3 takie dni gdzie musiałem pędzić na pełnych obrotach łacznie 600 km.całkowicie wypadło mi z głowy, że silnik jak juz się wcześniej dowiedziałem wypycha olej przez turbinę!

jak wyciągnąłem bagnet to aż mi się nogi ugięły......

był zaledwie delikatnie mokry na samym końcu.chyba nawet to nie był 1 mm.A KONTROLKA NIE ŚWIECIŁA!

Dziwię się tylko dlaczego- mój brat w golfie III z 92 r jak miał ilość zbliżającą sie do min to był poinformowany o tym fakcie przez murgającą kontrolkę oleju przy zapalaniu, a dopiero później jak nie dolał to zapalała sie na stałe

 

 

A może jak mam coś nie tak......???????????hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tam miałem raz i dlatego się pytam o kontrolkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie padnięty czujnik poziomu oleju. Vag coś pokazał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie vag nie pokazał błędu czujnika, niby jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasiorku od wymiany do wymiany na bagnecie nie ubyło nic a nic, w sumie sam jestem tym faktem zdziwiony , bo z tego co wiem, praktycznie każdy tdi na PD coś tam bierze, ale zmartwiony tym faktem nie jestem ;) leję olej castrol edge 5w40 ale od następnej wymiany przechodzę na motula, podobno silnik na nim ma lepszą kulturę pracy, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobry silnik nie powinien brać oleju.. Często np. przez kiepską turbinę ucieka nam olej i stąd te dolewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności