Skocz do zawartości
Gość hatego

Ile powinien brać oleju 1,9 tdi???

Rekomendowane odpowiedzi

w silnikach 130 KM PD od wymiany do wymiany, czyli średnio co 15 tyś km, trzeba się liczyć z dolaniem nawet 1 l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do mojego AFNa jesli większość z 10tys robie w mieście dolewam około 0.5l olej castrol edge. teraz przeskoczyłem na motula i po około 7tys. w tym 4 to ciągła trasa( 2razy polska-anglia) juz dolałem 0.7 . tak ze w moim pasku na trasie zwiększa sie pragnienie na olej chociaż staram sie jechać w miarę spokojnie śred. 130km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AVF też bierze dość sporo oleju od początku jak go mam (tj. ok 50.000 km). Raz na 20.000 km dolałem nawet ok.3l (Castrol LongLife 5W30). Teraz na jakieś 12.000 km od wymiany dolałem niecałe 2l. Obecnie na szafie ma prawie 200.000 km i zauważyłem od pewnego czasu niebieskawy dymek przy obrotach ponad 2.500 / min (na ciepłym i na zimnym silniku). Na wolnych obrotach i przy bardzo delikatnym operowaniu gazem dymienie raczej niezuważalne. Dodam, że większość km robie po mieście i jak jest okazja (brak korków) to trochę go "przedmu****e".

Ale czy jest normalne? Co może warto srawdzić w takiej sytuacji, bo widocznych wycieków nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeżdżę po trasie średnio 100 do 160 km/h i nie cisnę za dużo na gaz przy starcie to nie dolewam nic a nic oleju od wymiany do wymiany, a używam oleju Mobil 1 turbo diesel 0W40, (przebieg 199000 km). Natomiast przy jezdzie po mieście to czasami doleję ok 0,25 l od wymiany do wymiany ( wymian co 15 000 km ). Zdarza się, że w trasie robię prawie bez przerwy po 1400 km ( przerwa tylko na zatankowanie ).

Edytowane przez JW_52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co tu wyczytałem widze, że mój passek lubi sobie chlapnąć oleju.

Od wymiany, czyli od jakiś 10tys dolałem już ze 2,5 litra.

Jest to dla mnie duże zaskoczenie ponieważ w 20 letnim BMW nie dolewałem wcale, a olej przy wymianie był lekko poszarzały.

Silnik nie ma wielkich nieszczelności, poci sie tu i ówdzie, w przewodach tylko trochę oleju, dyma nie puszcza więc gdzie ten olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak u SCRK - silnik mam ten sam AHH i niestety tez lubi - chyba przepalic - ? tego oleju ... wymieniam olej czesciej bo co 10 tys km i dolewam w tym czasie od 1,1 - 1,7 L Shell Helix Ultra Diesel 5W/40

 

Najciekawsze to to ze wyciekow nie zauwazono (takich duzych ktore mogly by spowodowac taki ubytek), nie ma dymu niebieskiego (czasem szary :) )

 

Ostatnio wymienilem olej - zrobilem trase 2,5tys km (wyjazd do Wloch - w sumie tydzien czasu) po powrocie dolewka 0,3 L, 1000km jazdy miejskiej (~miesiaca) i znow dolewka ale juz 0,4L.

 

no i glupieje za kazdym razem jak go jakis spec oglada i mowi ..

"230tys przebieg , to norma ze tyle bierze.."

a ja mowie ze to nie norma..zgodze sie olej bedzie sie spalal ale tyle ze nie trzeba go dolewac.. czyli do 0,5-0,7 L miedzy wymianami.

 

doradzcie cos gdzie szukac przyczyny.. nie zalezy to od stylu jazdy wczesniej A4-ka nie palila tyle oleju.

dodam ze turbo suche z kazdej strony, wokol miski na dole suchar:)..

 

uszczelniacze?

dzieki za jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. Odłuższego czasu niepokoiła mnie jedna sprawa. Mam nieziemsko brudne felgi z przodu w prównaniu z tymi z tyłu. Dziś rano sprawdziłem poziom oleju i się przeraziłem. Po 3,5k km od wymiany ubyło około dobry litr. Czy te dwie sprawy mogą mieć jakiś związek? poza tym jak auto stoi na wolnych obrotach to śmierdzi takim jakby złym spalaniem, smażeniem itp, a zaznaczam że jadę na czystej ropce orlenowskiej.

 

Dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi z przodu są bardziej brudne bo przednie klocki hamulcowe bardziej się wycierają. U mnie jest dokłanie tak samo. Co do ubywającego oleju to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ATJ tez lubi sobie wypić przy spokojnej jeździe w trasie czyli do 130km/h łyknie sobie 0,4 l na 1000 km.

Edytowane przez wiolkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu dolewam około 0,5 litra między wymianami - tak żeby utrzymać stały poziom na miarce. Jak na ten przebieg (283 000) nie ma się czym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio 1 swoim 250kkm po 10.kkm mialem na tej części miarki gdzie trzeb adolać. A dolalem ok 0,25 bo tyle mi zostało w jednym baniaku. olej Motul Specyfik głównie jazda w mieście w tym jedna trasa w grudniu na narty do austri wiec pewnie ok 1 litra trzeba dolac od wymiany do wymiany co moim zdaniem jest w normie.

 

A ile oleju wchpodzi miedzy wartość min a max tam gdzie blacha jest wykratkowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nieziemsko brudne felgi z przodu w prównaniu z tymi z tyłu. Dziś rano sprawdziłem poziom oleju i się przeraziłem. Po 3,5k km od wymiany ubyło około dobry litr. Czy te dwie sprawy mogą mieć jakiś związek?

To nie ma nic do rzeczy. Przednie hamulce zawsze mocniej się zużywają ponieważ siła hamowania z przodu jest zawsze większa. Zapach palonego oleju to albo puszczająca turbina albo zużyte pierścienie. Jest jeszcze możliwość kapiącego oleju na ciepłe (gorące części silnika)

 

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:40 ----------

 

A ile oleju wchpodzi miedzy wartość min a max tam gdzie blacha jest wykratkowana?
Ok. 0.5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam wiarygodne dane z eksploatacji 3-ech Passatów (jeżdżonych w rodzinie) odnośnie zuzycia oleju i tak:

1. Silnik AFN 110 KM - przejeździł głównie po trasie (autobahn) 300 kkm - brał 0.5 l/15 kkm - prędkość 130 - 170 km/h

2. Silnik AVF 130 KM - jeździ głównie po trasie (autobahn) - aktualnie 150 kkm - bierze 0.25 l/15 kkm - prędkość 130 - 170 km/h

3. Silnik AVF 130 KM - jeździ głównie 50/50% po trasie i mieście bez korków - prędkość max do 100 km/h (w trasie) - bierze 0,3 l/15 kkm

Uwaga: Wszystkie Paski jeżdżą na oleju Castrol SLX Professional VW 505.01 5W-40

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Vectry znalazłem taki tekst:

 

Mam wrażenie,że spalanie oleju rośnie wraz z iloscią uruchamiania samochodu,w miescie,krótkie odcinki przejazdu,niedogrzany silnik.

W takich warunkach przejechałem w tym roku styczeń-marzec 2700 km i dolałem 500 ml oleju MOBIL 15w/40.W okresie czerwiec-listopad ubiegłego roku na trasie Gdańsk-Warszawa przejechałem 16500 km i też dolałem 500 ml oleju MOBIL 15w/40

Moje pytanie brzmi czy jazda na krótkich odcinkach (niedogrzanym silnikiem) powoduje zwiększone spalanie oleju? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem w swoim AWX-sie że przy jeżdzie w trasie , nie oszczędzając silnika zużycie oleju jest znikome.Ale przeważnie samochodem jeżdzi żona do pracy 8 km w jedną stronę i wtedy zużycie oleju rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJM jazda mieszana ponad 4tys km i łyknął litr ale to dużo i nie wiem jak sie za to zabrać rura od od IC dolna sucha pewnie pierścienie lub uszczelniacze zostały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez wrazenie,ze jazda na krotkich odcinkach to olej znika ok 0,5 litra miedzy wymianami.

jazda autostrada do ok 200km/h nie robi wrazenia co przeczy twierdzeniom,ze przy szybkiej jezdzie musi brac olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak idzie zobaczyć że turbina jest do wymiany?to znaczy jak bierze olej?

jaka jest też cena turbiny do Passata B5,1997r. 110KM?

bo zauważyłem że mój Passatek zaczoł troche więcej brać mi oleju.

Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku bierze 0.5l na 10tys. brał 1l na 10tys ale po zrobieniu turbo zmniejszyło sie o połowe

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

 

odp do Rafała;po pierwsze sprawdź odme-lubi pękać i ucieka olej.turbo w twoim roczniku jezeli niebyło robione to pewnie juz przyszedł na to czas.tyle na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim pasku bierze 0.5l na 10tys. brał 1l na 10tys ale po zrobieniu turbo zmniejszyło sie o połowe

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

 

odp do Rafała;po pierwsze sprawdź odme-lubi pękać i ucieka olej.turbo w twoim roczniku jezeli niebyło robione to pewnie juz przyszedł na to czas.tyle na początek

Kolego u mnie turbo było już robione,czyli wymieniane na nowe jakieś 2 lata temu,bo jak kupiłem autko to dostałem gwarancje do tego turbo.Turbo jest firmy BOSH.

Kolego a jaka jest cena nowego turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności