Skocz do zawartości
romeo9999

M tech legend 3 szukam elektronika (magika)

Rekomendowane odpowiedzi

witam szykam kogoś co by zajoł sie moim radyjkiem np wzmocnieniem jego i zabudowaniem filtrów bo to radyjko mało że ledwo chodzi to jeszcze trzeszczy.Czytałem na forach że są ludzie co sie tym bawią proszę o odp na pw

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslij do firmy konektor5000 w Lodzi oni tuninguja te radyjka, ale i tak z tego modelu cudow nie bedzie, lepiej zmienic na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) ale i tak z tego modelu cudow nie bedzie, lepiej zmienic na inne.

 

sorry za OT ale ja jestem mega zadowolony z tego radyjka, lepiej mi chodzi na kombii niż na sedanie, miałem już pare CB radio i tu ASQ chodzi najlepiej, zasięg na zgaszonym silniku i ASQ 6 km, na zapalonym 3 km (mówię o super odbiorze nadawaniu), antenka ML sirio 150 cm. Zero trzasków itp. Raz było na naprawie gwarancyjnej bo przewód wyrwany został z radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1.5m antenę, to radio głuche jak pień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na 1.5m antenę, to radio głuche jak pień.

 

możliwe, na szczerym polu, lub autostradzie zasięg byłby sporo większy, w mieście jest zbyt wiele zakłóceń i dlatego zasięg mam taki jak napisałem, ale ja jestem zadowolony, lepszego w tej klasie cenowej nie znalazłem, na ASQ i HIC i przy super jakości nadawania i odbioru jest to dobry wynik wg mnie, zero zakłócen mimo że pod zapalniczkę podpięte, a nie bezpośrednio pod aku. Radzi sobie. Ale nie róbmy Koledze OT, od dyskusji o CB radio-jakie wybrać jest inny wątek na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego radia szału nie będzie. Jak to mówią, z g*wna bata się nie ukręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja ale wracając do tematu, tylko konektor5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko konektor5000

Żeby wróciło gorsze jak je odda? Świetna porada :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

 

http://saxon.waw.pl/naprawa_cb-11.html

 

On Tuninguje te radyjka łącznie z podniesieniem mocy. Nie słuchaj się ludzi/użytkowników tylko porozmawiaj ze specjalistą.

Na yt można zobaczyć test radyjka + profesjonalne pomiary.

 

 

W naszym kraju nowe zawsze jest złe. Za to w niebo głosy wychwalany będzie uniden 520, który w porównaniu z tym radiem nie powinien istnieć.

Miałem Unidena, teraz mam Legend III od Konektora po "tuningu" i jest rewelacja.

Saxon ma 100zł droższy tuning ale podnosi także moc radia, czego Konektor nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Andrzej z saxonu i specjalista, haha dobry zarcik. I co z tego ze saxon podniesie Ci moc do 8 czy tam 10watow jak koncowka mocy nie wytrzyma a i tak bedziezz tak samo slyszalny w eterze. A saxon to bajko pisarz, ciekawe czemu blokuje komentarze w swoich filmikach na yt. Tu masz przyklad rzezby w saxonie http://www.cb-forum.pl/topics21/cre-8900-po-modach-vt20545.htm on tak dlubie wszystkie cb i opowiada historyjki wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracek, a czy skorzystałeś kiedyś z jego usług lub czy korzystałeś kiedyś ze sprzętu w który wsadzał ręce??

Mam nadzieję, że nie bazujesz tylko na opiniach zaczerpniętych z forum internetowych, gdzie połowa orangutanów kupuje tanie cobry, a do tego także się naczytała i przekazuje informacje niczym głuchy telefon bo ich nie rozumie.

 

Kolega zadał pytanie w 1szym poście, czy ktoś może kogoś polecić..... Ja z czystym sumieniem polecam Saxona lub Konektor :)

 

Prawda jest taka, że ile jest sprzętu tyle opinii. Jedni chcieli by za 200zł mieć radyjko super/mega/hiper a inni są realistami.

Gościu się na tym zna. Temu nie zaprzeczysz. Ja jestem pewien że romeo9999 znajdzie u niego to czego szuka.

 

Dobranoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna sie hehe, on wychwala tylko presidenta. A internet mu promocje zrobil. Masz dowod na spartaczenie przez niego radia za grubo ponad 1000zl. On wierzy tylko w podnoszenie mocy gdzie inne serwisy tego nie stosuja bo to tylko szkodzu nie mowie tu tylko o konektorze ale tez sinad, rzeszow i artursss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jechać kiedyś z radiem od saxona, tak się o nim dowiedziałem. Radio działało bajecznie.

 

Obecnie od kilku dni korzystam z Mtech Legend III mod Konektor + Sirio ML-145. Także jestem zadowolony.

W takim razie skoro obaj możemy polecić Konektora (Pana Przemka) , to mamy odpowiedź.

 

Polecam tylko i wyłącznie ludzi, których pracę miałem okazję sprawdzić na własnej skórze.

A jestem pewien, że znajdą się i osoby które miały by kilka uwag także do Hasana....

 

A poza tym my się produkujemy a nie widzę postów założyciela.....wybrałeś coś?? zrobiłeś?? wysłałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Warszawie i dla tego swoje cb radio nabyłem i tuningowałem u saxona . Jestem z tego radia i modyfikacji zadowolony .

Jeśli chodzi o konektora , to tylko czytałem opinie na jego forum , a jest tam wiele negatywnych opinii -

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=5&t=14792&start=120

Kolega Gracek napisał że saxon wyłączył dodawanie komentarzy na YouTube , to ja dodam że konektor również blokuje negatywne komentarze a na dokładkę wyłączył ocenianie filmów bo miał same negatywne . Film pod którym klienci konektora wypowiadali się źle o nim , został usunięty . Na protokóle po tuningu od saxona są podane dokładne wyniki pomiarów , a na protokóle od konektora niema nic , jeśli ja bym robił tuningi młotkiem i przecinakiem to też by były tańsze . A na koniec ciekawostka z ostatniej chwili , podobno konektor jak sam napisał ma najlepsze ceny w Polsce na sprzęt cb - ceny zaczerpnięte ze strony firmy konektor , trzy popularne radia cb

President Henry Classic 470 zł.

Legend II 280 zł.

Legend III ASQ 350 zł.

A tu cennik od saxona

President Henry Classic 410 zł.

Legend II 270 zł.

Legend III ASQ 330 zł.

Gracek , czy znasz chociaż jedną osobę u której spaliła się końcówka mocy po tuningu ? no i ten link który podałeś w swoim poście nie istnieje .

W końcu Konektor musi utrzymać swoje forum cb radio i kasa jest potrzebna , a więc ceny w górę .

W Warszawie jest kilka sklepów gdzie mają ceny niższe niż u konektora , a wystarczy trochę poklikać aby to znaleźć .

Jurek Killer dobrze napisał o orangutanach , popieram , jeden coś tam usłyszy , a reszta powiela , choć nawet nie wie co mówi , tak jak fama o Unidenach jest nieśmiertelna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przykład po co bierze kase za coś co jest bezużyteczbe tj. podniesienie mocy z 4 na 6-8 wat? skoro przy 16w dopiero odczuwa się różnicę. Pochwal się kolego ile Cię ten saxon policzył za ten tuning, co z tego że saxon daje protokół jak połowa osób nie umie odczytać parametrów tylko jara się bo ma mega moc 6w i myśli, że będzie ich słychać w całej polsce. Tu masz przykład cen saxona allegro.pl/president-james-rarytas-zobasz-sam-filmik-i5551317550.html dobrze że za odkręcenie mikrofonu z gniazda sobie nie policzył. Zaraz się pewnie czepisz tej mocy z protokołu więc można zajrzeć tu nawet http://www.cbradio.waw.pl/topic/2518-saxon-cb-radio-tuning/ tutaj dodatkowo masz wynik czarów saxona które do niczego nie służą http://cb-forum.pl/viewtopic.php?t=20545

 

 

Ja jak poszukałem to znalazłem następującce ceny tych radii w konektorze:

M TECH LEGEND II (MTech Legend 2) Cb Radio z ANL, szybką "19" i Multistandardem - kopia President Harry II Classic cena 250 zł

M Tech Legend III (MTech Legend 3) cena 330 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- samo podnoszenie modulacji w nieskończoność nie jest możliwe , bo można tylko do 100% ,

i dla tego , aby była głośniejsza i był większy zasięg trzeba podnieść moc i podciągnąć modulację . + dla saxona

Wpisz w wyszukiwarce hasło modulacja AM i zobaczysz artykuł z politechniki Warszawskiej na ten temat .

Tylko nie mów że na politechnice kłamią .

Jeśli ktoś używa radia do rozmów na 2-5 km. to tuning jest mu nie potrzebny i nie zauważy zmiany , ale jeśli ktoś chce porozmawiać dalej to sam osobiście powiem z własnego doświadczenia że warto .

2- radio kupiłem u saxona a tuning kosztował 150 zł. i nie ma tu tajemnicy bo cennik jest na stronie saxona .

3- protokół jest ważny bo pokazuje parametry przed i po tuningu , i zapewniam Cię że wiele osób wie co tam jest napisane , a jeśli nie wie to od czego są Google . + dla saxona

Mam passata 150 KM i oddałem do tuningu , teraz jest 178 KM , i otrzymałem wykres z danymi , jak by to wyglądało gdyby gość co to robił powiedział mi , ma pan teraz więcej koni , ale ile , nooo więcej .

4- spytaj konektora czemu usuwa negatywne komentarze i filmy gdzie jego klienci nie zostawiają na nim suchej nitki . Tu dwa usunięte filmy , mam je w ulubionych bo pod filmem klienci się skarżyli na konektora .

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bf9_q3jFJE8&noredirect=1

 

https://www.youtube.com/watch?v=15fx7bQqqMA

 

Trzeci film o wyczynach sławnego partacza

 

 

5- dobrze że dałeś link do strony na forum konektora i opisem radia CRE

Sam właściciel tego radia napisał że dostał je uszkodzone za darmo , a radio było w dwóch serwisach bez rezultatu , i dopiero saxon je naprawił . + dla saxona

Sam właściciel napisał że po tuningu rozmawiał z drugim pojazdem na odległość 20 km. a następnie spytał na forum czy jego radio jest sprawne , jeśli rozmawiał na taką odległość , to czy może być radio uszkodzone ? Ciekawe ilu osobom nawet z tego forum udało się porozmawiać nawet na 10 km. ? Jeśli mam moc silnika 178 KM i samochód normalnie jeździ , to czy nie wydaje Ci się że jest zepsuty ?

Niestety na forach tacy są ludzie i nie wiemy z kim mamy do czynienia , czy to piekarz czy aptekarz czy nocny dozorca z lidla .

Myśleć kochani myśleć !

Na forum konektora jeden z użytkowników napisał właścicielowi CRE że dał d..py tylko dla tego że robił radio u saxona .

To nie właściciel tego radia stwierdził że radio jest uszkodzone tylko użytkownicy tego forum , dla tego że jest większa moc i trzeba oddać do konektora do naprawy , o co chodzi ? o kasę . W następnych postach sami piszą że używają radyjek co mają moc na SSB 60 W . Ale jemu nie wolno mieć takiej mocy bo będzie lepszy od nas .

Z opisu który się ciągnie przez kolejne 15 stron jasno wynika że właściciel tego radia CRE ma ewidentnie uszkodzoną antenę a nie radio , i nawet cudowny serwis konektora nie potrafił tego naprawić , a wystarczyło by kupić dobrą antene i solidnie zamocować .

Niestety kilku orangutanów zmanipulowało jednego gościa i teraz płaci dwa razy .

6- jeden z orangutanów nawet zaproponował odkupienie radia za 350 zł. i flaszkę , ja dam bez wahania 500 zł i dwie flaszki .

6,5 - następny orangutan chciał stroić podstawę magnesową do modulacji SSB

7- jeden z następnych orangutanów z forum konektora napisał że saxon nie mógł zestroić radia , bo jest na procesorze , tylko że w tym radiu jest coś takiego jak tryb serwisowy , i tu jest film . + dla saxona

 

 

 

8- Coś tu lejesz wodę z tymi cenami u konektora , tu są dwa linki do jego strony

 

http://konektor5000.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=&kategoria=2&producent=18&cena_min=&cena_max=&operator=0

 

http://konektor5000.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=&kategoria=2&producent=5&cena_min=&cena_max=&operator=0

 

Ceny radyjek . + dla saxona

 

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę że nie tylko radio ale i antena jest bardzo ważna , w końcu można mieć radio z mocą 100 W , ale bez sprawnej anteny łączności nie będzie .

 

Czasem z orangutana powstaje człowiek , ale do tego jest potrzebny rozum w głowie a nie sieczka .

Edytowane przez Zbysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego nie znalazłeś o modulacji AM to udostępniam link

 

http://www.ien.pw.edu.pl/EAZ/_pdf/T09.pdf

 

Jak można się dowiedzieć z artykułu modulacja w AM nie może być większa niż 100%.

Jeśli przekraczamy wartość modulacji 100% to jedynie nasz nadajnik zwiększa emitowane zakłócenia ale nie rośnie moc , a modulacja AM zmienia się w DSB .

Jeśli chcemy mieć większy zasięg nadawania w AM , to trzeba zwiększyć moc nadajnika i zwiększyć stopień modulacji .

Nie można podnosić samej mocy , bo nasz głos będzie cichy .

Nie można podnosić samej modulacji bo będzie zniekształcona .

 

Ale o tym orangutany nie wiedzą i powielają zasłyszane po forach internetowych opowieści innych orangutanów .

Jak można się wypowiadać i oceniać czyjąś pracę , jeśli samemu nie ma się zielonego pojęcia o tym co się mówi .

Dla mnie goście z forum cb zrobili z właściciela CRE orangutana , choć i sam o to prosił , bo jak można się pytać czy radio jest sprawne , jeśli jest nadawanie i odbiór i można rozmawiać na 20 km.

15 -cie stron bicia piany na cb forum i okazuje się że antena po deszczu ma SWR 3 , a jak wyschnie na słońcu to jest SWR 1,4 ,

więc nie można mówić o usterce radia tylko ewidentnie anteny . Radio CRE ma zabezpieczenie przed wysokim SWR-em , aby nie spalić tranzystorów mocy , i gdy antena jest uszkodzona to radio samoczynnie wyłączy nadawanie .

Instrukcja od CRE jest dostępna w necie , czy mam podać link ?

 

Życzę wszystkim orangutanom aby stali się ludźmi i zaczęli używać rozumu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko chyba całą noc rozmyślałeś o tym temacie. Nie odniosłeś się jeszcze do ceny tuningu radia z linka z allegro. Nie jednokrotnie widać na allegro protokoły saxona który podosi tą moc do 6 czy 8 wat powiedz mi po co? skoro dopiero 4 krotne podniesienie mocy daje efekt. A dla mnie saxon z ludzi robi orangutany niejednokrotnie tylko wychwalając presidenta i robić im tuning za 350zł. Cennik masz tutaj cb-forum.pl/viewforum.php?f=172

 

Ps widzę po Twoim profilu że zarejstrowałeś się dopiero co i tylko ten temat Cię po nocach dręczy, można zaprosić by tu samego Pana Andrzeja do tego tematu po kiedyś na filmiku robił łączności w swoim passacie B5 o ile Ty sam nim nie jesteś.

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety się pomyliłeś , bo na tym forum jestem od wielu lat , ale po awarii kompa nie mogłem się zalogować na swoje poprzednie konto . Jeżdżę passatem , ale że jestem z wykształcenia elektronikiem to ten temat mnie interesuje , mam rozumieć że tylko jeden passat jest na świecie i to właśnie saxon go ma .

Ja odpowiadam na twoje pytania , ale Ty na moje nie .

I znów lejesz wodę bo właściciel CRE nie zapłacił 350 zł. za sam tuning , tylko za naprawę i tuning , jak zresztą sam napisał .

 

link do cennika z saxona

 

http://www.saxon.waw.pl/naprawa_cb-16.html

 

Piszesz tylko o mocy nośnej , ale dodaj do tego modulację , będzie trochę więcej

Ja miałem z modulacją około 6W , teraz jest 17 W.

 

Nie znalazłem w necie żadnej wzmianki że po tuningu uszkodził się komuś nadajnik . A że ludzie sprzedają i kupują radia cb to chyba normalne . Zobacz na Allegro ilu klientów z firmy konektor sprzedaje swoje radia po tuningu konektora , jest nawet Walker od złotówki i nikt go nie chce .

Podaj mi jakiś konkret , bo do tej chwili to tylko same domysły i spekulacje . Ja dałem konkretną odpowiedz na temat modulacji AM w poprzednim poście i co ? W dalszym ciągu tylko potrafisz pisać 4W 6W 8W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły z Cibie wywiadowca jeśli już sprawdziłeś mój profil , ale mam złe wieści dla Cibie , na filmie saxon ma passata kombi a ja mam B5 (3BG) czyli sedan , jeśli nie widzisz różnicy , to zmień okulistę bo obecny Cię oszukuje .

Jeśli ja jestem saxon , to Ty jesteś konektor .

Ale ja nie będę podszywał się pod kogoś i napiszę jako Zbysze.

Czy wreszcie możesz mi powiedzieć lub napisać coś co nie jest wyssane z palca i jest prawdą , napisz , podaj jakiś link do strony w której jest opisana prawda i jest to udokumentowane przez fachowca , a nie przez orangutanów z cb forum którzy niewiele wiedzą o elektronice .

Jeśli masz chęć polemizować , to mam dla Ciebie następny link

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Peak_envelope_power

 

Jeśli zadałeś sobie trudu i to przeczytałeś , to wielki plus dla Ciebie , tylko czy zrozumiałeś ?

 

W AM-ie maksymalna modulacja może być tylko do 100%

100% modulacja = moc nośnej nadajnika razy cztery

4 razy 4 = 16 W

Dla mocy nadajnika 8W będzie to 8 razy 4 = 32W

Ale przyjmuje się w radiokomunikacji modulację na poziomie 80%

czyli saxon wykonuje swoje pomiary prawidłowo i jest to udokumentowane na jego filmach , czy mam podać linki do wszystkich jego filmów ? i na żadnym filmie nie obiecuje zasięgu z całą polską .

 

Proszę , podaj choć jeden przykład że to co napisałem jest nieprawdą , daj mi tylko jeden link do strony konektora z wykonanych tak dokładnie pomiarów .

Ja staram się przedstawić zagadnienie w sposób fachowy a zarazem dostępny dla wszystkich , a Ty nadal upierasz się że Ziemia jest płaska .

 

Mam nadzieję że odpiszesz nareszcie rzeczowo , bo ja wszystkie swoje argumenty przedstawiam i podpieram fachową literaturą , a nie magikami z cb forum , którzy stroją podstawy magnesowe do modulacji SSB , albo nawet nie czytają instrukcji obsługi cb radia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności