Skocz do zawartości
pawelekm

Allegro - czas na sfinalizowanie transakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam prośbę. Facet kupił u mnie na aukcji (przez Kup Teraz !!) .... passata.

Kliknął "kup teraz", nawet nie zadzwonił zapytać o jakiekolwiek szczegóły.

Na aukcji zaznaczyłem, że auto ma wady (korozja, brak przyspieszenia itp.).

Po pewnym czasie zatelefonował do mnie, że "jemu to pasuje bo takiego samochodu

szukał od dawna" - :ocochodzi

I teraz pojawia się taki kłopot - facet co kilka dni, cały czas odwleka czas przyjazdu

po kupioną rzecz. A to mu nie pasuje, a to nie może, a to coś innego. Wymyśla.

Człowiek jest z drugiego końca Polski (po auto za 4500 zł !).

Ostatnio powiedział mi, że zgodnie z regulaminem ma 14 dni na sfinalizowanie

transakcji i tyle. Wkurza mnie już mocno, bo mam klientów

na to auto "na miejscu", obok mojej miejscowości - a nie mogę go sprzedać.

 

Proszę o poradę czy rzeczywiście tak jest, że ma 14 dni na sfinalizowanie sprawy ?

(termin upływa 30 kwietnia).

 

Druga sprawa - planowałem wyjazd na długi weekend i teraz jestem przysłowiowo w ciemnej dup...e. :wsciekly

 

Eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo kliknięcie teraz ku teraz nie jest równoznaczne z zawarciem umowy. Tak mówi regulamin allegro. Zdzwoń i powiedz ze ty się rozmyśliłeś :) Ale sprawdź jeszcze dobrze ten regulamin.

 

---------- Dodano o 11:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:28 ----------

 

7.2.

Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.

7.3.

Jeżeli ważność umowy zależy od spełnienia szczególnych wymagań przewidzianych przepisami prawa, np. zawarcie umowy wymaga formy pisemnej bądź innej formy szczególnej, zarówno Kupujący, jak i Sprzedający, po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, może dochodzić zawarcia tej umowy.

 

Jednak się myliłem :(

 

---------- Dodano o 11:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:31 ----------

 

Obecnie jednak większość portali internetowych, będących platformami kojarzenia sprzedawców i kupujących pojazdy, zastrzega w swoich regulaminach, iż ogłoszenia motoryzacyjne nie stanowią oferty w myśl przepisów kodeksu cywilnego i mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie ma co więc liczyć na okazję wynikającą z błędu sprzedającego. Przed skorzystaniem z oferty portalu świadczącego podobne usługi należy dla pewności zapoznać się najpierw z jego regulaminem.

 

A to wyczytałem na necie. Więc już nie wiem jak jest z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem jednoznacznie doszukać się tego co powiedział ten facet (14 dni) dlatego wolę się upewnić.

Człowiek mnie już przeziębia - auto sprzedałbym już dawno (mimo usterek jakie posiada) a tak muszę

czekać nie wiadomo na co.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się skończyła ta historia Paweł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności