Skocz do zawartości
peter2906

Elektryczna szyba kierowcy nie działa - silnik umarł ??

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęło mi szwankować opuszczanie szyby kierowcy ... ale od wczoraj już w ogóle nie da się jej opuścić ... po naciskaniu przycisku słychać tylko takie "cykanie" w okolicy silniczka ... Tapicerkę ściągnąłem , poprawiłem wszystkie kostki ale to nic nie dało ... Błąd po podłączeniu VAGa to :

00932 - Silnik podnośnika szyby po stronie kierowcy (V147)

012 - Usterka w obwodzie elektrycznym

Nie wiem czy uwalony jest silnik i trzeba go wymienić czy można jeszcze coś posprawdzać ... ??

Jest jakieś kodowanie szyb ale nie mam pojęcia jak to zrobić ... Moja prośba jest taka żeby ktoś kto ogarnia temat kodowania napisał w miarę przejrzyście jak to zrobić i co jeszcze można posprawdzać żeby potwierdzić bądż wykluczyć zepsuty silnik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda wtyczka od silniczka jeśli jest oddzielna na 2 kabelki to możesz na krótko podpiać 12V i sprawdzić, czy silniczek działa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tam jest więcej tych kabli ... Ale ... wczoraj jadąc do pracy nacisnąłem przycisk i szyba poszła w dół ... więc w takim układzie silnik myślę że odpada... Dziś jechałem i też szyba działała .. raz tylko nie zareagowała na przycisk ... Ktoś pisał gdzieś o połączeniach kabli w gumowej osłonie łączącej drzwi z karoserią , że zaśniedziały styki i też podobne cuda się działy ... tylko to dotyczyło tylnych drzwi ... Zastanawiam się czy w tej gumie w przednich drzwiach też są połączenia kabli na jakieś kostki ...nie wiem jak tą gumę ściągnąć żeby to sprawdzić bo być może tam tkwi problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumę da się delikatnie ściągnąć, pod spodem jest kostka z takim zaczepami od góry i dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zaraz dobrać do tej kostki ... może rzeczywiście styki zaśniedziały i raz szyba działa raz nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pisał gdzieś o połączeniach kabli w gumowej osłonie łączącej drzwi z karoserią , że zaśniedziały styki i też podobne cuda się działy ... tylko to dotyczyło tylnych drzwi ... Zastanawiam się czy w tej gumie w przednich drzwiach też są połączenia kabli na jakieś kostki ...nie wiem jak tą gumę ściągnąć żeby to sprawdzić bo być może tam tkwi problem ...

 

W tej gumie nie ma kabli od sterowania szybą

zasilanie silnika idzie bezpośrednio z modułu w drzwiach, to on za wszystko odpowiada.

Jedynie co moze być to bezpiecznik, ale jak działa od czasu do czasu to nie bezpiecznik.

Ja bym podmienił na inny moduł i zobaczył jak będzie wtedy działać szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... miałem nadzieję właśnie że może w tej gumie może coś być bo dziś znowu jak szyba nie zadziałała przy zamkniętych drzwiach to je otworzyłem i wtedy działała ... ale może to tylko zbieg okoliczności ... Teraz bądż tu mądry i wyczaruj drugi moduł do sprawdzenia :)

Może wyciągnę ten silnik , poruszam tam coś ... może odczepię moduł (jeśli się da) i złożę z powrotem do kupy bo tam może nie ma dobrego połączenia ... sam już nie wiem ... miałem kupować silnik ale chyba nie ma sensu skoro mój raz działa raz nie ...

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie działało kilka dni i znowu awaria... Tym razem problem polega na tym że szyba stoi w pozycji opuszczonej :-/ Nie da się zamknąć , kropi deszcz .. no i trzeba jeżdzić i auto gdzieś zostawiać a tu szyby brak ... chyba zaryzykuję i kupię ten silnik razem z modułem bo nie mam skąd wziąć silnika na próbę , tylko teraz weekend więc zanim kupię , zanim przyślą ... masakra jakaś :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podnoszenie działało kilka dni i znowu awaria... Tym razem problem polega na tym że szyba stoi w pozycji opuszczonej Nie da się zamknąć , kropi deszcz .. no i trzeba jeżdzić i auto gdzieś zostawiać a tu szyby brak ... chyba zaryzykuję i kupię ten silnik razem z modułem bo nie mam skąd wziąć silnika na próbę , tylko teraz weekend więc zanim kupię , zanim przyślą ... masakra jakaś

poleciało PW z telefonem :)

dziś odwiedził mnie peter2906 , zacząłem od podmiany modułu - cisza szyba ani drgnie , następnie silniczek - cisza , panel sterujący - to samo , cały boczek - cisza . Potem rozebrałem nieszczęsną harmonijkę łączącą drzwi i nadwozie , no i to był strzał w 10 :dobrze. Izolacja przewodów była spękana , część przewodów miała przerwę jak i powodowała zwarcia między sobą . Po demontażu całej blachy , przewody na nowo zostały połączone ( polutowane ) i wszystko wróciło do normy , szyba hula aż miło :) .

Pozdro

Edytowane przez johny x
naprawa awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Janka :) Walczyliśmy z tym pół niedzieli ( właściwie to bardziej kolega walczył a ja asystowałem :hyhy: )...Przyznam się bez bicia że wcześniej w domu sam zaglądałem do kostki łączącej kable z drzwi z nadwoziem ale obejrzałem tylko kostkę ... a wystarczyło podwinąć 2 cm tą gumę i wyszło by szydło z worka :)

Troszkę mnie zmylił jednak wpis jednego z kolegów kiedy zastanawiałem się czy w tej gumie nie ma jakiejś przerwy .. ("W tej gumie nie ma kabli od sterowania szybą") ... więc odpuściłem sobie dokładne oględziny a skupiliśmy się z kolegą Jankiem od razu na silniku i module...

Oto co znależliśmy w gumie po wykluczeniu awarii modułu i silnika :

zdjęcie0261.jpg

W pierwszym momencie myślałem że ktoś tam coś grzebał i ponacinał przez nieuwagę czymś te kable ... ale po dokładnych oględzinach wygląda na to że same tak jakoś stwardniały i popękały..

No a póżniej to już tylko sama przyjemność ... oczywiście dla kolegi Janka :D ... czyli rozbiórka całych drzwi , wyciąganie kabli , lutowanko , izolacja i składanie wszystkiego do kupy :) Tutaj jeszcze raz podziękowania dla Janka :respect . Wypełniłem mu połowę niedzieli zabawą z moimi drzwiami ale na szczęście szybka hula :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jeszcze raz podziękowania dla Janka . Wypełniłem mu połowę niedzieli zabawą z moimi drzwiami ale na szczęście szybka hula

Najważniejsze że szyba działa i niech tak zostanie ;) , a zdjęcie mówi samo za siebie ehhh :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Panowie mam problem z przednimi szybami w moim Passacie, a mianowicie szyba kierowcy po naciśnięciu przycisku zamykania podnosi się delikatnie, po czym automatycznie opada prawie do końca. Muszę ją wtedy zamknąć przytrzymując przycisk zamykania bo z automatu już nie idzie. Problem pojawiał się sporadycznie, jednak od pewnego czasu jest tak za każdym razem, a co gorsza do samo zaczęło dziać się z szybą pasażera. Jest to strasznie denerwujące gdy chcę opuścić samochód i zamykam szybę, a ona w pewnym momencie zaczyna opadać w dół. Wtedy żadne przyciski nie reagują, muszę czekać aż opadnie do swojej określonej pozycji po czym muszę ją zamknąć i to tylko przytrzymując przycisk zamykania. Proszę o jakieś rady, co może być przyczyną? Myślę że może jakiś czujnik który fałszywie wykrywa jakąś przeszkodę podczas zamykania szyby i ją odsuwa. Tylko gdzie on się znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź włącznik opuszczania szyby. Ale najpierw zdejmij boczek z drzwi. Dziś u siebie uszkodziłem ten włącznik i tak samo szyba się zachowuje. Po włączeniu zapłonu tylko podświetla i nie otwiera za każdym razem normalnie szyby. Okazało się ze wewnątrz włącznika są dwa piny i jeden z nich delikatnie się rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć super że napisałeś co się stali. U mnie identyczny problem. Jak dostać się do tych kabli żeby sprawdzić? Od strony drzwi i slupka czy trzeba rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności