Jump to content
Michal1980

Kierowca ciezarowki - warto?

Recommended Posts

Po malych przejsciach na przejsciu we Francji...:( bedzie nowa niedlugooo

A ja od poczatku roku same trasy w okol komina. To mnie meczy bardziej, niz wyjazd na pol dnia w jedna strone... Do tego yebniety dysponent sprawiaja, ze powoli rozgladam sie za czyms innym, i albo oni troche spasuja z jazdami, albo nara:)

Wiecie jakie sa zarobki na gabarytach? Tak z ciekawosci pytam, bo pewnie praca mniej stresujaca (z pilotem), zazwyczaj pewnie nocki a i lepiej platna.

Co do nowoczesnych tacho, to mi pasuje. Ostatnio krokodyle mnie przylapaly zdalnie, ze jade na dwoch osiach (dzien wczesniej odstawilem przyczepe i wracalem solo, i zapomnialem przestawic) ale byli na tyle mili, ze tylko mnie pouczyli (normalniemozna wylapac zdaje sie 50 czy 70€). Wiec czy sprawdza mi jedna rzec czy wszystko, to mi to lotto. Poza tym, przeciez zawsze moga przyjsc do firmy i sprawdzic rok wstecz, prawda?

Jak tam sie pracuje panowie ? ja dostaje swiezsza Kronke . . .2012r takze do przodu ;) mniej pierdzielenia sie z gruba plandeka :) a ogolnie to mam ochote zabic spedytora ... :D

Panowie o jakiejs pracy spedytor/dyspozytor nikt nie slyszal albo u siebie w firmie nie potrzebuja ?

Chłopy przymierzam się wreszcie po latach przystąpić do egzaminu na KAT C czy ktoś zna tą aplikację do nauki testów ? albo poleci coś lepszego ;)

a7ee10af.jpg

Jest tu jakis spedytor ? Pilna sprawa :)

no niby jestem a co? :D

w zawodzie :) a z wyksztelcania hmm jesli zaliczyc do tego prace magisterska pisana o spedycji to w sumie tez :D

L.I.T się przerzucił na "romków"...po Niemczech ich cała masa śmiga [emoji14]laczka

Pierwsze słyszę a kontakty tam jeszcze mam...

Na money jest obecnie całkiem sensowny artykuł o tym jak zostać kierowcą tira:

http://praca.money.pl/poradniki/artykul/jak-zostac-kierowca-tira,50,0,1936946.html

Tak więc może kogoś to zainteresuje. Największy problem jest w zasadzie ze zdaniem prawa jazdy, ktore jest bardzo trudne oraz czasami trzeba do egzaminu podchodzić kilka raZY. Kosztowne również,

Stawiałbym również na wykształcenie mechaniczne. Trzeba mieć jakieś podstawowe umiejętności jak naprawić auto w trasie za granicą jak coś się stanie...