Skocz do zawartości
Michal1980

Kierowca ciezarowki - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Graty:ok

 

Kwalifikacje można zrobić zamim się egzamin na prawko zda?

Teraz tylko tak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mialem stare prawko i musze poczekac na nowe i dopiero wtedy wnioch o KK

 

Nie rozumiem. Co znaczy stare prawko? Numer PJ zmienia się tylko i wyłącznie przy zmianie miejsca zamieszkania z uwagi na inny Wydział Komunikacji. Nieistotne czy masz stare czy nowe prawko, każde ma ten sam numer. Wniosek o kartę można składać nawet mając wbite w prawko tylko B.

Trzeba tylko pamiętać, że nie można składać wniosku o KK jeżeli produkuje nam się PJ. Ot taką głupotę sobie wymyśliło PWPW, że nie może być dwóch wniosków złożonych w tym samym czasie, bo jeden na pewno odrzucą. Czyli jak czekamy na prawko to odrzucą wniosek o kartę do tacho.

 

Teraz tylko tak trzeba

 

Nie rozumiem? KW możesz sobie zrobić w każdym momencie czy to przed prawkiem czy po.

Pozostaje jedynie kwestia wbicia KW w plastik. Zamiast wyrabiać prawko pisze się w WK wniosek, żeby wstrzymali się z produkcją prawka. Będziesz miał certyfikat to idziesz z nim do WK i wyrabiasz prawko.

 

 

Widzę coraz więcej kierowców:ok

 

Ja w Listopadzie uzyskałem KW, w styczniu zdałem C, a teraz rozpocząłem kurs kat. D i KW na przewóz żywego mięsa. Pozostało dorobić w niedalekiej przyszłości E i będzie wszystko :)

Edytowane przez kulio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zrobie sobie ADRy i bede spelniony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty za zdane lejce i szerokości :ok

w Szwecji auta też mają jedną blachę do końca:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj za pierwszym podejsciem zdalem C+E

Gratulacje Maciek.Motor Ci się znudził,że na duże siadasz :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Szwecji auta też mają jedną blachę do końca

 

prawie wszędzie tak jest tylko nie w polsce;)

tam jak zwykle trzeba jakos ludziom życie utrudnić i ostatnie złotówki z nich wyciągnąć :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Maciek.Motor Ci się znudził,że na duże siadasz :lol

 

Niestety nie znudzil, ale sytuacja w terazniejszej pracy nieco sie skomplikowala dla tego ide na duze zeby kasa sie zgadzala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy miesiąc w roli Szlachty kontenerowej :lol za mną. Jestem niezmiernie zaskoczony wynagrodzeniem jakie otrzymałem. Po przeliczeniu tego jak jeździłem na międzynarodówce i odliczeniu kosztów na wyjazdy tygodniowe (czasem półtora tygodniowe) i kosztów teraźniejszej roboty (codziennie w domu,weekendy wolne) wyszło mi dokładnie(!) to samo . Nie zmieniło się nic,a zxareazem tak wiele :)

Kolejny mit,że na krajówce jest ch.ujnia został obalony :papa

 

A i jeszcze jedno...w ogóle się nie narobiłem,wręcz oczy wygnite od spania ;)

 

2gtxb44.jpg29ooppy.jpg

Edytowane przez Mieszkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miechu,ja chciałem iśc na miedzynarodówkę,ale jak policzyłem tak jak Ty to też mi wychodzi że na kraju mam lepiej a poza tym wszystko na kwitach,a nie pod stołem 8-9h dziennie i weekendy wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protesty transportowców w Polsce. Za kierownicami aut biorących udział w strajku-kierowcy. Kierowcy protestowali zeby im sie polepszyło :wmorde debilizm,bez kitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w POlsce takie protesty raczej zamierzonego efektu nie dadzą, bo na Nas (kierowców) wszyscy mają wyjeb... ale w Szwecji protest który w zeszłym roku trwał miesiąc i polegał na zatrzymaniu się w miejscu w którym się aktualnie znajdujesz od 12.00 do 12.15 i 00.00 do 00.15 zrobił bardzo dużo.

Sam jestem świadkiem że bardziej zwiększyły się kontrole policji i namiętnie walczą tu z kabotażem, w Szwecji społeczność transportowców potrafi o wiele lepiej się zorganizować, co raczej w Polsce jest mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony czasem na wydanie karty kierowcy. Wysłałem wniosek 2.03 a już 12.03 karte przyniósł listonosz - szok :)

 

W poniedziałek 23.03 zdałem egzamin C+E (WORD Siedlce) za pierwszym razem, ale niestety egzamin kwalifikacji się opóźnił i będzie dopiero w przyszłym tygodniu, więc prawko odbiorę po świętach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poniedziałek 23.03 zdałem egzamin C+E za pierwszym razem

 

gratulacje:brawo

 

 

P.S.

 

tu macie inteligentnego svensona który składem ważącym około 60ton wjechał na mostek pontonowy który miał ograniczenie do 4ton, niestety nie dojechał do końca:wmorde:debil:haha

http://www.dt.se/dalarna/gagnef/chaufforen-misstanks-for-brott

Edytowane przez Piontek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie mu się udało:what: chyba, że to dopiero początek był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja latam taką babcią :)babcia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ''babcia'' chyba już zasłużyła na emeryturę:D

 

tu macie skutki nie odśnieżonej drogi i brak ABS w linku (pierwszej naczepie)

image2.jpg

 

na szczęście obyło się bez tragedii a kierowca złamał tylko rękę i czuje się dobrze.

image3.jpg

image1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem pozytywnie zaskoczony czasem na wydanie karty kierowcy. Wysłałem wniosek 2.03 a już 12.03 karte przyniósł listonosz - szok :)

 

Zadziwiajaco szybko. Moj znajomek jak skladal wniocha to czekał bity miesiac :(

 

Ja wyslalem 18.03 a 19.03 byl juz u nich bo wyslalem kurierem(kurrr***+35pln :( ) a od 27.03 widnieje status ze karta w produkcji wiec mam nadzieje ze w tym tygodniu dojdzie i po swietach wyjazd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyslalem 18.03 a 19.03 byl juz u nich bo wyslalem kurierem(kurrr***+35pln :( ) a od 27.03 widnieje status ze karta w produkcji wiec mam nadzieje ze w tym tygodniu dojdzie i po swietach wyjazd :)

 

Status "w produkcji" miałem przez 2 dni, więc powinni Ci jutro wysłać kartę - czyli spokojnie do konca tygodnia dojdzie :)

 

A ja teraz klepie teorie i robie egzaminy online na kwalifikcje, bo w środę egzamin ;) Później tylko około 7 dni i będę miał wszystko aby znaleźć prace ;) I podejrzewam że znalezienie normalnego miejsca pracy będzie najtrudniejsze z tego wszystkiego... ;/ Mam tylko nadzieję, że będzie ciut łatwiej, bo doświadczenie na samo C posiadam (może nie duże, ale jednak łącznie prawie pół roku solówką wokół komina latałem jak były wakacje albo dłuższy okres wolnego ;) )

 

PS. Może ktoś poleca jakąś firme w Wawie/ okolicy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności