Skocz do zawartości
Michal1980

Kierowca ciezarowki - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ..... ADRy to nie tylko cysterna (bo o tym myślisz),to szeroko pojęte ładunki jak np koncentrat Coca-Coli :lol wożony w pojemnikach na paletach,odcxzynniki chemiczne wożone na paletach,nawozy,farby itd... i wozi się to na plandece,chłodni,kontenerz itp.

 

Oj no mi tego nie musisz tłumaczyć, a pisząc jazda na ADRach chyba domyślasz się, że nie miałem na myśli wiezienia palety dezodorantów do Rossmana, tylko raczej trujących chemikaliów w cysternie....

 

Ale chyba racje przyznasz, że zapnij węże, wypompuj, wypnij węże, oznakuj naczepe itp... to nie to samo, co załącz/wyłącz agregat?

Beczką z paliwem jeździ się też trochę inaczej niż kontenerem ze srajtaśmą nie?

 

 

A znaleźć pracę nowemu łatwo nie jest, ale da się. Jak już coś załapiesz na przyuczenie to na pewno za gówniane pieniadze i najlepiej jakbyś za te ochłapy jeszcze z rok jeździł.

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Gliwic,więc pewnie znasz firmę POCH S.A. ,no nie robią tam dezodorantów do Rossmana tylko trujące chemikalie,do tego stopnia ,że gdy je wozimy ,mamy nie lada problemy ,żeby dostac się na Wyspy Brytyjskie,bo w takich stężeniach musimy pływać promami na których jest max 50os z załogą.

 

Kolego,jeźdżenie chłodnią to też nie tylko włącz/wyłącz agregat,tylko załadunki,rozładunki itp,już co raz częściej jest tak,że to kierowca sam sobie ładuje/rozładowuje naczepy (Holandia,UK,IRL) .

 

Tak,z cysterną jeździ się inaczej niż ze "zwykłą" naczepą,ale musisz wiedzieć,ze cysterna ma komory więc ten "towar" już tak nie lata... Polecam jazdę z półtuszami baraniny na hakach...Wic polega na tym,że baranina nie może się dotykać,więc wisilce wiszą sobie w odstępach i jak to zacznie bujać chłodnią to cysterna przy tym to dziecinna igraszka :)

 

Możemy się tak przepychać do usranej śmierci ,bo nie ma łatwych ładunków,czy to cysterna,czy to chłodnia czy to szmata,jak będziesz nieostrożny to paleta cegły wywali Ci zestaw do góry kołami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą nie jest to lekki kawałek chleba,ale moim zdaniem zależy do jakiej firmy trafisz

Za kółkiem siedzę 11 lat może to niedługo przerobiłem parę firm aż trafiłem do obecnej w której siedzę już 8lat i nie mam zamiaru zmieniać kasa się zgadza dodam ze mamy 10 aut może dlatego tak jest.Takie moje zdanie im większa firma tym gorzej,ale to tylko moje prywatne zdanie i mogę się mylić.

Pozdrawiam wszystkich kierowców oraz resztę forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas raptem 6 sztuk

U mnie trzy :) 2 sprintery i TGL 12-220 na 2.5 kierowców (menagier czasem jeździ jak musi)

 

o swoich ładunkach to nawet nie będe pisał wozimy dzieła sztuki

więc często mam sprintera o wartości kilku milionów funtów

raz nawet wiozłem picasso :D

więc odpowiedzialność naprawde duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raz nawet wiozłem picasso

więc odpowiedzialność naprawde duża

 

I beZ ochrony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I beZ ochrony ?

 

Jemu tak mówią,żeby lepiej dbał o towar:D

Picasso wartości miliona funtów nie jest przewożony Sprinterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

Ja czasami konwojuję wartości pieniężne a więc wiem jak to się odbywa i jakie są wymagania zleceniodawców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszko,to Ty tak tego Mana zapakowałeś??

Słowo ode mnie: coraz słabiej płacą za prowadzenie zestawu,kiedyś można było zarobić o 20% więcej, tendencja niestety spadkowa od kilku lat, przynajmniej tu na wyspach. Robota fajna jak ktoś lubi jeździć, osobiście międzynarodówkę polecam, trochę kiedyś pojeździłem (SKAT) i ciągnie mnie z powrotem :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez matho78 Zobacz posta

raz nawet wiozłem picasso

więc odpowiedzialność naprawde duża

I beZ ochrony ?

Też mnie to dziwi.Robiłem trochę w konwojach i wiem że każde gówno które ma choć trochę wartości jest konwojowane.Na bankowozach bądź też obstawką całego tira z papierosami z Philip Morris z Krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas bez ochrony :)

Jedyna ochrona to take że auta są nieoznakowane brak jakich kolwiek nalepek

no i mamy nadajniki satelitarne do kontroli przez szefa + czerwony guzik alarmowy który powiadomi policje w razie napadu

a po drugie w uk nie kradną :P

Picasso był odebrany z domu aukcyjnego w londynie

i dostarczony do paryża bez problemów

na noc wyjęty z vana i leżał pod łóżkiem w hotelu :D

chcecie to wierzcie nie to nie ale tak to tu właśnie czasami wygląda.

 

 

Ochrona by była potrzebna codziennie czyli dodatkowy etat lub dwa

firma zajmuje się oprawianiem obrazów wydruków itp dla czołowych brytyjskich artystów

tygodniowo dostarczamy około 100/150 obrazów do galerii lub do prywatnych odbiorców

większość w uk ale jeździmy też do niemiec francji szwajcarji hiszpani włoch i cały benelux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po drugie w uk nie kradną :P

Ta jasne , a te pozostałe 80% rodaków co pojechaly na wyspy szczęścia to przed ZUSem uciekają :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tam mają trochę inne podejście do konwojowania wartości.Pamietam jak niemiecki Brinks przywoził akzcyze na fajki z Portugali.Wartość 4 miliony eu a oni zwykły Sprinterek 2 gości bez broni.A my na granicy w 6 uzbrojeni jak na wojnę w 3 bankowozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
80% rodaków co pojechaly na wyspy szczęścia to przed ZUSem uciekają

:lol padłem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spidi tak,osobiście

 

Wywozimy sprzęt iroli z powrotem na wyspę bo zakonczyli karierę koło Alekaandrowa Kujawskiego :lol

 

Co do wożenia Picasso bez ochrony...jak jeszcze był Dell w Irlandii to ładowałem serwery. Wartość od 3-8mlm € ,bez ochrony,jeden warunek musiał być spełniony -naczepa wyglądała jak po wojnie :wmorde maksymalnie zdezelowana,obdrapana,no złom na kolach :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w dellu w łodzi GPS na pace i konwojwanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się Dell do Łodzi przenosił to wyglądało tak : Konwój 5 ciężarówek z wiecznie zakręconą ochroną w postaci jednego człowieka :doh jechał do Świecka a tam przejmował ich polski oddział uzbrojony po zęby (brakowało tylko czołgu :lol3 ) : połączenie S.W.A.T. Gromu,AT,Straży Miejskiej i pana Józia ciecia z Żyrardowa :lol :haha

 

Ot taka Irlandzka robota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, klamka zapadla. Za 2 tygodnie startuje.

zaopatrzylem sie nawet w Euro truck simulator 2, coby troche odruchow przy parkowaniu sie nauczyc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia! :)

 

W ets2 ostro pykałem jakiś czas temu, ale to i tak nie odda tego co przeżyjesz sam jeżdżąc ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Wspominałeś, ze D też robisz. Załapiesz się na jakąś trasę podmiejską lub coś takiego. Stałe godziny, stałe pobory. monotonia... Po cholerę Ci te ciężarówki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności