Skocz do zawartości
Michal1980

Kierowca ciezarowki - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

no to gratulacje

teraz jeszcze kurs na przewóz rzeczy i ogień z rury, przód do góry

dzięki pewnie gdyby nie fajna i lekka robota, którą aktualnie wykonuję pewnie bym szedł dalej, bo lubię jeździć ;)

Gratulacje! Ja dziś wyrobiłem profil kierowcy w urzędzie komunikacji i od wtorku zaczynam jazdy

dzięki :) Życzę Tobie powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyślij wniosek o kartę i jeśli Ci nie odrzucą to ok. Albo zadzwoń na infolinię do PWPW i Ci powiedzą. :)

http://www.pwpw.pl/kontakt_stc.html

 

Dzwoniłem 3 razy i 3 razy usłyszałem inną wersje :bezzebow

 

Zasadniczo gratulacje :wmorde jeszcze bnędziesz żałował :lol :kumple

 

Domyślam się, ale łudzę się że może będzie inaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych 29 sekund, znalazłem takie coś

http://www.netpolska.com/tachografy-cyfrowe/regula-jednej-minuty.html

 

Teraz jeździłem na zastępstwie Axorem z 2011 z vdo na pokładzie i 29s zrobiłem bez problemu. W poniedziałek spróbuje 50s jak Piotrek pisał:D

A potem jak wróci moje małe Fuso tez z 2011 i też z vdo to zobaczę na nim. Choć bardziej jako ciekawostkę to traktuje bo jedyne przerwy jakie robię to 45tki w zatoczkach czy na serwisach więc raz jak stanę to nie mam potrzeby przestawiać. Ale dobrze wiedzieć.

 

Ogólnie to widzę, że to dobra sprawa w korkach, bo zjada mniej czasu. Wcześniej jeździłem Atego z 2007 przez chwilę i wydawało mi się, po przesiadce na Fuso, że jakoś mniej tego czasu ucieka w korkach. Teraz już wiem, że to reguła jednej minuty premier robi różnice.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reguła jednej minuty została wprowadzona w 2011 roku. U nas dafy xf 11-plate nie mają jednej minuty, 61-plate juz mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w październiku 2011. Podobno w niektórych tacho da się uaktualnić oprogramowanie. Axor w którym to próbowałem to 11 plate, więc pierwsza połowa 2011. A skoro w nim to działa tzn że musiało być uaktualnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tablice to LO61STX (LOGISTICS) hehe i nie działa ;)

 

61 w numerze oznacza koniec 2011 początek 2012 ;)

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, dlatego chodzi mi o to, żeby zrobić to w taki sposób - wysyłam wniosek o karte dziś(jutro), ona "się robi" powiedzmy 2/3 tygodnie(teoretycznie 26 dni - w praktyce troche szybciej). Przez ten czas kiedy karta się robi, ja robię prawko C+E i kwalifikacje i po zdanym C+E(wtedy powinienem mieć karte już w ręku) czekam tylko dwa tygodnie na prawko i moge ruszać, mając wtedy już w dłoni zarówno karte kierowcy jak i prawko oraz kwalifikacje, dobrze myślę?

 

Kolego ale co to Ci da że zrobisz sobie kartę kierowcy teraz jak i tak nie masz reszty kwitów. A to tez potrwa trochę czasu zanim je zdobędziesz. A kartę kierowcy przecież wysyłasz wniosek i czekasz tak jak na prawko. Tak jak kolega pisał lepiej to zgrać z wymianą innych dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ale co to Ci da że zrobisz sobie kartę kierowcy teraz jak i tak nie masz reszty kwitów. A to tez potrwa trochę czasu zanim je zdobędziesz. A kartę kierowcy przecież wysyłasz wniosek i czekasz tak jak na prawko. Tak jak kolega pisał lepiej to zgrać z wymianą innych dokumentów.

 

No właśnie dlatego chce wyrobić sobie karte kierowcy teraz, żeby mieć wszystko w jednym czasie... Kurs C+E już robię(egzamin za dwa tygodnie), kwalifikacje wstępną przyśpieszoną też (egzamin dzień przed C+E) i wniosek o karte też już wysłałem. Sęk jest jedynie w tym, że nie mogę złożyć wniosku o nowe prawko (po zdanym C+E) przed odebraniem karty kierowcy, bo PWPW wymyśliło sobie, że jednej osobie dwóch rzeczy(karty i prawka) naraz robić nie będą. Więc przy założeniu że zdam C+E i kwalifikacje za pierwszym podejściem, mniej więcej za równy miesiąc będę już mógł jeździć. A z Twojego wynika, że najpierw robie prawko (3 tygodnie), potem kwalifikacje (3 tygodnie) i na koniec karta kierowcy (max 26 dni roboczych) - więc zacząłbym jeździć może po majówce.

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pupa. W moim mimo rejestracji 61 czyli druga połowa 2011 vdo zrywa pauze jak tylko ruszę. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i pupa. W moim mimo rejestracji 61 czyli druga połowa 2011 vdo zrywa pauze jak tylko ruszę. :mad:

 

Wiesz, rejestracja a produkcja to w sumie dwie różne daty ;) Więc mógł być wyprodukowany w lipcu, a rejestrowany w październiku - i już masz starsze tacho. Jak będę miał okazję to sprawdzę kiedy dokładnie wyprodukowane są reg61 co jeżdżą w naszym depo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale po tym jak w 11 plate to działało to byłem optymistycznie nastawiony do mojego 61. No nic, trzeba z tym żyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wytłumaczcie co znaczy to 11 plate i 61

wiem że chodzi o roczniki w przypadku 11 plate to 2011, a 61??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, wytłumaczcie co znaczy to 11 plate i 61

wiem że chodzi o roczniki w przypadku 11 plate to 2011, a 61??

 

61 to druga połowa 2011.

Analogicznie było przed 2010 rokiem, gdzie 02 do połowy, potem 52, 03 i potem 53 itd

Szóstka z przodu jest od 2010, gdzie do połowy 2010 było 10, potem 60.

Obecnie rejestrują już auta na 15, po połowie roku będą 65.

 

Od 2020 chyba będzie 7 z przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie siódemka. W wiki rozpiska jest aż do 2050:

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Brytyjskie_tablice_rejestracyjne

 

Warto dodać, że tablice na aucie są przez cały jego żywot te same. Wyjątkiem są prywatne, które można przenosić, ale i tak w papierach zostają te ori i można do nich wrócić w każdym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się pochwalę,że wczoraj zrobiłem dziewiczy kurs nowym nabytkiem firmy

Scania P450 E6 z adblue,kabina dzienna,troche mniejsza niż w poprzedniej G440 ale za to cichsza,przyczepa tylko na dwóch osiach,ale za to zestaw waży poniżej 20t.. :mlask

WP_20150305_004.jpg

WP_20150305_001.jpg

WP_20150305_002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwale sie i ja :)

 

Wczoraj za pierwszym podejsciem zdalem C+E :) Kwalifikacje tez juz mam w reku. Teraz tylko kwestia czekania na prawko i karte kierowcy:) i w droge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty:ok

Kwalifikacje tez juz mam w reku.

Kwalifikacje można zrobić zamim się egzamin na prawko zda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) karte kierowcy teoretycznie tez mozna wyrobic przed zrobieniem prawka jezeli numer prawka sie nie zmieni(musisz zapytac w urzedzie) . Ja niestety mialem stare prawko i musze poczekac na nowe i dopiero wtedy wnioch o KK :( ehh straszna jest ta przedluzajaca czas biurokracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności