Skocz do zawartości
Michal1980

Kierowca ciezarowki - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Majac autobus i ciezarowki, szybciej mozna znalezc prace - dlatego robie oba naraz plus jakies tam ADRy.

Jadac z ludzmi, oczywiscie podswiadomie odczuwa sie wieksza odpowiedzialnosc niz jadac z towarem, jednak ciezarowka mozna pozbawic zycia czy zdrowia rownie duzo osob, co jadac autobusem.

Autobus to nie tylko trasy podmiejskie czy dalekodzstansowe. O tym pisalem juz wczesniej. Policja, wojsko, lotniska itp itd.

Na szczescie nie bede jezdzil po Polsce,gdzie na drogach panuje dziki zachod a wiekszosc kierowcow po prostu jezdzi jak bydlo i jak im sie podoba, podobnie zreszta sprawa ma sie policji czy transportu drogowego, gdzie akurat poza polska sprawiaja, ze kierowca czuje sie bezpiecznie.

W Polsce nigdz nie zdecydowalbym sie na taka prace - nie z racji zarobkow a wlasnie bezpieczenstwa na drodze i traktowania przez pracodawce. Z niemieckiej dokladnosci niewiele juz zostalo, ale akurat w tej sytuacji mozna liczyc na niemiecka dokladnosc i rzetelnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na eurotunelu
czy na promie do irlandi

 

wypatruj KOORDYNATORa :hyhy

 

 

WP_000115.jpg

Edytowane przez Mieszkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko będe wypatrywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie może jakieś źródło wiedzy (strony www, skany z książek, gazet itd) z którego można dowiedzieć się o układzie hamulcowym ciężarówki z przyczepą? Chodzi o budowę i zasadę działania wszystkich elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki kolego, o to mi chodziło.

A teraz z innej beczki : jest jakiś program (na PC albo tel) który obliczy gdzie i kiedy robić przerwy, jak podam mu swoją trasę przez kilkanaście miast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm A skąd Ci się wziął taki pomysł? Jak nie masz urządzenia w aucie (typu tracker *) lub komputer pokładowy nie jest wyposażony w liczniki czasu jazdy ,pracy i pauz kierowcy to stoperek w łapkę lub karteczka i ołówek i sam kontrolujesz sobie czas jazdy,pracy oraz pauzy :)

 

A tak poważnie...czy program jest w stanie przewidzieć ,pieszych,rowerzystów ,sprzęt rolniczy i częstotliwość sygnalizatorów świetlnych?Wątpię. Generalnie nie słyszałem o czymś takim i nie widzę sensu posiadania czegoś takiego.Ty jesteś kierowcą ,Ty widzisz co się dzieje na drodzę ,z jaką jedziesz prędkością i przewidujesz miejsca postoju lub czas w jakim dojedziesz do miejsca docelowego :P

 

 

* tracker :

 

WP_000317.jpg

WP_000316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tracker to fajna sprawa! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakieś szczegóły tego urządzenia? Czy to wbudowane w ciężarówce?

 

A nawigację można mieć osobną z nowymi mapami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety takiego truckera nie posiadam :(

ale mam takiego co szef może obserwować gdzie jestem w danym momencie :D

 

 

mapa w navi

mapa oczywiście dla ciężarówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nawigację można mieć osobną z nowymi mapami

 

A po cholerę? Na "zachodzi" aż tak się wiele nie zmienia jak u nas ;)

 

 

Czy to wbudowane w ciężarówce?

 

Nie,osobne. CarCube na Javie wersja 1.6.0_20

 

Z cyferek ma jeszcze taką opcję :

 

WP_000322.jpg

 

A zamontowany jest tak:

 

WP_000318.jpg

 

 

 

ale mam takiego co szef może obserwować gdzie jestem w danym momencie

 

GPS wbudowany (wymóg ubezpieczyciela :P) ja dodatkowo mam namierzanie przez GPRS właśnie ,przez trackera któy pełni również funkcję skrzynki nadawczo odbiorczej wiadomości :)

 

 

mapa oczywiście dla ciężarówek ?

taaa,jasne :wmorde:lol mają w biurze u siebie a w autach normalne mapy :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa,jasne

 

ja używam tom toma z mapami dla ciężarówek czyli ustawienia ładowności, wysokości

oraz najważniejsze dla mnie szerokości bo w londku bardzo dużo bocznych uliczek

ma zwężki na 6.6 lub 7 stóp a często mam dostawy do prywatnych domów a tam zawsze wąsko jest

raz kiedyś się zablokowałem na łuku , wąsko ale trzeba było jechać

przód się mieścił to tył zachodził przy pomocy drugiego kierowcy w 20 minut udało się przejechać :)

w korku za mną ponad 30 samochodów :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm jak pracowałem na wsi i miałem przerwę w kontynencie i śmigałem rok po jukeju to owszem taka mapa zdawała egzamin,natomiast kiedyś trafiło mi się jechać w podwójnej gdzieś tam do Hiszpanii i kolega miał taką samą navi tom toma tyle,że z mapą zwykłą (ja dla ciężarówek)... Trasa niczym nie różniła się pomiędzy nawigacjami ;) także uważam,że te mapy to takie naciągactwo.

Poza tym przyznasz ,że wszystko w UK jest świetnie oznakowane i ciężko o pomyłkę :) ,aczkolwiek też już miałem podobne sytuacje ,najczęściej we Włoszech - wjechać się dało z wyjazdem już sżło gorzej :lol2 . Kiedyś przez własną głupote władowałem się w centrum jakiegoś zadupia (navi jeszcze nie było wtedy).....ściągnąłem 2 klimatyzatory z pod okien i wuchte prania co na sznurkach nmiędzy kamienicami wisiało :wmorde na szczęście odjechałem nie niepokojony :P

 

Wyznaję zasadę ,że nie należy ufać nawigacji i zawsze "z ręki" przejść trasę na wyświetlaczu ,żeby potem nie było niespodzianek,bo jak słysze opowieści kierowców pełnych irytacji ,że nawigacja wyprowadziłą go w pole lub zaprowadziła do centrum mieściny to się pytam gdzie masz rozum człowieku ,a jeśli masz to czy go używasz...

Edytowane przez Mieszkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem wszystko jest oznakowane idealnie

jadąc trasą oszywiście taka nawigacja jest zbędna

ale w miastach takich jak właśnie londyn robi naprawdę dobrą robotę

 

podam Ci przykład z mojej okolicy gdzie ta nawigacja się przydaje

jest niedaleko most na drodze jednopasmowej

lata tą drogą sporo zestawów z europy czyli 4m wysokości

oznaczenie wysokości mostu od jednej strony jest tylko w stopach !!

a most ma chyba 3.98 metra :D

co najmniej raz w miesiącu policja jest wzywana bo ciężarówka się wbiła pod most :D:D

wtedy trzeba niestety powietrze z opon spuszczać :(

i musi być wzywany nadzór budowlany żeby sprawdzić czy się konstrukcja nie naruszyła

naszczęście most jest pancerny i chyba tylko double decker przy 90km/h by go naruszył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w stopach !!

 

też się parę razy naciąłem :wmorde ,hamulec,przelicznik w komórce w łapkę i sprawdzanie,wejdę czy nie :lol :haha

 

 

3.98 metra

 

W UK nie ma tolerancji ,w Rzeszy to będzie 4,10 choć w Berlinie ostatnio wbiłem się pod 3,8m mając 4,08 :lol ,opuściłem cały zestaw na poduchach i przeszedł ufff,a w Polsce masz pół metra tolerancji :wmorde . To jest chore,bo przyjeżdża obcokrajowiec,leci sobie na przykład DK5 i na wlocie do Leszna widzi znak 3,8m i co robi? W hebel ile się da i staje przed wiaduktem który ma 4,3m :lol :haha

 

 

double decker

 

To już w ogóle jest wynalazek :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W UK nie ma tolerancji

 

dokładnie w londynie mam takie jedno miejsce gdzie jest most 13-3 czyli 4.05

powinnienem się zmieścić bo mam 3.98 ale nie mam odwagi

omijam, jade kawałek dalej między domkami :wmorde

wole nie próbować bo paka buja się na boki most ma łuk nie jest prosty

i ta wysokość jest tylko idealnie na środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszko, masz racje - samemu trzeba umiec liczyc, tak samo z nawigacja - mape trzeba miec ze soba i umiec z niej korzystac.

Ale pytam o program, bo obecnie mam za zadanie, zaplanowac 4 tygodniowa trase przez Europe, z kilkunastoma stacjami do rozladunku i zaladunku, i trzeba uwzglednic wszystkie dozwolone czasy jazdy/pauzy/odpoczynku ale jednoczesnie zmiescic sie w oknie czasowym 8-18.

Doswiadczony kierowca rozpiske robi w kilka minut, ale zoltodziob siedzi nad tym nawet i godzine. Ale ponoc dyspozytor ma program, ktory drukuje moja trase co do minuty, uwzgledniajac wszelkie czasy i najbardziej korzystny rozklad przerw. Plus oczywiscie jakies pieroly typu srednie spalanie czy predkosc. Oczywiscie korkow i iinnych tego typu rzeczy sie nie przewidzi, ale mimo to, dobrze miec dobra rozpiske.

 

PS. Mosty w Niemczech powinny miec minimum 4 metry wysokosci. Od 2,5 metra musza byc oznakowane, ale z reguly maja 4,5 metra.

 

dokładnie w londynie mam takie jedno miejsce gdzie jest most 13-3 czyli 4.05

powinnienem się zmieścić bo mam 3.98 ale nie mam odwagi

omijam, jade kawałek dalej między domkami

Jeszcze nie jechalem a juz mam schize na tym punkcie.

Pytalem sie instruktora, czy jadac pietrowym autobusem czy ciezarowka (3,98) i widzac przejazd na 4 metry, powinienem zwolnic czy cos ( nie raz widzialem, jak kierowcy ciezarowek czy autobusow jechali pod przejazdem bardzo powoli, majac nad soba kilka centymetrow), pwiedzial, ze nie.

Nie ma niestety bata we wsi, zebym w takiej sytuacji jechal 50kmh...

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam za zadanie, zaplanowac 4 tygodniowa trase przez Europe,

 

:wmorde toż to debilizm jest?Po co i na co to komu potrzebne? :zeco . Dyspozytor planuje Tobie tylko i wyłącznie miejsca za i rozładunku,to gdzie stajesz na pauzę to Twoja brocha, ewentualnie konsultujesz to z dyspo.

 

 

4 tygodniowa trase przez Europe

 

:zeco to zaplanuj sobie trasę Michendorf-Hoek Van Holland (tą trase pokonujesz w 9h jazdy),przerwę 45 min robisz na 100km A30 kier . Ooldenzaal i napisz,że jeździsz w te i wewte na wahadle DHL :lol

 

Tak obracam to w żart bo to co piszesz przeraża mnie okropnie co za debil Cię uczy... Jak dyspozytor może drukoweać Tobie rozpiiskę z przejazdem co do minuty i najkorzystniejszymi miejscami na przerwy? Czy ten człowiek zdaje sobie sprawę,że w Niemczech,Belgii,Holandii,Włoszech,znalezienie miejsca na parkingu po godz 17:00 graniczy z cudem? A co jeśli nie będzie miejsc i będziesz jeździł od parkinbgu do parkingu,przekraczając dozwolony czas jakzdy i pracy i opisując wydruk/tarczkę za każdym razem w stosowny paragraf? Nie mam do Ciebie pretensji Michał ,ale nie wierze w to co czytam,jest to dla mnie niepojęte.Ja rozumiem,że ordnung muss sein no ale bez przesady :wmorde

 

Reasumując-jak zaczniesz jeździć i pracować to szybko się przekonasz ,że żadna rozpiska (oprócz tej rozładunkowo-załadunkowej ) nie jest Tobie do niczego potrzebna i cała ta wiedza władowana w Twój mózg jest o kant dupy rozbić :)

 

 

Mosty w Niemczech powinny miec minimum 4 metry wysokosci.
z reguly maja 4,5 metra.

 

Chyba na Autostradach :P bo w miasteczkach można się nieźle zdziwić,ale nie martw się wsio jest oznakowane :) . Ja zaczynam się martwić gdy widzę znak 3,8,wtedy do zera i łeb przez szybę,a tak.....redukcja,but i odcięcie :lol

 

 

Ale pytam o program

 

Wrócę do meritum...niestety nie znam,nie słyszałem jak i nie znam firmy ani dyspo który by z czegoś takiego korzystał,podejrzewam ,że może to być coś dla szkolenia przyszłych kierowców,ale po co i na co to komu.....? Nie wiem. Fakt jest taki,że Niemcy i UK to są kraje gdzie nie da się NIC zaplanować jeśli chodzi o transport,no chgyba ,że pracujesz w jakimś getruenke i wozisz browary po sklepach :P ale jeżdżąc w różne miejsca,różnym trasami to zapomnij,znam to z autopsji... Niemniej bardzo Tobię kibicuję :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toż to debilizm jest?Po co i na co to komu potrzebne? . Dyspozytor planuje Tobie tylko i wyłącznie miejsca za i rozładunku,to gdzie stajesz na pauzę to Twoja brocha, ewentualnie konsultujesz to z dyspo.

Tzn samo robienie (samodzielnie) rozpiski ma pewnie na celu tylko i wylacznie sprawdzenie, czy mamy przepisy w glowie (czyli czasy jazdy, dzielenie odpoczynku na 3 i 9 godzin itd), ale sama rozpiska faktycznie ma sie nijak do rzeczywistosci bo jazda ciezarowka to nie jazda pociagiem czy autobusem miejskim, gdzie jestes na miejscu co do minuty - dlatego zapytam tego typa jak to sprawdza sie w praktyce. Choc na poczatku wspomnial, ze jesli mamy taka trase przez pol Europy, to powinnismy ja zaplanowac tak, zeby jak najszybciej ja zrobic, bo za dobrze wykonana robote umacniamy swoje miejsce pracy a i szef czesto daje dobry napiwek extra - i w pewnym sensie moge to pojac - mam do objechania 20 czy 30 miast, wiec trzeba tak to wszystko ladnie zgrac, zeby nie czekac przy rozladunku 10 godzin czy zeby jazda skonczyla sie 2 godziny od celu.

 

 

 

Czy ten człowiek zdaje sobie sprawę,że w Niemczech,Belgii,Holandii,Włoszech,znalezienie miejsca na parkingu po godz 17:00 graniczy z cudem? A co jeśli nie będzie miejsc i będziesz jeździł od parkinbgu do parkingu,przekraczając dozwolony czas jakzdy i pracy i opisując wydruk/tarczkę za każdym razem w stosowny paragraf?

 

Ten koles jest mlody (40) i ma 20 lat praktyki, zjezdzil caly swiat, lacznie z Kanada i USA, wiec nie mam podstaw, zeby mu nie wierzyc;)

I tak - od czasu wprowadzenia elektronicznych tacho, gdzie nie mozna juz manipulowac czasu jazdy, parkingi sa oblezone ciezarowkami. Wiec tu znowu argument "przeciw" wydrukom od dyspozytora.

 

 

Reasumując-jak zaczniesz jeździć i pracować to szybko się przekonasz ,że żadna rozpiska (oprócz tej rozładunkowo-załadunkowej ) nie jest Tobie do niczego potrzebna i cała ta wiedza władowana w Twój mózg jest o kant dupy rozbić

Wiadomo - teoria a praktyka to dwa rozne swiaty...

 

 

Chyba na Autostradach bo w miasteczkach można się nieźle zdziwić,ale nie martw się wsio jest oznakowane . Ja zaczynam się martwić gdy widzę znak 3,8,wtedy do zera i łeb przez szybę,a tak.....redukcja,but i odcięcie

Tak, tak, teraz jak jezdze swoim Passkiem to juz bardzo zwracam uwage na mosty i przejazdy i faktycznie - trudno nie zauwazyc.

Co do "odciecia" - to nie uczyles sie jak jezdzic ekonomicznie? Pytam powaznie, bo nas przez 7 godzin uczyli, jak jezdzic ekonomicznie - lacznie z wyliczeniami i wykresami jak wzrasta spalanie wraz ze wzrostem predkosci i obrotow;) W sumie wiele nowego nie nie nauczylem, ale jie wiedzialem, ze np miedzy predkoscia 78 a 84 jest taka duza roznica w spalaniu.

Malo tego, ponoc wiele firm zwraca uwage na jazde swoich kierowcow. Jedne karca za jazde powyzej 83kmh, inne nagradzaja najekonomiczniejszych kierowcow sowitymi premiami (np urlop dla calej rodziny gdzies, gdzie jest cieplo).

 

 

Wrócę do meritum...niestety nie znam,nie słyszałem jak i nie znam firmy ani dyspo który by z czegoś takiego korzystał,podejrzewam ,że może to być coś dla szkolenia przyszłych kierowców,ale po co i na co to komu.....?

Tez nie wiem jak dokladnie ten program sie nazywa ale sie dowiem - w kazdym badz razie tam oplaca sie miesieczny abonament.

 

 

Niemniej bardzo Tobię kibicuję

Dzieki:)

Pierwsza teorie zdalem, ale pijana malpa tez by zdala wiec nie ma co nawet piwa z tego powodu otwierac.

Za 3 tygodnie mam egzamin IHK, czyli taki badziew, ktory wymagany jest, jesli chcesz zarabiac kasiore ciezarowka czy busem. I to bedzie dopiero jakies wyzwanie, bo nie ma zadnego katalogu pytan, tylko co roku sa ukladane nowe - i czesc jest testowa a czesc opisowa. I tez 2 razy - raz na CE i raz na D. Potem jeszcze ADR i zostana tylko egzaminy praktyczne.

Zgodnie z planem, jakos w pazdzierniku powieniem byc juz kierowca:)

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności