Skocz do zawartości
judam

[Instrukcja] INTERNET poprzez Bluetooth PREMIUM

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem na forum jak można połączyć się z internetem wykorzystując Bluetooth Premium w naszych autkach i nie dostałem odpowiedzi a temat dla mnie dość ważny i znalazłem sam rozwiązanie tego tematu.

 

Poniżej instrukcja jak korzystać z internetu poprzez Bluetooth Premium.

Moje autko VW Passat B6 MY2010

Model Bluetooth 3c8 035 730 C

Komputer z Windows 7

Telefon podłączony Samsung Galaxy S III w trybie rSAP

 

 

 

Udostępnienie internetu jest oparte na protokole Bluetooth DUN (Dial-up Networking Profile). Windows 7 ma protokół wbudowały i bardzo dobrze to działa. W innych systemach nie próbowałem, jednakże większość urządzeń z wbudowanym bluetooth obsługuje ten protokół więc powinno także działać bezproblemowo. W urządzeniach które sprawiają problem z konfiguracją protokołu Bluetooth DUN należy zainstalować program typu "DUN Client".

 

P.S. Proszę o przeniesienie do działu warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja zapytam jak kożystać z internetu w telefonie który połaczony jest po rSAP ?

jadąc chcę sprawdzić maile i nie mam jak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kożystać

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jeszcze nie walczyłem ale zobaczę. Jednakże szukając po zagranicznych forach kilkukrotnie natknąłem się na temat zabezpieczeń Volkswagena w ruchu drogowym i dlatego taka operacja może być niemożliwa. Poza tym dużym problemem będzie zmuszenie telefonu do ponownego podwójnego połączenia z bluetooth. System DUN jest wprowadzony po to, aby pasażer wygodnie korzystał z internetu a nie kierowca !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to miałoby mieć zastosowanie?

Serio, bo rozumiem, że gdyby np. RNS510 widział internet i np. komunikaty o natężeniu ruchu, to miałoby sens, ale w innym wypadku?

Przecież komórka udostępni Ci hotspot Wifi bez udziału samochodu i bluetooth (który może być wąskim gardłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak sens przełączania pomiędzy trybem pracy PREMIUM a Handsfree. Pozatym RNS510 ma wbudowane TMC i bardzo dobrze to działa no ale nie w naszej kochanej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, internet tylko dla pasażera, ale kto powiedział ze ten telefon który jest podłączony po BT nie będzie obsługiwany własnie przez niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mwlodarc ale jak komorka jest podlaczona do RNSa to nie da rady wlaczyc i korzystac z internetu. A dobrze by bylo gdyby przy podlaczeniu telefonu do RNSa mozna zarowno korzystac jako GSM i np. pasażer w tym samym czasie z tego samego aparatu po gprs mógl korzystac z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pytanie, jakie tryby obsługuje rns, to raz. Wiemy, że umts i gprs. Ale czy w umts ma hspa? Ja mam i9100, autor wątku i9300, czyli obaj mamy takie same modemy i hulają one w prędkościach, do 21Mb (oczywiście nie w Polsce, ale ja osiągnąłem w centrum miasta 6mb). Jaki sens ma dawanie pasażerowi netu w prędkości np. 128kb, czy tam 300kb? Drugie pytanie, to co to jest ten tryb handsfree? To profil a2dp? Można wymuszać używanie któregoś na stałe?Bo jeśli można zmusić np. i9100 do korzystania z a2dp, mimo obsługi rsap, to problem by się rozwiązał. A dla gościa hotspot wi-fi z telefonu.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to po co jest GPRS Accespoint w ustawieniach modulu telefonu ? A jak jestes podłaczony po BT to jak MMS odbierasz ?

Mi to bardziej do maili potrzebne, a i tak pobieram same nagłówki w telefonie a jak coś ciekawego to dopiero całego maila.

Jadąc gdzies 3-4h, lub po prostu czekając na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zdania z odbieraniem mmsa? Jak mam a2dp, to net działa normalnie, mms'y też dochodzą, poczta również. Przecież ad2p przesyła tylko dźwięk w momencie połączenia. Pytanie ponawiam, jak kolega kilka postów wyżej. Jak zrobić, by mając podłączony telefon do rns'a po rsapie, móc w telefonie, podkreślam, telefonie, odbierać np. pocztę (mnie schodzą komunikaty o dostępności urządzeń sieciowych moich klientów i nie mogę z tego zrezygnować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozwiązanie jest prawie idealne. Jutro np jadę do Rzeszowa. Mam do pokonania prawie 1200 km po Polsce. Jedziemy w dwie osoby. Jedna kieruje a druga w międzyczasie może bezproblemowo pracować na laptopie, Podejrzewam że zasięg będzie powiedzmy w 99,9 % drogi. Raz szybszy a raz wolniejszy ale i tak przez żaden "blueconnect" czy inny modem na pewno nie uzyskamy tak dobrego zasięgu. I wydaje mi się że właśnie dla takich sytuacji zostało to zaprojektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... by mając podłączony telefon do rns'a po rsapie, móc w telefonie, podkreślam, telefonie, odbierać np. pocztę (mnie schodzą komunikaty o dostępności urządzeń sieciowych moich klientów i nie mogę z tego zrezygnować).

 

Pytam cały czas o to samo. Jak w rSAP a nie innym profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam nic, właśnie przymierzam się do założenia modułu i mam dylemat. Bo jeśli po założeniu skończy mi się poczta w telefonie w trakcie jazdy, albo wsiadając do auta będę musiał wykonać serię ustawień, zanim to przełączę, to dla mnie nie ma to najmniejszego sensu. Przemieszczając się dużo i często wsiadając i wysiadając z auta, tracenie każdorazowo 5 minut na ustawianie netu w telefonie przez RNS'a eliminuje takie rozwiązanie z funkcjonalności dla mnie. Zakładając 10-15 wyjść i wejść do/z auta, to mamy 50 minut, do ponad godziny straconej na przestawianie. To jakaś masakra jest. We fiacie (na którego narzekałem) w blue&me miałem tak, że chodziłem z włączonym bluetoothem w telefonie i niezależnie jaki miałem aparat, system działał w a2dp i moja rola ograniczała się, do podłączania telefonu do ładowarki. Chciałem rozmawiać, to miałem zestaw głośnomówiący, a jednocześnie internet bez problemu działał w telefonie. A obsługa bez problemu działała z multikierownicy oraz komunikaty wyświetlane były i na fiatowskim odpowiedniku FISa i na radiu. Do tego jeszcze była obsługa głosowa po polsku.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umie ktoś wytłumaczyć jaki jest sens powyższego rozwiązania, co to ma dać?????????????

Przeczytałem to 2 razy i chyba czegoś nie złapałem.

Rozumiem że zostało stworzone następujące połączenie przez bluetooth telefon-> rns-> laptop :ocochodzi

Przecież każdy smartfon ma teraz wbudowany ruter wifi. Też czasami korzystam z lapka w samochodzie jak muszę coś sprawdzić i dlatego zainteresowałem się tym tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ma, ale jak używasz takiego Smartphone po rSAP to jego funkcjonalność ogranicza się tylko do pobierania prądu z baterii. Nam chodzi o telefon w trybie rSAP i internet w owym telefonie, przynajmniej mi o to chodzi.

W telefonie odbieram same nagłówki maili, ale jak coś ważnego pobieram cały. Przy rSAP nie mogę zrobić nic, WiFi nie mam w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major, mi chodzi o to samo. Z tym, że ja jeszcze nie mam nic, ale też odbieram tylko nagłówki, ale jak potrzeba to i załącznik ściągam. Dla mnie taka funkcjonalność jak tu, to żadna funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej zamontować moduł premium co obsługuje HFP i mieć pełną funkcjonalność telefonu wraz z netem w telefonie. Ma się wszystko na FISie lub RNS, do tego ciągły dostęp do maila. Też korzystałem cały czas z rSAP ale brakowało mi neta podczas jazdy wiec przestawiłem tryb połączenia na FISie na HFP i teraz jest wszystko. Wraz z obsługą głosową, tylko że w języku angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy modul 5N0...730C ma HFP, bo wedlug informacji jakie mam to tak, ale zniknol mi wybor z fisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności