Skocz do zawartości
driver187

Rozmieszczenie przewodów ABSu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do montażu ABSu, mam cały zestaw jaki jest potrzebny ale nie wiem dokładnie jak poprowdzone są przewody elektryczne ( wiązka i do czujników ) oraz jak wygląda sprawa z przewodami hamulcowymi chodzi mi o to który jest który w starej pompie bez ABSu i tą z ABSem. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik pod kanapą, przewody idą lewym progiem do skrzynki bezpieczników, dwa przekaźniki na grodzi za skrzynką bezpieczników i dalej do pompy. o połączeniu przewodów hamulcowych też gdzieś było na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam cały zestaw

Bębny z tyłu czy tarcze?

Koszyczki sugeruję kupić nowe, około 26 zl sztuka.

Nawet czujniki już dzisiaj chodzą za pięć dych.

Dziwię się że masz czujniki bo ciężko je wydłubać bez zniszczenia chyba że razem ze zwrotnicami i tylnymi czopami.

Przewodów wyjsciowych jest trzy....dwa przód jeden tył...kuknę u siebie i zobaczę jak to po kolei wychodzi.

Mam nadzieję że rozmawiamy o TEVES mkII.

W załączniku najbardziej rzeczywisty opis diagnostyki.

kody ABS.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie pamiętam teraz czy to TEVES Mk II (pochodzi mój zestaw z B4 94r.). Czujniki oczywiście nowe tak samo jak piasty tył i przód. Hamulce tył bębny.

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój zestaw z B4 94r

Zatem nowszy model, zatem nie podpowiem Ci w kwestii przewodów hamulcowych jak i elektryki, po 93 roku były zupełnie inne pompy ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa przewody masz już podłączone jeżeli kupiłeś całą pompę z serwem (między pompą ham. a pompą ABS).

Dolne otwory patrząc od lewej w teves 2 to PP, TL, TP, PL. Wydaje mi się z resztą że są tam oznaczenia, tylko po niemiecku (odpowiednio VR, HL, HR, VL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spojrzę na cały agregat, leży w garażu razem z resztą gratów i sprawdzę czy jest tam coś opisane. W razie dalszych wątpliwości będę się dopytywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj fotki całego agregatu ABSu, są w nim 4 wyjścia na przewody hamulcowe tak samo jak w mojej zwykłej pompie hamulcowej. Teraz pytanie który na jakie koło idzie. Jeszcze jedno pytanie , którędy jest przeciągnięta wiązka do komory silnika chodzi mi o ścianę grodziową w jakim miejscu przechodzą przewody. Byłbym wdzięczny za fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Teves 04 z EDS

Untitled.jpg

Untitled.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności