Skocz do zawartości
Ajku

Ubezpieczenie od awarii samochodu - wyjazd do Chorwacji

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Jestem właśnie na etapie planowania wyjazdu na wakacje do Chorwacji, zastanawiam się jednak nad jakimś ubezpieczeniem na wypadek awarii samochodu. Kiedyś, kilka lat temu spotkałem się z czymś takim, co kosztowało wtedy około 500zł i miało chronić od wszelakich przygód a zawierało w sobie holowanie + naprawę na miejscu przez zadeklarowany okres wyjazdu i zdaje się że nawet zapewniało hotel. Czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim? Może ktoś kupował a może nawet skorzystał? Może ktoś coś poleci, jakieś konkretne TU?

 

Za rady typu "leć samolotem" z góry dziękuję (leciałem raz, wystarczy), autokarem też nie za bardzo mi pasuje.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza oferta pewnie będzie w niemieckim klubie ADAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chcesz żeby laweta była za free czy też naprawa?

bo lawetę i hotel to masz w ramach assistance-np. na polskę na rok kosztuje ok 100zł więc myslę że europę to poniżej 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i podpytaj o assistance na europe. Ja dopłaciłem 70zł do OC i mam na rok na europe - naprawa, hol, hotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawa

 

Koszty naprawy też? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszty naprawy też?
Źle to ująłem - usprawnienie pojazdu na drodze, a jeśli jest niemożliwe to holowanie do warsztatu. W warsztacie oczywiście za naprawę już trzeba zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi też o naprawę na miejscu, stad była ta spora kwota o której wspominałem na początku. Żeby było jasne, nie planuję zapychać w Chorwacji pompowtrysków, ale mając 220 tysięcy przebiegu i 12 letni samochód różne rzeczy się mogą zdarzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zapłata za naprawę i części są normalnymi kosztami przy awarii. Więc z nimi trzeba się liczyć nawet przy awarii koło domu. A najważniejsze to szybko naprawić auto i móc kontynuować podróż.

W sumie to nie wiem czy jest ubezpieczenie które pokryje koszt części i usługi ;)

 

PS. 12 lat i 220 tkm to mało w porównaniu z moim - prawie 350 tkm i 19 lat :D Ale jakoś nie obawiam się trasy 2200km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dowiedz się jakie holowanie Ci przysługuje. Ja ostatnio brałem ubezpieczenie na wyjazd. Okazało się, że jeśli biorę pakiet na rok, to holowanie obejmuje tylko 150 km do warsztatu. A jeśli biorę na krótszy okres, to holowanie do kraju w granicach 700 km, lub poza granicami tylko do 350.

A tak w ogóle, to polecam jednak porządny przegląd auta. I nie liczyłbym że układ wtryskowy w B5 zawiedzie. W sumie to te auta nie stają na drodze, jeśli są w przeciętnie normalnym stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

uderz do PZU maja holowanie do 1000 km,auto zastępcze,nocleg.

właśnie kilka dni temu takowe podpisałem nie mają tego na stronie bo to nowość ale w polisie mam "czarno na białym" napisane do 1000 km ! na całą Europę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

uderz do PZU maja holowanie do 1000 km,auto zastępcze,nocleg.

właśnie kilka dni temu takowe podpisałem nie mają tego na stronie bo to nowość ale w polisie mam "czarno na białym" napisane do 1000 km ! na całą Europę.

 

Kolego ile za to sobie życzą ??

Brałeś to z OC czy wykupowałeś samo assistance ??

 

Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ile za to sobie życzą ??

Brałeś to z OC czy wykupowałeś samo assistance ??

 

Pozdrawiam P.

 

ja brałem cały pakiet ale samo assistance coś kolo 250 zł. ta lepsza wersja.

ale nie wiem jak traktują jeśli się tylko to u nich bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo holowanko 1k km i auto zastępcze to było by to. Dowiem się na początku tygodnia jak to wygląda. Myślę że 250zł przy skali całych wakacji to rozsądna kwota jak na ewentualne problemy.

 

Do tego brat mi dzisiaj wspomniał że w zeszłym roku jadąc do Włoch miał takie ubezpieczenie w PZU albo alianzie - też się dowiem więcej jak się z nim spotkam.

 

Jak dla mnie zapłata za naprawę i części są normalnymi kosztami przy awarii. Więc z nimi trzeba się liczyć nawet przy awarii koło domu. A najważniejsze to szybko naprawić auto i móc kontynuować podróż.

W sumie to nie wiem czy jest ubezpieczenie które pokryje koszt części i usługi ;)

 

PS. 12 lat i 220 tkm to mało w porównaniu z moim - prawie 350 tkm i 19 lat :D Ale jakoś nie obawiam się trasy 2200km ;)

 

Teraz możesz się ubezpieczyć od wszystkiego, tylko trzeba dobre TU dorwać. Wiesz np że możesz wykupić OC na szkody wyrządzone przez swoje dzieci ;)

 

Jak dzisiaj popatrzyłem na licznik to się okazało że mam już 248kk km.... Ale o ile cofnęli licznik to nie wiem ^^ bo jak kupowałem to miał jak każdy passat ~180k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziecie chcieli to zeskanuję ten fragment z polisy i wam pokażę ale sadzę ze nie ma potrzeby to po prostu tak jest.

 

do kolegi skcrack : możesz mieć 500000 i nic nie będzie się działo ale mając to ubezpieczenie jedziesz o wiele spokojniej w trasę i się nie martwisz.

 

w poprzednim aucie maiłem podobne tylko do 150 km w PZU i niestety była potrzeba skorzystania :( ale jeden telefon i po 20 min była laweta.

jak dla mnie i zapewne dla wielu użytkowników jest to SUPER (250 zł.) sprawa w porównaniu do ewentualnych później kosztów jak się tego nie ma :)

a Passat -y wcale nie są tak mało awaryjne sądząc po naszym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bagu

z doświadczenia wiem że nie ma co oszczędzać. Najlepiej wziąć maksymalną ochronę z najwyższego pakietu Assistance. Zapytaj u własnego ubezpieczyciela gdzie masz OC lub u jakiegoś znanego i popularnego ubezpieczyciela np. w HDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z doświadczenia wiem że nie ma co oszczędzać. Najlepiej wziąć maksymalną ochronę z najwyższego pakietu Assistance. Zapytaj u własnego ubezpieczyciela gdzie masz OC lub u jakiegoś znanego i popularnego ubezpieczyciela np. w HDI.

 

 

komu odpowiadasz?

i zobacz po jakim czasie :) już zapewne się zdecydował skoro nie ciągnie tematu. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ubezpieczenia trzeba dobrze czytać i uważać. Tato kilka lat temu jechał właśnie do Chorwacji na wakacje, wykupił takie ubezpieczenie i jak wracał autko nawaliło w Słowenii. Pani w ubezpieczalni zapewniała, że laweta itd. Okazało się, że przyjechała laweta zawiozła do najbliższego serwisu autko zwaliła i papa. Hotel rodzice owszem mieli na kocyku pod serwisem, czekając na lawetę z Polski. Nie wiem, może teraz się to wszystko pozimniało ale tak czy inaczej trzeba uważać na te ubezpieczalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bagu
komu odpowiadasz?

i zobacz po jakim czasie :) już zapewne się zdecydował skoro nie ciągnie tematu. :hmm

 

2 tygodnie to nie ma tragedii. Sam szukałem odpowiedniego OC więc chciałem dorzucić swoje 3 grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj tylko na określenie "całą europa". Często jest tak, że niektóre Państwa są włączone z ubezpieczenia jak Ukraina itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jak z tym Assistance w PZU lub innym ubezpieczycielem ktoś coś wie.

Kiedyś brałem w Generali na 15 dni ale może jest coś lepszego

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności