Skocz do zawartości
kris

Nie odcina benzyny podczas pracy na gazie B3 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Zgodnie

-generacja I albo II (?)

-sterownik BINGO M

-reduktor Tomasetto 100HP

i problem:

-nie odcina benzyny podczas pracy na gazie ...( chyba)

 

 

Tak jak wyżej- ostatnio mój pasek odmówił jazdy na gazie - po automatycznym przełączeniu się z benzyny dostaje czkawki obroty spadają i praktycznie nie reaguje na wciskanie pedału przyspieszenia. Pierwsza rzecz jaka mi się nasunęła na myśl to filtr gazu

- w związku z tym zakręciłem zawór na butli i czekałem aż wypali resztę gazu z układu (oczywiście cały czas silnik się telepał na granicy zgaśnięcia) - jednak zamiast zgasnąć po jakimś czasie silnik pięknie wszedł na wolne obroty i pyrkał jak należy - mój wniosek : skończył się gaz w instalacji i chodzi na benzynie przy włączonej instalacji gazu - czyli problemem jest spalanie dwóch paliw na raz -w konfiguracji ..benzyna do gazu. Poczytałem trochę na forum w tym temacie i dalej ..poczyściłem wszystkie styki (i nic) wymieniłem przekaźnik (dalej to samo) zajrzałem do monowtrysku i ewidentnie widać że pyli benzynką przy włączonym gazie, elektrozaworki hmm..wyglądają jak zawsze czuć moment cyknięcia - do rzeczy po wyjęciu bezpiecznika od pompy zaczął ładnie pracować na gazie - pozostało mi tylko jedno sterownik BINGO M - wyjąłem otworzyłem to pudełko i nic (nic tam nie widać) jakieś elektroniczne ustrojstwa żadnego okopcenia - czy można ten sterownik podmienić używany z innej instalacji czy trzeba go jakoś programować? Czy może jeszcze coś przeoczyłem i szukam rozwiązania problemu w złym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo M - generacja druga.

Sprawdź czy nie przepuszcza wtryskiwacz, tz czy jak go odłączysz to silnik dalej pracuje. Zakup interfejs, koszt 30-40zł i sam będziesz mógł zobaczyć jak pracuje sterownik Bingo M.

http://kme.eu/category,sort,29.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy nie przepuszcza wtryskiwacz, tz czy jak go odłączysz to silnik dalej pracuje.

 

Tylko co odłączyć? Wtryskiwacz w jaki sposób?

 

Jeśli zaś chodzi o interfejs i pracę sterownika to nic mi to nie powie - jestem kompletnym laikiem w temacie elektroniki , komputerów i całej tej reszty...

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wtrysku jest wtyczka od wtryskiwacza. Natomiast polecam dobrego gazownika inaczej możesz narobić więcej szkody. Daj emaila na pw to podeślę Ci coś do poczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wtrysku jest wtyczka od wtryskiwacza

 

To wiem.

 

 

zajrzałem do monowtrysku i ewidentnie widać że pyli benzynką przy włączonym gazie

 

To, że podczas pracy na gazie puszcza benzynę też wiem.

 

Problem w tym : czy to że podaje benzynę w cyklu pracy na gazie to wina braku sygnału odcięcia wtryskiwacza z emulatora?czy emulator (zawarty w sterowniku bingo m) daje sygnał a z jakiejś innej przyczyny wtrysk benzyny nie jest zablokowany?

 

Co do gazownika ...wiem najprościej i najszybciej - ale gazownik wyrwie mi z portfela w najlepszym przypadku 150 zł (w porywach do 250..)

a za tę kwotę mógłbym kupić nowy reduktor , sterownik i jeszcze na browarek by mi zostało...a wydatków ostatnio na passka coraz więcej...

A, na PW poszedł mój adres email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Problem w tym : czy to że podaje benzynę w cyklu pracy na gazie to wina braku sygnału odcięcia wtryskiwacza z emulatora?czy emulator (zawarty w sterowniku bingo m) daje sygnał a z jakiejś innej przyczyny wtrysk benzyny nie jest zablokowany?

...

 

Możesz mieć walnięty wtrysk. Jak w ramach oszczędności jeździ się wyłącznie na gazie to wtryski lubią się zatrzeć. Najprościej będzie wyjąć wtyczkę od wtryskiwacza i zobaczyć czy dalej pyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa , że teraz jeżdżę wyłącznie na benzynie , a wcześniej przynajmniej raz w miesiącu jakieś 200km na benzynce sobie przegoniłem.

 

czy ta wtyczka od wtryskiwacza to ta zaznaczona kółeczkiem? i tą na zapalonym silniku powinienem wypiąć?

 

 

250320131870.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej wygląda na TPSa. Od wtryskiwacza powinna być wyżej. Zerknij na emajle :). Tam masz rysunek wtrysku z zaznaczonymi elementami. Łatwo poznać. A wtrysk odepnij na chodzącej maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bardziej wygląda na TPSa. Od wtryskiwacza powinna być wyżej. Zerknij na emajle . Tam masz rysunek wtrysku z zaznaczonymi elementami. Łatwo poznać. A wtrysk odepnij na chodzącej maszynie.

 

Teraz już wiem co odłączyć - jutro sprawdzę. Dzięki wielkie za materiały:dobrze. Co do interfejsu to doszedłem do wniosku ,że chyba jestem w stanie ogarnąć, i nawet ciekawie to wygląda:dobrze.

Mimo wszystko wolałbym , żeby przyczyną był sterownik - kosztuje jakieś 50 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość, przewody na odcinku centralka-wtryskiwacz mogą mieć zwarcie. Można to sprawdzić omomierzem po uprzednim wypięciu złącza z centralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , passek już kilka dni stoi a akumulatorek nie pierwszej młodości - z dzisiejszych prób nici...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może przekaźnik umarł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może przekaźnik umarł?

 

wymieniłem przekaźnik (dalej to samo)

 

Jak wyżej...Ale mam jeszcze jeden, spróbuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mam jeszcze jeden

Przekaźnik może być dobry tylko z jakiegoś powodu nie pojawia się na nim plus po przełączeniu na gaz, plus jest brany z cewek przy parowniku, plus powinien pojawić się po przekręceniu na stacyjkę , pozostałe dwa to przerwany kabel zasilania wtrysku.

Może być też odwrotnie (zależy od przełącznika-centralki jak i samej instalacji ) czyli po przełączeniu na gaz pojawia się minus na przekaźniku.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak temat mój utknął w martwym punkcie, kupiłem interfejs...a że jestem d.pa to zamówiłem z kablem COM myślałem , że to to samo co to gniazdo z boku w laptopie:doh , tak jest jak się qrwa biorę za coś na czym się nie znam...ale co mi tam kupiłem przejściówkę RS 232 na USB a następnie przeczytałem instrukcję interfejsu , w której napisane jak byk że qwa cyt."Interfejs należy podłączyć do komputera poprzez port COM, wymagany jest sprzętowy port com, więc wszelkie przejściówki z USB odpadają". Tak właśnie mnie już cycki opadły:wsciekly, ale cóż walczę dalej - pożyczyłem lapka "model - ludwik 14" z wejściem COM i win 98 - to zaś interfejsu nie widzi...idę się napić..może ktoś z okolic się zlituje i doradzi albo fizycznie pomoże mi to ogarnąć zanim mnie szlag trafi...? Na dziś odpuszczam:cenzura

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dziś odpuszczam

A kwestie nie odcinania wtrysku benzyny podczas przełączania na LPG opanowałeś?

Co do sterowników LPG to cały ten cyrk z interfejsami coś tam niby daje ale...

...krokowy od LPG musi byc sprawny.

Interfejsem ustawiasz w serowniku jak ma się zachować krokowy zaleznie od odczytów z sondy i potencjometru przepustnicy, podajesz mu zakres voltów od tych czujników i to by było wszystko.

Co do krokowego to aby sprawdzić czy jest on sprawny to wymontuj go aby widzieć zawór i odłącz bezpiecznik od LPG, w chwili gdy podepniesz bezpiecznik zawór w krokowym powinien zjechać w dół i unieść się na jakąś tam wysokośc.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed HS-em jadę odebrać sterownik Bingo , Krokowiec i centralkę za kilka złociszy używane - podmienię i zobaczymy co dalej..

Dzięki Włodziu za radę - będę eksperymentował według nich dopiero w łyykend majowy (bo na to potrzeba trochę czasu) - a na dziś ograniczam się do podmiany sterownika. Póki co , to zrobiłem sobie wyłącznik pompy i korzystam z tego patentu jak chcę przegonić passka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować własny post:

 

Póki co , to zrobiłem sobie wyłącznik pompy i korzystam z tego patentu jak chcę przegonić passka

 

:ok i tak do dnia dzisiejszego ... najlepsze są prowizorki:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności