Skocz do zawartości
latinoo_80

[Instrukcja] Reanimacja blokady kolumny kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Z tego wynika że jak mam czasem problem z odpaleniem tzn gaśnie jak przy uduszeniu na ręcznym a nic się nie świeci to problem wynika z czego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy te nity są wkręcone od spodu?

Czy jeżeli uda mi się odkręcić te śruby bez zdejmowania kolumny to wyciągnę tą blokadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te nity są wkręcone od spodu?

 

NIE . Są to fabrycznie wkręcone szpilki i następnie zaprasowane .

 

 

Czy jeżeli uda mi się odkręcić te śruby bez zdejmowania kolumny to wyciągnę tą blokadę?

 

Jeśli Ci się to uda to TAK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przed zdjęciem kolumny trzeba odblokować blokadę kierownicy, włożyć kluczyk w pozycję 1 aby było słychać odblokowanie i wtedy dopiero odłączyć klemę?

Czy może to nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia ... Po złożeniu wszystkiego blokada sama się ustawi. Robiąc ten temat myślałem, że to ma znaczenie. Ale jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy że odłączę aku i mogę się zabierać za demontaż kolumny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy aku odlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna sprawa. Przed odłączeniem aku odkręcić trzeba dwa wkręty torx pod kierownicą. A żeby to zrobić trzeba kierę najpierw skręcić trochę w jedną a potem drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych co trzymają osłonę dolną kolumny kierowniczej, żeby dostać się do śrub mocujących kolumnę ?

Jeżeli tak to spoko, zakładałem tempomat i jeżdżę jeszcze bez niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mialem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem z blokowaniem kierownicy był padnięty przekaźnik 460 w prawym dolnym rogu, za schowkiem, po lewej stronie u kierowcy.

 

Wielkie podziękowania dla Łukasza - twórcy poradnika :) Reanimował mojego Passata. Najpierw wymienił switche na płytce sterownika blokady, a gdy okazało się, że to nie to, szukaliśmy dalej, aż doszliśmy do przekaźnika.

 

U mnie doszło już do sytuacji, kiedy nie mogłem uruchomić samochodu i gdyby nie patent Łukasza z farelką, to miałbym nie mały problem. Tak udało się uruchomić samochód i naprawić wszystko u Łukasza w garażu.

 

Podrasowaliśmy jeszcze trochę w komputerze oświetlenie passata, także full serwis.

 

Wielkie dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez Trocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki i pozdrawiam.

 

Polecam się . Pzdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zablokowanie się kluczyka w stacyjce ( nie można go wyciągnąć ) to też problem tej kolumny? Nic mi nie świeci na desce, ładnie pali tylko ten kluczyk. ( B6 automat)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 - to jest metalowy kołek popychający krańcówkę w pozycji "zablokowany" , podczas montowania należy zwrócić uwagę aby był pod krańcówką czyli w dole

 

Jestem po wymianie krańcówki , błąd zniknął i nie pojawia się wogóle, ale podczas blokowania mechanizm jakby kilka razy próbuje zablokować kierownicę , jakby nie mógł "trafić" ?

 

Czy ten bolec o którym jest wspomniane powinien dotykać blaszki po montażu płytki?

 

Poprobowalem jeszcze pare razy i faktycxnie nie moze trafic na te wyciecia w kolumnie kierownicy.

Mechanizm powinien przesunac kierownice lekko zeby naskoczyc na wyciecie a tu jakby nie mogl. Musze momentami pomoc reka zeby wskoczyl .

 

Update

 

Rozebrałem wszystko jeszcze raz i wymieniłem krańcówkę odpowiadającą za blokowanie , głupi wymieniłem tylko odpowiedzialną za odblokowanie ostatnim razem.

Poprawiłem jeszcze miejsca lutowań na pinach i wszystko działa jak należy.

Zero błędów :)

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy jakiego kleju używacie do montażu czarnej osłony ?

 

Mawer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmy izolacyjnej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no niestety, ta awaria dopadła też i mojego paszczura, najgorsze ze zdarzyło mi się to w trasie, 300km od domu, w DE, na szczęście udało się ściągnąć laweta ze Szczecina i puszczam trafił do mechanika, wstępną wycena, 600zl, wydaje mi się że nie za drogo, zobaczymy jak pacjent będzie się czuł po operacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm, no niestety, ta awaria dopadła też i mojego paszczura, najgorsze ze zdarzyło mi się to w trasie, 300km od domu, w DE, na szczęście udało się ściągnąć laweta ze Szczecina i puszczam trafił do mechanika, wstępną wycena, 600zl, wydaje mi się że nie za drogo, zobaczymy jak pacjent będzie się czuł po operacji

 

Witam, passat juz odebrany , blokada już zrobiona ,jednak dodatkowo doszła regeneracja modułu komfortu gdyż zwarcie spowodowane dostaniem sie wody do kabli w drzwiach uszkodiło go , niestety , nie jestem do końca zadowolony z tej naprawy ,bo mimo iz to jest zrobione to okazało się że cały czas mryga kontrolka hamulca na zegarach , wychodzi na to że jest jakis bład lub awaria .Zaznaczam że tylko ta jedna kontrolka mryga .Autko znowu tydzień stało w warsztacie , było sprawdzane kilkanaście razy , kilkoma kompami ,różni magicy ,nawet hamulce sprawdzone, i wszystko wychodzi super,ale ta p..a kontrolka cały czas mryga.Autko było zawiezione do serwisu vw , niestety ,nikt nic nie wie o co chodzi .Sterowniki hamulcy są zrobione od nowa, żadnych błędów ,hamulce ok ,a kontrolka mryga .A ja nie wiem co robić ??? albo wywalę tą kontrolkę albo sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm, no niestety, ta awaria dopadła też i mojego paszczura, najgorsze ze zdarzyło mi się to w trasie, 300km od domu, w DE, na szczęście udało się ściągnąć laweta ze Szczecina i puszczam trafił do mechanika, wstępną wycena, 600zl, wydaje mi się że nie za drogo, zobaczymy jak pacjent będzie się czuł po operacji

 

 

600 zł !!!??? Trochę dużo jak za trzy godziny roboty . Przyjeżdżając do mnie zapłacił byś tylko za paliwo żeby dojechać . Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi, najprawdopodobniej za jakiś czas i tak będę musiał udać się do Ciebie, jeżeli to będzie możliwe, bo po naprawie w Szczecinie świeca się dwie kontrolki i nikt w serwisie nie umie ustalić dlaczego? A stało to się po regeneracji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności