Skocz do zawartości
GODZIL

President johny II nadaje lecz nie odbiera.Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam CB president z antena sirio 1.5m problem tkwi w tym ze moge nadawac mobile mnie slysza lecz nie moge odbierac nie słysze ich? co jest nie tak?czy wina lezy w radiu czy moze cos z antena?

Edytowane przez GODZIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego gdy pytam o droge to mnie słysza ale gdy oni odp to głucho. niby wszystko ok. ale moze masz racje jak ruszam gain-em to nie ma reakcji jak by zasiegu wogóle nie było nawet nie szumi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no kolego gdy pytam o droge to mnie słysza ale gdy oni odp to głucho. niby wszystko ok. ale moze masz racje jak ruszam gain-em to nie ma reakcji jak by zasiegu wogóle nie było nawet nie szumi?

Nowy zestaw czy już go kiedyś używałeś ?

I zmień ten tytuł bo zaraz temat na śmietnik poleci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj tez dokladny model cb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President Johny II z automatyczną blokada szumów antena sirio 1,5 m.tak jak pisałem wyzesz radio nadaje słyszą mnie lecz nie odbiera.Fakt gdy krece rfgainem to zero reakcji zasieg nie wzrasta zadne diody sie nie swieca jak wczesniej. Co jest nie tak? Zestaw nie jest nowy uzywałem go juz ponad rok i do tej pory było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard masz ustawony na pl? wez rf na maxa w prawo a squelch na 9. Sprawdz tez przy okazji przejscie na przewodzie miedzy wtyczka a podstawa bo one tez lubia sie odlutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet nie szumi?

A głośnik w ogóle działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosnik działa sprawdzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie to bym załatwił na szybko od kogoś pożyczył drugi zestaw CB i sprawdził jak działa i wtedy będzie wiadomo po czyjej stronie leży wina czy radia czy anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony filtr pośredniej częstotliwości. Zwykły, nie ceramiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem tylko z radiem Uniden 520,mnie słychać ale ja nic nie słyszę,jak ktoś mówi to diody na radiu się zapalają ale nic nie słychać? co może być przyczyna,głośnik czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być przyczyna,głośnik czy coś innego?

Spróbuj podpiąć głośnik zewnętrzny albo chociażby słuchawki do gniazda z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to standard w tych radiach, że pada filtr pośredniej częstotliwości ;)

Sprawdź tylko czy głośnik działa w ogóle. Filtr na aukcji kupisz, 20 zeta Cię to urządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny, harry - filtr pośredniej 455khz

 

Nie trzeba takiego drogiego (20zł), murata się ceni. Wystarczy taki niebieski (trzy pin) odpowiednio wlutować i po problemie. W alanach są nie do zdarcia, więc warto z wylutu.

 

 

 

Uniden - końcówa LA4445, podatna jest na zimne luty i jak już są to czasem tylko lutowanie a czasem wymiana.

 

Czasem w sporadycznych przypadkach filtr pośredniej też leci, ale pamietajcie, że tu jest inny, 450khz, bo na innym kwarcu.

 

Ale najważniejsze przede wszystkim, to sprawdzić mikrofon i całe jego połączenie( gniazdo mikrofonu również), bo przy nie przykręconym potrafi się na płycie zrobić problem.

Edytowane przez napsterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności