Skocz do zawartości
marecek

Projekt - miękkie kierunkowskazy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy faktycznie idzie zrobić to wszystko fabrycznie? Ciekawe ile w ASO przyjdzie taki przekaznik/zestaw...

 

 

http://allegro.pl/miekkie-kierunkows...319069119.html

 

Mam taki zestaw, ogólnie wszystko działa jak należy jedyną wadą jest to że jeśli już klikniesz i np po jednym mignięciu się rozmyślisz to nie da się tego wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki zestaw, ogólnie wszystko działa jak należy jedyną wadą jest to że jeśli już klikniesz i np po jednym mignięciu się rozmyślisz to nie da się tego wyłączyć.

 

w ASO kupowałeś części? Jakie koszty? Może pamiętasz numery części jakie są potrzebne?

Zaciekawił mnie ten temat dlatego pytam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w pierwszych postach tego tematu ;)

nr zestawu to 000 998 229 A, aktualne ceny to 207PLN u GAJOSA, u Krzyśka w GETEM 184PLN + wysyłka

 

pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś przesłać mi skan lub czytelne foto instrukcji podpięcia tej wiązki?

Zakupiłem samą wiązkę (20-30zł) w ASO, a przekaźnik jakimś przypadkiem zdobyłem ale z wiazka nie ma instrukcji.

[email protected]

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montował ktoś ten ori zestaw?

jak wygląda sprawa podpięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, wystarczy poszukać :

http://forum.vw-passat.pl/threads/127716-Podłączenie-komfort-kierunkowskazy(opis-montażu)?highlight=kierunkowskazy

http://forum.vw-passat.pl/threads/762-Projekt-miękkie-kierunkowskazy?p=156282&viewfull=1#post156282

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obecne ceny tego oryginalnego ustrojstwa to ponad 200zl. Szukałem samego przekaźnika ale jego cena w aso to 180zl.

Czy obecne moduły na alle.. mają tą wadę że za każdym razem liczy on ten cykl trzech mrugniemęć?

Niestety te moduły co opisywali wczesnien z cubeelecteonic już raczej nie do kupienia. Firma zakończyła działalność.

 

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niego: https://allegro.pl/uzytkownik/Viper82?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=seller-more&bi_c=Product&order=m

Działa dobrze, miga z tą samą częstotliwością, mały bez problemu mieści się za włącznikiem awaryjnych.

Niestety jest chyba wrażliwy na moją kiepską manetkę i czasem po odbiciu kierunkowskazu, wyprostowaniu kierownicy potradi mignąć raz czy dwa. Przyzwyczaiłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest to wina manetki tylko samego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ręką cofam manetkę efekt nie występuje nigdy. Wydaje się jakby manetka po skręcie np. w prawo i wyprostowaniu z rozpędu zwierała na bardzo krótki czas styki od pozycji przeciwnej czyli lewej i moduł głupieje.

Manetka ma dość niskie opory przełączania, na co nie zwróciłem uwagi przez montażem modułu i nie pamiętam też jak było na oryginalnej manetce, jednak zdarza mi się przesunąć ją lekko żeby wyzwolić 3. krotny impuls, a ona mimo to zaskakuje na ząbek i muszę ją później wyłączać. Nigdy nie zdarzyło mi się to np. w Golfie V z oryginalną manetką. Tam pracuje z wyraźnym oporem.

Stąd moje podejrzenie padło na manetkę, jednak przyzwyczaiłem się na tyle, że już na to nie zwracam uwagi.

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możesz mieć rację co do manetki. Hmm, zastanawiam się nad kupnem ale jak mają się dziać takie cyrki to szkoda mi pieniążków...

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz manetkę oryginalną to dopytaj sprzedawcę o ten aspekt i w razie problemów zwrócisz. Ten moduł, który ja mam to minimum rozbierania. Tylko wyciągnąć włącznik awaryjnych i dolutować się do pięciu przewodów. Podczas testów nie musisz lutować i w najgorszym wypadku, demontażu pozostanie tylko zaizolować nadciętą otulinę przewodów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba w tym ze moduł musi mieć ustawiony minimalny czas przytrzymania manetki aby aktywować 3 mignięcia. Nie może to działać na przypadkowe dotkniecie manetki.   

Montowałem taki moduł produkcji jednego z naszych forumowiczów i ten objaw nie występuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejrzałem oferty na allegro i szczerze mówiąc jest sama ****. Znalazł może ktoś zwykły prosty moduł miękkich kierunkowskazów który spełnia tylko i wyłączenie jedno zadanie? Chodzi mi tylko o potrójne mrugnięcie kierunkowskazem przy jednym miękkim sygnale z manetki. Bez jakichś głupich i zbędnych dopełnień typu jeśli kierunkowskaz mrugnie 7x to on go dopełni, żeby było 8 czy tam 9x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hayperekpo mógłbyś wrzucić instrukcję zmiany ilości mrugnięć w Twoim module?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin_pesel wysłałem na PW. Jak kupowałem od tego samego użytkownika to dostałem instrukcję na PW ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności