Skocz do zawartości
marecek

Projekt - miękkie kierunkowskazy

Rekomendowane odpowiedzi

czyli kwestia najblizszych dni

Można tak ująć. Pod koniec przyszłego tygodnia powinniście dostać projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio taki modulik komfortowych kierunków. Jeden z kabli modułu ma być podpięty pod stacyjkę, drugi i trzeci pod kierunki, odpowiednio prawe i lewe, no i ostatni wiadomo masa. Czy możecie mi pomóc w ustaleniu które to kable pod kierownicą, bo chyba tam najlepiej się wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie mi jeszcze chwile. Na dniach będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż nie jestem elektronikiem :P tylko informatyki to pomału to robię :) Mam elektronika w domu (tatę) ale mam sobie sam zrobić, nie chce pomóc :P Jeszcze troszkę :)

 

Jedno jest pewne....

 

 

Ja nie odpuszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postępy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomożecie? Chodzi mi jedynie o kolory kabli w obudowie kolumny kierownicy.

Jeden z kabli modułu ma być podpięty pod stacyjkę, drugi i trzeci pod kierunki, odpowiednio prawe i lewe, no i ostatni wiadomo masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie po stacyjce najlepiej jakbyś złapał miernikiem gdzie jest i mase też, bo nie pamiętam które to :( A co do kierunków to prawy ma kolor czarno zielony, a lewy biało czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilanie po stacyjce najlepiej jakbyś złapał miernikiem gdzie jest i mase też, bo nie pamiętam które to A co do kierunków to prawy ma kolor czarno zielony, a lewy biało czarny

Dzięki za pomoc, będę próbował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie odpuszczę

 

I jak idzie kolego ? Bo ciekawią nas efekty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś takiego was zainteresuje? ;quote]

montowałeś to może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco, wydaje mi się że korzysta z orginalnego przekaźnika 000 953 227A i nie korzysta z wiązek które są dodane do orginału. Trzeba sprawdzić jaka cena samego przekaźnika i pokombinować z podpięciem go pod awaryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.onet.pl/komfortowe-ki...469828516.html Może coś takiego was zainteresuje? Tanie gotowe i proste. ;]

zakupiłem to w tamtym tygodniu ale dostałem wadliwy egzemplarz , we wtorek powinienem dostac nowy to podzielę się wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to podzielę się wrażeniami

no to czekamy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar dotarł, zamontowany, pierwsze wrażenia ok. Z sprzedającym ustaliłem ustawienie na 4 piknięcia, po ustaleniach zamontował jeszcze wyjścia żebym mógł sam sterowac i w każdej chwili moge przestawić od 3 do 5 piknięć. Jeżeli rusze manetką w lewo i po dwóch kliknięciach rusze delikatnie w prawo to przestaje migać w lewo, raz mrugnie w prawo. Nie wiem czy to będzie uciążliwe ( za krotkie jazdy na razie wykonałem ) ale zauważyłem że gdy manetke dam całkiem w lewo przy skręcie to gdy odbija sama manetka po wykonaniu skrętu to jeszcze klika dalej. Czyli (przy ustawieniu 4 klinięcia) skręcam w lewo, kliknie 5 razy to po odbiciu manetki klika jeszcze 3 razy. Montaż banalny, 5 drucików do przycisku od awaryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli rusze manetką w lewo i po dwóch kliknięciach rusze delikatnie w prawo to przestaje migać w lewo, raz mrugnie w prawo. Nie wiem czy to będzie uciążliwe ( za krotkie jazdy na razie wykonałem ) ale zauważyłem że gdy manetke dam całkiem w lewo przy skręcie to gdy odbija sama manetka po wykonaniu skrętu to jeszcze klika dalej. Czyli (przy ustawieniu 4 klinięcia) skręcam w lewo, kliknie 5 razy to po odbiciu manetki klika jeszcze 3 razy.
czy te tzw. dodatkowe klknięcia nie będą trochę mylące dla samochodów jadących za Tobą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności