Skocz do zawartości
dgasek

Umieszczanie ogłoszeń sprzedaży aut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdaje się że temat był juz kiedyś poruszany, ale chyba nic z tego nie wynikło.

 

Chciałbym poruszyć problem umieszczania ogłoszeń w dziale "Sprzedam auto". Według mnie ogłoszenia te powinny być bardziej weryfikowane - coraz częściej zdarzają się auta sprowadzane , z niewiadomym przebiegiem i co najważniejsze od ludzi którzy z forum i klubem mają niewiele wspólnego.

 

Wiem że weryfikacja nie jest łatwa , ale coś twórczego trzeba zrobić -- ostatnio jest super passat za pół darmo , bez przebiegu , a sprzedaje to komis --- chyba nie o to chodzi.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że my jako administracja mielibyśmy weryfikować ogłoszenia ?? Znaczy co jeździć po komisach z vagiem, miernikiem lakieru czy tylko wystarczy jak zadzwonimy i załatwimy historie z ASO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy co jeździć po komisach z vagiem, miernikiem lakieru

Też tak pomyślałem :D rowerek i kokodżambo i do przodu :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce się do roweru ;)

 

A tak na poważnie , chodzi mi raczej o to że ogłoszenia zamieszczają ludkowie nie wiadomo skąd , którzy zarejestrowali się na chwilę .

Może i jestem faszystą , ale osoby bez określonego :

- stażu na forum

- ilości postów

 

nie powinny móc wystawiać ogłoszeń w dziale "Sprzedam samochód" . Części niech sobie sprzedają do bólu.

Dodatkowo wszelakie ogłoszenia komisowe też bym usunął --- 99,8% aut w komisach to śmieć

 

Przeważnie (oczywiście to nie reguła ) auta od forumowiczów są trochę lepsze niż reszta i cwaniactwo z tego korzysta.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy z założenia że mamy do czynienie z użytkowaniami forum którzy nie kupują kota w worku. Skoro chcą wydać swoją gotówką na złom ich sprawa nam nic do tego. Każdy kto trochę czyta te forum na pewno ustrzeże się zakupu wraku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to że w koło mamy masę ogłoszeń z szitem wszelakiej maści i chociaż żeby na forum było inaczej. Często ludzie chodzą po forach szukając auta dla siebie (niekoniecznie forumowicze), fajnie jakby można tu było trafić coś sensownego.

Z drugiej strony jak oferta forumowicza z zadbanym autem ma konkurować z padłem z końca świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy kto trochę czyta te forum na pewno ustrzeże się zakupu wraku.

Krótko zwięźle i na temat :ok

 

Damian (dgasek) Twój pomysł to jak to się mówi "walka z wiatrakami" ;)

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy kto trochę czyta te forum na pewno ustrzeże się zakupu wraku.
Skoro chcą wydać swoją gotówką na złom ich sprawa nam nic do tego

 

To jedna sprawa

Z drugiej strony jak oferta forumowicza z zadbanym autem ma konkurować z padłem z końca świata.

 

Jak ma konkurować?Chyba lepiej jest zainwestować pieniążki w auto od forumowicza niż od nieznajomego :) to druga sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i jestem faszystą , ale osoby bez określonego :

- stażu na forum

- ilości postów

Po ilu postach, czy jakim stażu user będzie wiarygodny?

Dostęp do giełdy forumowicze uzyskują po 3 miesiącach od zarejestrowania.

Można sobie przecież obejrzeć profil sprzedającego, sprawdzić datę rejestracji, ilość i jakość postów.

Przecież administracja forum nie będzie myśleć za użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest jedynie pośrednikiem do umieszczania linków do stron z ogłoszeniami - taki jest wymóg. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na zewnętrznych portalach ogłoszeniowych. Więc nie ma możliwości weryfikowania treści ogłoszenia które jest na portalu innym niż to forum. Mam nadzieję że wyraziłem się jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedne forum nic nie może, biedne forum nic nie zrobi. A wystarczy aby było od minimum 20 postów. User sprzedający auto powinien posiadać opis auta w dziale Mój Passat. Tak ciężko to zrobić? Zresztą temat zdublowany przeze mnie. Tak bije się w pierś, ale sam szukam dla brata B5ki i nie znam tego działu, w B6 bym wiedział od ręki od kogo kupić.

 

Takie usprawiedliwienie, że forum jest tylko po to żeby pośredniczyć, to w takim razie dajcie możliwość wystawiania ogłoszeń o częściach bo Wy tylko pośredniczycie. Polityka Kalego. Bo się kłócili, bo były problemy, to najlepiej zamknąć, lepiej jak ktoś się natnie na auto za 20tyś niż na część za 200 zł.

 

Albo ja jestem głupi albo naprawdę ten wasz tok rozumowania jest co najmniej mało wyraźny.

 

No tak, Duży dobrze pisze, co za problem wejść i sprawdzić. Teraz wejdź, sprawdź czy każdy nie pisał głupot, czy ma temat w dziale Mój Passat czy aby na pewno warto. Po co sobie ułatwiać życie? Admini wszystko wiedzą, wszystko widzą, a problemy zostają.

 

Z każdym dniem na forum, głęboko zastanawiam się jaki sens ma to forum, skoro co raz ciężej uzyskać pomoc od kolegi z forum bo jak nie zadufany w sobie, bo czego to on nie zrobił, i podzielić się nie podzieli, to jakieś prywatne biznesy, kółka wzajemnego umiłowania itp. Naprawdę, zaczyna się dziać źle, ale administracja tego nie widzi. Wszyscy tylko mądrzy, weź sobie przeczytaj, weź poszukaj, każdego nowego traktuje się tu jak debila.

 

Z jednej strony naprawdę rozumiem wszystko, ale na takich też są sposoby. Pierwsze 2 tygodnie tylko możesz szukać i czytać, i dostajesz komunikat abyś zapoznał się z działami przeczytał bo jeśli nie to kolejne 2 tygodnie postu.

 

Mój pierwszy miesiąc na forum to było czytanie od deski do deski każdego tematu. Nie zadaję głupich pytań bo na 99% jest już tu na nie odpowiedź, ciężko jest znaleźć, ale jeśli nikt nie robi porządku w tematach, nie ma segregacji na zagadnienia, brak otagowania tematów to się nie dziwię.

 

Co za problem zrobić dział elektryka, mechanika itp? Co za problem dodać tagi do tematów? Naprawdę szukanie będzie szybsze i łatwiej będzie znaleźć odpowiedź, poza tym, głupi mod w którym zadający wybiera odpowiedź która odpowiedziała na jego problem i pokazuje się zaraz pod jego wpisem. Do wielu for jest i to działa. Do vB też powinno być.

 

Ja rozumiem, że już się nie chce, a jak się nie chce to może trzeba poszukać kogoś komu się chce, a jak jest to nie możliwe to znaleźć taką osobę, która nie wie o tym przyjdzie i zrobi.

 

 

Ufff wylałem swoje żale i bóle. Ale chyba mnie rozumiecie, bo sam znam żeby nie skłamać kilkunastu userów (z działu B6) tego forum, które podobne bolączki przeszkadzają, a są to ludzie o dużej reputacji i długim stażem. Naprawdę, widzę po moim dziale, że dział umiera. Brak poradników, brak nowości. I to nie to że nic się w temacie nie dzieje, bo wystarczy telefon i wiem, otakich modach co nikt nic nie mówi i nie chwali się na forum. Bo nie ma to sensu, nie wspominając o zrobieniu poradnika. Dlatego proszę Administrację o zastanowienie się nad przyszłością naszego forum.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I skoro już tak te żale wylewasz to zrób to w jednym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek cześciowo się z Toba zgadzam zawsze pomagam jeśli chodzi o pw ale są wyjątki sam wiesz bo rozmawialiśmy przez tel i wytłumaczyłem o co biega w pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku doskonale Cie rozumiem. Ale sam wiesz jak wyglada nasz dzial B6. I chyba przyznasz mi racje ze ceny zawsze na alledrogo ida w gore po każdym nowym manualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności