Skocz do zawartości
DJRobert

Jak odłączyć tylna wycieraczkę Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Posiadam Passata B6 kombi 2006r

Ostatnio okleiłem tylną szybę reklamą i mam zalecenie aby odłączyć tylną wycieraczkę bo wytrze farbę z reklamy.

 

Możecie podpowiedzieć jak odłączyć tą wycieraczkę?

Chciałem odłączyć bezpiecznik ale nie mogę znaleźć no i niewiem czy nie pokaże błędów

 

Z góry dziękuję

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej odpiąć wtyczkę od silniczka, bo nie jestem pewien czy można to zrobić poprzez kodowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak się dostać do tego silniczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej VCDS-em?

1. Moduł 09- Centralna elektryka

2. Kodowanie długie

3. bajt 1

4. bit 3 (odpychaczyć)

[ATTACH=CONFIG]99630[/ATTACH]

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownica z lewej strony jest schowek, wyjmij go i za nim sa przekazniki. Gdzies pisalem na forum ktory jest odpowiedzialny za tylna wycieraczke i spryskiwacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod kierownica z lewej strony jest schowek, wyjmij go i za nim sa przekazniki. Gdzies pisalem na forum ktory jest odpowiedzialny za tylna wycieraczke i spryskiwacz...

 

Czy znajdę jakieś zdjęcia aby się nie pomylić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdjąć ramię wycieraczki? jeden klucz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zdjąć ramię wycieraczki? jeden klucz i po sprawie.

 

Tak próbowałem odkręcić ale jest tak zaśniedziałe, że chyba bez szlifierki nie dam rady dlatego szukam innych sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zdejmowaniu ramienia tylnej wycieraczki trzeba bardzo uważać - śruba mocująca ramię jest najczęściej tak zanieczyszczona, że łatwo przekręcić cały mechanizm i wypchnąć szczotki silnika elektrycznego.

Wiem to z własnego doświadczenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypchnąć szczotki silnika elektrycznego.

cos mi tu nie gra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam taką potrzebę. Który bezpiecznik odpowiedzialny jest za 'tylną wycieraczkę' oraz jej spryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dostać się do silniczka i wypiąć z niego wtyczkę zasilającą? Demontowałem silniczek w ubiegłym roku i pamiętam że znalazłem sporo informacji jak zdjąć plastikową tapicerkę znajdującą się od wewnątrz klapy i wówczas już silniczek masz widoczny, wystarczy odpiąć wtyczkę i problem z głowy. Raczej mało prawdopodobne żeby po wyjęciu bezpiecznika przestała działać tylko tylna wycieraczka, domyślam się, że do każdego z bezpieczników podporządkowanych jest kilka funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 wkręty: dwa w "rączkach", które łapiesz, żeby zamknąć klapę i dwa pod trójkątem bezpieczeństwa. Po wykręceniu wkrętów szarpiesz za plastik i wychodzi, bo jest na metalowych zatrzaskach. Masz na wierzchu wnętrze klapy, odpinasz wtyczkę od silniczka, składasz w odwrotnej kolejności i gotowe. 15 min roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności