Skocz do zawartości
oskar1980pl

silnik gaśnie 1,9 tdi silnik 1z 90 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś po tygodniu postoju :

Odpalam auto i nagle po przejechaniu 300 metrów na 1-2 sekundy wskazówka obrotomierza spada do zera (wrażenie przy hamowania silnikiem) zapal (mignięcie) się kontrolka od świec żarowych i temperatury (świeci trochę dłużej) silnika.

 

Po tych 1-2 sek wszystko wraca do normy

sytuacja powtórzyła się 4 razy na odcinku 5 km dalej nie odważyłem się jechać tylko wróciłem na miejsce parkingowe.

 

Wszystkie płyny sprawdziłem i są odpowiednie

stany ropa tez jest ...

 

Prędkości nie były imponujące do 50 km/h ponieważ przy okazji złapałem kapcia a opona na zapasie okazało się że nie jest w najlepszej kondycji.

DSC_0021.jpg

 

 

 

W poprzednim czasie wymieniowy chłodnice i osłony przegubów a także ze wspomagani mam problem ciężko chodzi na wolnych obrotach gdy się rozgzeje jest wszystko ok.

 

Dodam iż jestem daleko od polski i nie chcę auta wstawiać w niemczech do warsztatu .

Do zaprzyjaźnionego mechanika mam 480 km czy mogę jechać czy na coś zwracać uwagę.

 

z autem nie miałem problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że opona godna podziwu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przekaznik 109 kiedys mialem ten sam problem jechalem i gasl kiedy chcial i nie wazne przy jakiej predkosci.

P.S ja na przekazniku tym mialem zimny lut lutownica i mechanik naprawil w minute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten przekażnik 109 (znaczy gdzie tego szukać)

Edytowane przez oskar1980pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest ten przekażnik 109 (znaczy gdzie tego szukać)

w skrzynce bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze sprawdzić elektronikę [chyba to immo] znajdującą się za nawiewem przy regulacji świateł i podświetlanie ,przy zimnych lutah na znajdującym się tam przekazniku często gasł mi ,po przelutowaniu pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź z przekaźnikiem 109 (masz taki w skrzynce bezpieczników koło nóg kierowcy) może być dobrą podpowiedzią. Miałem też tak że gasł sobie bez uprzedzenia i zaświecała się wtedy kontrolka świecy. Ten przekaźnik odpowiada za zasilanie Kompa, pompy wtryskowej i jest chyba jakoś w immo powiazany. Wyjmij go i obejrzyj. U mnie zimnych lutów widać nie było ale po wymianie na nowy wszystkie problemy znikły.

 

 

Jak można jechać tak daleko od domu z taką oponą na zapasie ??

 

Hmm w opisie masz passata b5 ale rozumie że piszesz o b4 z 1Z.

Edytowane przez spiczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisie mam b5 ponieważ posiada taki w domu dla żonki a sam ganiam starym b4

A na tej oponie to strach było jechac ale dokulałm sie 5 km nawet nie wiedziąłm że ma taką straszną opone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc moze to pomoze. Sam ostatnio mialem problem z moim pasiakiem, no wiec do sedna sprawy. Podczas uruchamiania silnika on automatycznie gas po moze 2-3 sekundach. Dziadek "stary mechanik" mowil ze to moze byc zapowietrzenie silnika wiec zaradził zebym wymienil przewody zwrotne (paliwowe). Kupilem, wymienilem i co dalej lipa to samo.. wiec auto na hol i do elektro-mechanika okazalo sie ze w pilocie padł mikro procesor jakis ktory steruje immobiliser-em . Wymienilem i gitarka smigam do dzis ;)

mam nadzieje ze pomoglem pozdr. i WEsołych swiat, szerokich drog :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awaria osunięta

po wizycie u 3 elekto mechaników i znachorów

wymieniłem w sumie przekaźnik 109 i 18 na wszelki wypadek

awaria była spowodowana moja głupotą

Ponieważ mam słaby akumulator często go odłączam w celu naładowania i poluzował się kabel przypadkiem zasilający delikatnie ale na tyle aby spowodować rozłącznie się przekaźnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności