Skocz do zawartości
romeo9999

Wymiana kierownicy zwykłej lub starej MF na nową 12 MF

Rekomendowane odpowiedzi

AJ będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z z Was mógłby mi podać namiar do osoby która wymieni mi starą kierownicę w Passacie  B6 na nową z B7 , sam tego nie zrobię, chodzi mi o osobę która juz choć raz to zrobiła i przerobiła ten temat. Jestem z Dolnego Śląska więc fajnie by było gdyby był to ktoś z tych rejonów .Bardzo dziękuje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownice zalozylem sam do 2006 roku. Szkoda ze do 2007 liftu poduszki byly 2 nabojowe i byl blad airbaga.

 

Dziękuję za pomoc @romeo9999 z obejściem tego 2giego zapalnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam b6 z 2006, grudzień wersja high, kierownice posiadam MF 8 przycisków, zastanawiam się czy dużo trzeba przerabiać gdybym chciał założyć taką od B8? Czy zmiana modułu taśmy i poduchy czy to jest w ogóle do ogarnięcia aby wszystko działało jak trzeba? Mam możliwość taka zakupić za bezcen, a dodatkowo by było grzanie...

Ps. Orientuje się ktoś czy kiewnica od B8 jest taka sama jak od tourana? Wizualna taka się wydaje, ale czy wielkości się nie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By kiera z B8 działała ( MFA i CCS) potrzebny  dodatkowy konwerter, temat znany od ponad roku 

wywalasz manetke od CCS, wyalasz manetke od MFA i wsio obsługujesz z kiery , podswietlanie, kodowanie, wszystko 

Slizg mozesz zostawić  ten co masz, nie ma znaczenia, konwerter omija slizg  

 

albo tylko kiere z  MFA  (bez CCS) wtedy tez konwerter  i slizg zostawiasz jaki masz 

 

B8 ma kiere jak Golf 7  - te same poduszki . Touran  ma inną poduszke (poznasz po 3 kołkach czarnych )

wymiar i działanie ....wszystkie te same 

Tu masz film jak działa kiera od ACC  jako zwykły CCS

 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.Chciałbym odświeżyć temat.A więc mam Passata  b6 z 2010 roku i ma kierownicę czteroramienną.Co dokładnie potrzebuję żeby założyć nową multi.Wiadomo kierownica,poduszka,moduł (nie jest pewne bo być może mam taki jaki potrzeba) wiązka?Taśma?Coś jeszcze?Byłbym wdzięczny za podanie symboli tych gratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sly-s2 może podaj najpierw symbol modułu który masz aktualnie zamontowany. Masz auto z 2010 więc pewnie już moduł zintegrowany ze zwijakiem ale kto to może wiedzieć na pewno jak nie ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, nTomek napisał:

@sly-s2 może podaj najpierw symbol modułu który masz aktualnie zamontowany. Masz auto z 2010 więc pewnie już moduł zintegrowany ze zwijakiem ale kto to może wiedzieć na pewno jak nie ty?

Nie wiem jaki jest moduł,auto to świeży nabytek i nie miałem jeszcze możliwości podłączać go pod VCDS.Wiem jedno,muszę do niego dość sporo dołożyć żeby go doposażyć bo jest to trendline.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od tego trzeba zacząć, szczególnie, że to twój nowy nabytek. Zrób zatem "autoscan" (zachowaj sobie gdzieś ten plik - przydaje się czasami gdy coś się namiesza w "kodowaniu" sterowników) i wklej info o module, a wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kupiłem passata  poprzedni właściciel  zmienił kierownice  i nie doprowadził tego do końca   .  A więc zakupiłem moduł z końcówką AH 

Zmieniłem  taśmę na 3c0959633B 

Tylko brakuje wiązki od poduszki  poduszka jest jedno nabojowa    

Proszę o pomoc  dzięki.  

1519226396200534303211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy ponieważ kupiłem taką kierownice w bardzo dobrej cenie razem z poduszka i co ja potrzebuje żeby założyć ją ? Mam kierownice z multi-funkcja oryginalnie, zegary od B7 białe i gateway L. Kiera jest bez wiązki tylko z poduszka.90359235106260969301_thumb.jpg

Edytowane przez matmur94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałem się przywitać. Jest to moje pierwsze zapytanie,dodam że nie bardzo wiem co i jak a więc w moim aucie jest stara cztero ramienna kierownica,moduł jaki posiadam to BP,Gateway z literką Q. Zakupiłem moduł AK i kierownicę z poduszką takie jak na zdjęciu. Czy to są dobre części i co jeszcze potrzebuje dokupić? Oglądałem też inne kierownice i one miały w sobie pod poduszką inny moduł,a ta tego nie posiada i teraz mam obawy czy zakupiłem dobrą kierownicę.

IMAG0122.jpg

IMAG0125.jpg

IMAG0119.jpg

IMAG0120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,częściowo sam sobie poradziłem. Mechanicznie wszystko gra. Jedynie nie działa mi sygnał dźwiękowy i nie wiem czy to wina zwijaka (ma 6 pinów do kostki z air bag) czy to z powodu jeszcze starego modułu i braku kodowania?

IMAG0131.jpg

IMAG0127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zwijak do sygnału, załóż starą wiązkę poduszki bez multi jak nie zmieniłeś sterownika i będzie działać sygnał i bez multi tak jak obecnie.

Kurcze troszkę wysiłku i poczytać temat choć odrobinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,czytałem ten groch z kapustą dwa razy,dwa to mam założyć moduł bo leży w bagażniku. Ciężko odpowiedzieć,że nie działa sygnał bo moduł jest stary? I jeszcze jedno pytanie,czy jak zamontuje ten moduł i narazie nic nie zaprogramuje VCDesem to będą jakieś skutki uboczne czy można zakładać bez żadnych obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz moduł bez kodowania i adaptacji nie będziesz miał wspomagania i esp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności