Skocz do zawartości
romeo9999

Wymiana kierownicy zwykłej lub starej MF na nową 12 MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, posiadam passata B6 z 2008 roku z kierownicą typu naleśnik (cztero ramienna) chciałem zmienić na kiere skórzana 3 ramienną prosze o pomoc w podaniu numeru kierownicy, doradzeniu czy kupic ladna czy lepiej zuzyta i obszyc? Ponadto jaki mam miec air bag jednoobwodowy czy dwuobwodowy i czy musze kupowac tasme? Jak zmienic kiere krok po kroku? Wstępnie znalazlem, ze powinna byc taka kiera 3C0419091AG

 

Ja bym szukał ładnej oryginalnej, za obszycie zapłacisz tyle co za całą kierę, poduszka 1 nabojowa, taśma jest ok. Akurat te kiery są takie sam w golfie, turasie i paszczaku. Oprócz kiery do wymiany moduł i wiązka jest oddzielny wątek w warstacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do wymiany moduł skoro biorę kierownicę bez przycisków. Daj mi linka bo nie znalazłem tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2008 to trochę dziwne ze masz taką kiere sprawdz jaki masz moduł. Bo może był dzwon i założyli co mieli. Po 2 kup 12stke plus manetki b7 i masz bajer. Stara poduszkę sprzedasz a kierownica do zabawy dla dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest dokładnie koszt i co trzeba kupić aby założyć kierownicę z 8 przyciskami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Mam auto 2008 r model 2009 ale jeszcze kierownica 8 przyciskowa . Chce wymienić ja na 12 przyciskowa . Wiem ze potrzebuje moduł kierownice i poduszkę . Cos jeszcze potrzebuje ? Czy ten moduł bedzie okej ? http://allegro.pl/3c0953549aj-modul-kierownicy-vw-passat-b6-12funkcj-i5985592115.html#thumb/2 ?? I czy do tego modułu zostają moje manetki a zmieniał tylko na ten moduł czy ten manetki muszę wymienić ? Muszę sie rozejrzeć za ładna kierownica z poduszka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł ok, manetki mogą zostać, potrzebna jeszcze kierownica i poduszka z wiązka. Najlepiej sprawdź jaki masz moduł, bo prawdopodobnie masz taki jak trzeba. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto moje było wyprodukowane w lipcu 2008 r ale po vin modelowo nie wiem czemu jest 2009 r . Jest możliwość ze mam juz dobry moduł pod kierownice 12 przyciskowa ale mam zamontowana fabrycznie 8 przyciskowa ? Jak sprawdzić jaki mam moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kompem albo rozkrec kierownice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wejść w komputerze aby przez komputer zobaczyc ? I z jaka musi byc końcówka aby pasowała kierownica 12 przyciskowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to już jest szczyt lenistwa. Nie chce ci się nawet przeczytać kilku postów z pierwszej strony ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Juz przeczytałem i wiec ze są 3 koncówki . Mam nadzieje ze bede miał to co trzeba ale gdybym miał to moze by juz była nowsza kierownica :/ jak sprawdzić to przez komputer jaki mam moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grupie 17

Na 99,99% nie będziesz miał takiego. Jest 0,01% szansy, że ktoś się cofnął w czasie i założył ci moduł z MF12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

szukam kostek i oznaczeń pinów do pająka z Passat B7

jesteście w stanie mi podać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do poprzednika z rozwinięciem tematu. Jak jest z tymi manetkami od B7 ? Co trzeba przerobić żeby założyć ? Chce ominąć sprawę z tym nieszczęsnym modułem ciężko dostępnym AH AJ AK. Poproszę jakiegoś znawcę tematu o info. Wszystko co potrzebne mi było do założenia to mam poza modułem których jak na razie brak. Pozdrawiam

 

Nie było pytania !!

Edytowane przez Darko81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dołączę się do poprzednika z rozwinięciem tematu. Jak jest z tymi manetkami od B7 ? Co trzeba przerobić żeby założyć ? Chce ominąć sprawę z tym nieszczęsnym modułem ciężko dostępnym AH AJ AK. Poproszę jakiegoś znawcę tematu o info. Wszystko co potrzebne mi było do założenia to mam poza modułem których jak na razie brak. Pozdrawiam

 

Nie było pytania !!

 

Nie zgodzę się że są ciężko dostępne. Trzeba dobrze poszukać. Zamiast kombinować z manetkami od B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się że są ciężko dostępne. Trzeba dobrze poszukać. Zamiast kombinować z manetkami od B7.

Masz rację są dostępne, ale w chorych pieniądzach 500-600pln, manetki od b7 można ogarnąć za 200-300pln, montaż ok150pln, a do modułu jeszcze trzeba kupić zwijak za 60-100pln, więc widać co jest bardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany kierki. Jej numer to 1k8419091T

 

Podobno muszę wymienić wiązkę od multi - pytanie na jaką? :help

 

Mam kierkę multi, pasek z połowy 2010r., dane z vcdsa:

Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 3C0-953-569.clb

Part No SW: 3C5 953 501 BN HW: 5K0 953 569 AB

Component: LENKS.MODUL 009 0135

Revision: FF010036 Serial number: 20100519101000

Coding: 0182270002

Shop #: WSC 00028 028 00020

ASAM Dataset: EV_VW360SteerWheelUDS A03004

ROD: EV_VW360SteerWheelUDS_VW46.rod

VCID: 72EFDEFB118B

 

MFL:

Subsystem 1 - Part No SW: 3C8 959 537 D HW: 3C8 959 537 D

Component: E221__MFL-TK6 H06 0022

Coding: E20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kierownicę która nie ma sterowania radiem ale ma łopatki, moja ma mf ale nie ma łopatek czy da się to jakoś zgrać aby mięć mf i łopatki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją starą zwykłą czteroramienną kierownicę zamieniam na trójramienną 12 sto przyciskowa zegary również wymieniam z b7 potrzebny mi moduł tylko nie jestem pewien z jakim oznaczeniem AJ czy AF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności