Skocz do zawartości
romeo9999

Wymiana kierownicy zwykłej lub starej MF na nową 12 MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To instrukcja okrojona a reszta w głowie !!!!

 

 

 

Temat dotyczy tylko i wyłącznie kierownicy 3 ramiennej lub starego typu MF, wymiana na wersję z 12 przyciskami MF

 

Nr 1

 

- kierownica passat b6 - b7 - cc

 

kiera passat.jpg

 

- Poduszka passat b6 - b7 - cc

 

poducha passat.jpg

 

 

Nr 2

 

- kierownica golf - touran oraz model R-LINE

 

3 rline.jpg

 

 

- Poduszka golf - touran oraz R-line

 

poducha golf.jpg

 

 

Ewentualnie w przypadku problemów http://forum.vw-passat.pl/threads/25...cyjna-a-zwykla

kiera golf 6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Miałem to robić przy wymianie u siebie :) Jak będę najwyżej uzupełnię o zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyróżniamy 2 rodzaje poduszek. do połowy 2006 dwu nabojowa i wtedy trzeba zaślepić jeden nabój oporem

Napisałeś do połowy 2006r, a niżej

A jedno nabojowa. Od 2007/8 roku wszystkie już były jedno nabojowe.

A co z Passatem np. z roku modelowego 2007r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nic o kodowaniu nie napisałeś, a to ważne,

O tym jaki gateway potrzeba.

Nie spotkałem się jeszcze aby moduł AH nie działał lub działał niewłaściwie - w ASO moduł AH zastępuje wszystkie niższe, wiec wypuszczenie go do obiegu na pewno jest przemyślane przez VW.

 

AH aczkolwiek z AH róznie bywa czasami chodzi a czasmi nie bo ma takie widzimisie

 

Podaj jakieś konkretne przypadki, bo sam jestem ciekaw kiedy ma widzimisie, bo mój jakoś widzimismia nie ma :) a przechodził różne konfiguracje.

Nic nie ma o manetkach, o obsłudze kompa, że manetki z kierownica się gryzą, że trzeba odpowiednio kodować.

 

Dopisz to wszystko bo to nie takie proste jak się wydaje i na początek może być euforia, a potem tysiące pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałeś do połowy 2006r, a niżej

 

A co z Passatem np. z roku modelowego 2007r?

 

Ale to już było http://forum.vw-passat.pl/threads/132694-INSTR-Zmiana-kierownicy-3-ramiennej-na-MF-Stary-typ?p=1870392&viewfull=1#post1870392

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój modelowy 2007 ma dwa naboje, łatwo sprawdzić zdejmij poduchę to proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniesione do działu warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj,że chcesz kierownicę z Touarega..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie żartuj,że chcesz kierownicę z Touarega..

 

dlaczego? pytanie konkret w temacie a Jego auto=Jego sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ze z Touarega a tylko dlatego ze podgrzewana, w b5 założyłem już muszę skończyć podłączac. Dlatego tez pomysł na to samo w b6. Kiere już kupiłem, muszę poszukać poduszki do niej.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symeks czekamy na manual :) jestem ciekaw czy gdzies jest jako opcja w b6/7 kiera podgrzewana, moze w krajach skandynawskich? Wiem tyle ze wina sie to w podgrzewanie fotela kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdyby istniała znalibyśmy już jej numer katalogowy. Ale sam pomysł na grzaną kierownicę jest OK! :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już taśmę z grzaniem, teraz szukam taniej poduszki i informacji jak dalej to podłączyć. Pzdr

 

Jeżeli macie jakieś info to proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek moze być problem bo nowe moduły pod kierownice są juz z manetkami jako jedna całośc a w b6 jest inaczej do 2010r

(A propo ja jeszcze nie widziałem grzanej kierki jedynie to jest moduł multi typowy jak dla kierownic golfa i turana )

allegro to tak jak kartka ludzie piszą nie znajac sie wogóle na cześciach nawet na tym co mają i sprzedają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 2 grzana kierownicę, wtyczki od grzania są podobne.

 

Tutaj link do b5, tak dla zapoznania, nie wiem czy w tej tez jest sensor od temp, bo ew zrobię tak jak tam jest opisane.

http://forum.vw-passat.pl/threads/122411-Montaz-podgrzewanej-kierownicy-multifunkcyjnej

 

Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy wymieniłem już kierownicę na 12 przyciskową, pozostaje teraz moduł mam moduł do kierownicy z końcówką AD czyli zły czy mogę zastosować z końcówką AE dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy wymieniłem już kierownicę na 12 przyciskową, pozostaje teraz moduł mam moduł do kierownicy z końcówką AD czyli zły czy mogę zastosować z końcówką AE dzięki za info

 

tylko AJ, AK, AH i żaden inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie mowie z gory iz jestem zielony w temacie wiec prosze o wyrozumialosc , ale przejde do rzeczy .

 

Kupilem kiere taka jak ta :

 

http://allegro.pl/kierwonica-multi-vw-1t0419091ac-1t0-419-091ac-i3807194786.html

 

juz z poducha i moje pytanko jak odwracam (bo nie sciagalem poduchy jeszcze ) to widze, ze wyglada identycznie (przynajmniej dla mnie )

 

jak ta z ostatniego (piątego zjdecia ) w temacie , i tu moje pytanko jak dobrze rozumiem to jest to jedno nabojowa tak ??

 

Wiec potrzebuje kupic :

 

taśma airbag 3C0959653B

 

wiazka do podłączenia airbaga i MF 1K0 971 584 C

 

tak??

 

Jesli sie myle prosze mnie poprawic. O module pod kiere , ze najlepiej AH to juz wiem oraz ze liczniki wypada zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności