Skocz do zawartości
IgnisDriver

drży wkład lewego luserka

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu widziałem że drga lusterko (samo szkło) przy większych prędkościach - nic z tym nie robiłem. Teraz drży już przy ok 50km/h co wkurza zwłaszcza nocą kiedy widzisz tylko 2 punkty swietlne za sobą a one latają na boki.

PYTANIE:

jak się do tego dobrać? podważyć delikatnie, wyjąć? Czy tam coś pękło, odkleiło się?

 

Kiedyś w Avensie wymieniałem wkład bo nie grzał i szkło wskakiwało tam na zatrzask - jak jest w Passku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się do tego dobrać? podważyć delikatnie, wyjąć? Czy tam coś pękło, odkleiło się?
Szkło Ci się odkleja. Myślę że jak je palcami podhaczysz to ci zostanie w ręce. A później wyciągniesz wkład, jest na wcisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś odkleiło szkło, wyjąłem je - tak jak pisze Bartek - podważając palcami. "Na szybko" przykleiłem je na taśmę dwustronną żeby nie jeździć bez prawego lustra i...tak już zostało. Spełniało swoje funkcje, podgrzewanie też działało jak należy więc nie było potrzeby wymiany całego wkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo.

Kolego IgnisDriver, jak zdiagnozujesz już u siebie przyczynę to prosiłbym o informacje co nią było i jak według Ciebie można rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczny problem ostatnio. podczas jazdy drżał mi wklad od strony kierowcy. gdy podważyłem, w ręce zostało mi szkło a mata grzewcza została bo wisiała na kabelkach.

załatwiłem sprawe w 5 minut. klej do szyb/luster i gotowe.:):)

Edytowane przez piotreeeek17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem ostatnio ten sam problem , rozwiazalem to klejem dwuskladnikowym . wyciaglem cale lustro wpychajac gorna czesc do srodka az poczulem takie klikniecie. no a potem zostalo rozlaczenie kabelkow od maty grzewczej tu kilka fotek 260220131206.jpg

260220131202.jpg

260220131205.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od jakiegos czasu widziałem że drga lusterko (samo szkło) przy większych prędkościach - nic z tym nie robiłem. Teraz drży już przy ok 50km/h co wkurza zwłaszcza nocą kiedy widzisz tylko 2 punkty swietlne za sobą a one latają na boki.

PYTANIE:

jak się do tego dobrać? podważyć delikatnie, wyjąć? Czy tam coś pękło, odkleiło się?

 

Kiedyś w Avensie wymieniałem wkład bo nie grzał i szkło wskakiwało tam na zatrzask - jak jest w Passku?

 

mam nadzieje ze tymi fotkami pomoglem :dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki - jak widać nie tylko mnie pomogłeś.

 

powiedz czy dobrze zrozumiałem: szkło lusterka można przykleić do tego płaskiego platiku i dopiero on wchodzi na zatrzask do okrągłej plastikowej części (foto 2) która jest już w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Sam to przerabiałem 2 tyg temu. Nie baw się w taśmy dwustronne tylko kup klej. Ja w norauto dałem 12zł za dwuskładnikowy klej do lusterek.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja miesiąc temu to przerabiałem, podkleiłem na taśmę dwustronną, ale następnym razem na pewno wezmę klej do lusterek jak sugeruje ZAREMBAZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki - dzięki za cenne rady!

Szkło własnie się przykleja do maty grzeczej. Trzymało sie ostatkiem sił, lekko poważyłem i zostało mi w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chłopaki - dzięki za cenne rady!

Szkło własnie się przykleja do maty grzeczej. Trzymało sie ostatkiem sił, lekko poważyłem i zostało mi w ręce.

to juz wszystko wiesz co i jak :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką przypadłość na jesieni zeszłego roku. Identyczne objawy. Chłopaki na blacharni mi przykleili na klej do szyb i jest ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również wykonałem dziś akcję "lusterko", odtłuszczone, podklejone klejem, szklarz zarobił dychę i wszyscy zadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tak sie kiedys przydazylo w trasie, zatrzymalem sie i pomacalem lusterko i praktycznie od razu wypadlo. Mialem przy sobie "krople" - 2 min i tymczasowo przykleilem. Bylo to chyba 2 lata temu i dziala do dzis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i znalazłem na Allegro taką taśmę dwustronną - http://allegro.pl/klej-do-lusterka-wklad-vw-passat-b6-lusterko-002-i4529918493.html dedykowaną kształtem do lusterka B6. Mam tylko pytanie czy jak przykleję lusterko na tej taśmie to czy będzie działać podgrzewanie lusterka? Jeżeli to głupie pytanie to przepraszam ale nie wiem. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności