Skocz do zawartości
stinger

El. składane lusterka urwany element- kto ma taki probl

Czy masz problem "mielącego" el. składanego lusterka  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz problem "mielącego" el. składanego lusterka

    • Mam el. skł. lust. bez migacza i mam poroblem "mielącego" silniczka po złożeniu
      1
    • Mam el. skł. lust. z migaczem i mam poroblem "mielącego" silniczka po złożeniu
      1
    • Mam el. skł. lust. i mam inny problem z el. składanym lusterkiem - opisz jaki w poście
      0
    • Mam el. skł. lust. i nie mam poroblem "mielącego" silniczka po złożeniu
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wszystkie inne tematy dotyczą jak podłączyć lusterka albo jak przerobić.

Ja chciałbym zapytać wszystkich którzy posiadają elektrycznie składane lusterka ilu z Was ma problem z ciągle mielącym lusterkiem po złożeniu lub niepoprawnym jego działaniem. To znaczy lusterko nie powinno sie złożyć (silnik uruchomić) gdy zostało złożone ręcznie.

U mnie lusterko cały czas mieli mieli, tak po jego złożeniu to jeszcze przez 5 - 8 sekund.

Interesuje mnie ilu z was ma taki problem, bo może uda mi się rozwiązać tego typu problem, ale musze wiedzieć jaka jest skala problemu.

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta ankieta w czym ma niby tu pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krańcowka lusterka uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej tez bym obstawiał krąńcówkę znajdująca sie w trojkacie lusterka. Nie tam gdzie jest szklo, tylko w elemencie przykrecanym do drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta ankieta w czym ma niby tu pomóc ?

 

Pomóc ma przede wszystkim w rozmoznaniu tematu bo prpblem krańcówek to znam. a własciwie jest jedna w silniczku zbudowana tylko mnie pękło koło które wchodzi do silniczka i naciska na tą krańcówke a przy okazji siedzi w kole zębatym które porusza ten element a właściwie opiera sie o niego i porusza silniczek względem trójkąta czyli składa lusterko. Chodzi mi o dokładne opisanie zachowań Waszych lusterek. jeżeli mili mili to nie koniecznie krańcówka tylko włąsnie opęknięte koło które nie wchodzi na krańcówke i ją wyłącza. rozebrałęm cały mechanizm i to jest winą mielenia bo krańcówka jako sam przycisk działa bez zarzutu.

Jest jeszcze mikrostyk ale to jest co innego odpowada on za odcięcie zasilania silniczka w momencie złożenia lusterek ręcznie. I jest on umiejscowiony od spodu trójkąta. Prosze poczytać zastanowić się i odpowiedzieć w miare możliwości. Chciałbym dorabiać takie kółeczko i dlatego pytam ile takich problemów jest czy jest w ogóle sens dorabiać.

 

 

 

Krańcowka lusterka uszkodzona.

 

Kolego czym Ci się to objawia rozwiń troche bo jeśli silniczek chodzi dłużej po złożeniu to może być krańcówka ale różnież pęknięte to kółko.

Mam rozebrane lusterko starego typu bez migacza. I chciałęm kupić lusterko nowego typu z migaczem i poróznać mechanizmy czy takie same są ale wcześneij chciałęm rozpoznać skale problemu.

 

---------- Dodano o 18:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:51 ----------

 

Jak kolega wyżej tez bym obstawiał krąńcówkę znajdująca sie w trojkacie lusterka. Nie tam gdzie jest szklo, tylko w elemencie przykrecanym do drzwi.

 

krańcówka nie jest w trójkącie tylko w samym silniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli ta dziurka ktora widac w trójkącie to jest od tak sobie?

dafota.2.xc51360782665z.JPG.sm&th=9173

Rozbieralem pare kompletow i kady ma tam "cypek" a wewnatrz siedzi krancowka, ktora daje info czy lusterko jest recznie zlozone czy nie. Jak jest zlozone recznie, to cypek krancowki wystaje i w ogole silniczek skladania nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam się z Tobą ale krańcówka to nie jest od tego czy ma sie złożyć czy nie tylko, krańcówka to stycznik który daje sygnał w którym momencie silniczek ma sie zatrzymać czy to przy maszynach w ruchu posuwistym czy przy obrotowym. A ten cycek fakt przerywa tylko zasilanie silniczka a właściwie daje tylko sygnał do sterownika przy podnośniku szyb że lusterko zostało ręcznie złożone i sterownik wtedy nie włącza silniczka bo otrzymał sygnał właśnie z tego stycznika (ta dziurka) zamontowanego pod spodem trójkąta.

Postaram się ząłczyć zdjęcia bo w moim pasku jest troche inny układ tych występów w trójkącie. są mniejsze i w innym miejscu jest stycznik rozłączający silnik.

 

od czego jest zdjecie pierwsze i drugie??

pierwsze od góry jest ze stycznikiem czyli składane lektrycznie lusterka

a drugie zdjecie to na dole jest zwykłe prawda albo po prostu bez zabezpieczenie przez ręcznym złożeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniczku nie ma krańcówki. Zatrzymuje się na takiej samej zasadzie jak podnośniki szyb - mechanizm stawia opór, rośnie pobór prądu i zabezpieczenie odcina zasilanie.

Jest tylko stycznik/krańcowka w trójkącie lusterka - zabezpieczenie przed uruchomieniem, gdy lusterko jest złożone ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W silniczku nie ma krańcówki. Zatrzymuje się na takiej samej zasadzie jak podnośniki szyb - mechanizm stawia opór, rośnie pobór prądu i zabezpieczenie odcina zasilanie.

Jest tylko stycznik/krańcowka w trójkącie lusterka - zabezpieczenie przed uruchomieniem, gdy lusterko jest złożone ręcznie.

 

Ok może sa różne lusterka. Jutro wieczorem bo bede miał to lusterko zrobie dokładne zdjęcia trójkąta, silniczka rozbiore silniczek i zobacze dokładnie jka to wyglada i załącze zdjęcia. i zobaczymy czy macie takie same czy inne. Bo ja już widze u kolegi maryo że ma inne lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ja już widze u kolegi maryo że ma inne lusterka.
To są lusterka z kierunkowskazem, pierwsze od góry elektrycznie składane, te z dołu zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może takich w reku nie miałem ale mam el. składane bez migacza stara wersja w prawym luserkiem mniejszym i mam małe rowki a nie takie duże wystepy. Wiem że 1 - el. składane a 2 -zwykłe napisałem o tym wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No może takich w reku nie miałem
Nie może a na pewno, bo to moje lusterka :)
Wiem że 1 - el. składane a 2 -zwykłe napisałem o tym wcześniej.
Widziałam, ale wolałam dodać żebyś miał pewność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz może więcej zdjęć - troche widziałem na twoim profilu. a jakieś szczegóły el. skł. llusterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem jeszcze rozebrane lusterka z kierunkiem, ale bez skladania i tam gdzie widac ta dziurke po krancowce, to te wypusty byly inne.

A od razu rzucilo mi sie w oczy, ze w jednych zabezpieczeniem sprezyny byla wsuwana zawleczka, a w drugich z gory przez sile trzeba bylo wcisnac jakby podkladke. Widac lusterko lusterku nie rowne.

Jak rozbierzesz to pocykaj fotki. Moze i te starsze mialy jakas krancowke wewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak oto moje lusterka elektrycznie składane bez migacza pierwsza produkcja rocznik 2001.

Problem polega na pękniętych dwóch cypelkach w tej dolnej podstawie. Widocznej na dole zdjęcia

250320132225.jpg

a tu widać co do czego pasuje i co jest urwane zaznaczone na czerwono i teraz jeśli macie to popsute w swoich silniczkach to moge pomóc przywrócić lustereczka do sprawności.

 

250320132225a.jpg

a to mój trójkąt

250320132214.jpg

a tu rozebrany cały silniczek

250320132232.jpg

 

jak widać u mnie te wypustki na trójkącie są mniejsze , mniejszej powierzchni. Według mnie lusterka da sie składać ręcznie i potem przełącznikiem je rozkładać. Chyba. Zastanawiam sie na jakiej zasadzie funkcjonuje ten stycznik w trójkącie. Bo on zmienia stan tylko po ręcznym złożeniu lusterka. I teraz nie wiem czy jeśli zostało złożone ręcznie to czy sterownik pozwala na prace silniczka czy nie. U mnie ten stycznik ciężko chodził i praktycznie po zdjęciu całej góry nie wysunął się. czyli nie zmienił mikrostyk stanu. Czyli sterownik nie wiedział że jest ręcznie złożone. Więc to może być przyczyna połamania tych występów na tym kole(zaznaczone na czerwono).

Ale jedno nie daje mi spokoju bo po analizie składania lusterka ręczni i elektrycznie stwierdzam że nawet po ręcznym słożeniu silniczki same przekręcą podstawe na miejsce i wcześneij czy później powinno wsyzstko dobrze się ustawić. ale nad tym jeszcze pomyśle. Prosze o sugestie czy dobrze myśle czy jednak gdzieś się mylę.

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowane, jak recznie sie zlozy, to elektrycznie sie rozlozy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz mi powiedz dlaczego pękło. wydaje mi sie ze przez zmęczenie materiału bądź uderzenie w druga stronę.

A testowałeś taki jak na moich zdjeciach? I w czym to masz jakim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowane oczywiście na aucie Asi, tzn wczoraj właśnie ręcznie złożyła lewe ipokrętłem się rozkłada. A model B5 polift.

Te Asi maja troche inne mocowanie, na foto wczesniej co wstawialem widac.

Te plastiki co masz ulamane, to wydaje mi sie ze chyba w tych lusterkach co robilem nie bylo, inna konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i prawie wszytko jasne testowałem lustereczka składane z migaczem i sie okazało że jak złożysz ręcznie będz to w strone okna bądz w stronę silnika to i tak silniczek dostaje sygnał że ma chodzić ( i teraz nie wiem czy tylko sie kręci w jedną stronę niezależnie od złożenia) aż trafi na opór. W sumie wygląda to tak:

lusterko normalnie rozłożone - przełącznik na rozłożone:

lusterko wygięte bardziej w strone silnika- porzełączymy na złożenie złoży sie do końca do okna

lusterko romalnie rozłożone - przłącznik na rozłożone:

złożymy lusterko do szyby- przełączymy na złożone lusterko kręci się aż zatrzaśnie i stanie potem rozkładamy i sie normalnie rozkłada.

nie próbowałem ze złożonym i ręcznie rozłożyć i wtedy przełącznikiem na rozłożone ale myśłe że powinno stanąć na pozycji rozłożonego normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem lepszego tematu więc pozwolę sobie podłączyć u dopytać się w tym... Mianowicie, banał ale nie mogę się doszukać... jak wyłączyć synchroniczne ustawianie lusterek? Chcę ustawić raz jedno raz drugie...

Wesołych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności