Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)
    Rok prod: 2006

Witam ja mam takie  pytanie może nie ten temat ale..  mam problem z mocą tzn po logach wynika że przy około 3tys. obr spada mi doładowanie po czym powraca i tu jest problem że nie mogę przekroczyć 190km/h na 6 biegu ;)  myslę że powinien jakiś bład wyskoczyć czy cos ale nic nie wywala ... tak samo próba odpięcia przepływki jak i n75 powoduje brak błedu .. co by wskazywało że ktoś przed mna usunął tablice błedów . Da rady to jakos wgrać ponownie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS)
    Rok prod: 2008

Zrób loga 011 dynamicznego na 3 biegu jak przystało i wrzuć. Trzeba sprawdzić jak zachowuje się doładowanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: ---
    3 godziny temu, KYLOMC napisał:

Witam ja mam takie  pytanie może nie ten temat ale..  mam problem z mocą tzn po logach wynika że przy około 3tys. obr spada mi doładowanie po czym powraca i tu jest problem że nie mogę przekroczyć 190km/h na 6 biegu ;)  myslę że powinien jakiś bład wyskoczyć czy cos ale nic nie wywala ... tak samo próba odpięcia przepływki jak i n75 powoduje brak błedu .. co by wskazywało że ktoś przed mna usunął tablice błedów . Da rady to jakos wgrać ponownie ?

Jeśli to zawahanie doładowania jest krótkie, to sterownik nie wyłapie tego jako błąd i nie przejdzie w tryb awaryjny (jeśli przechodzi, to musi zostać zarejestrowany kod błędu).

Natomiast jak odpinasz czujniki to również błędy powinny zostać zarejestrowane.

Da radę przywrócić tablicę błędów bez problemu.
    Zgraj soft z auta i podeślij mi na maila, to powiem Ci co jest i poprawię lub wyślę oryginał (jak będziesz chciał).

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)
    Rok prod: 2006
    37 minut temu, banshee napisał:

Zrób loga 011 dynamicznego na 3 biegu jak przystało i wrzuć. Trzeba sprawdzić jak zachowuje się doładowanie.

http://log.malonetuning.com/chart/35421#H8KLCADCsMKDeFoCA0XCjEEOwoAgDATDv8OSc8Kbw7Afw4IBwrUSEsKkwqYUQ3zCvRoOXmd2w5Z7w5jDhMKow6TDisKAwqbCnQN6WMOlWF5AScKlwp8Nw5BNWETDs8O9w44cQsOiw4oawo1hwpp6wrEawpnDkMKgOMOyV8OMw6bCv8OeY2kcw4IDLsKRwpnCqG8AAAA%3D

wyraznie widac ze traci moc po 3 tys obr.  podcisnienie sprawdzone zawork tez 

32 minuty temu, rh.rally napisał:

Jeśli to zawahanie doładowania jest krótkie, to sterownik nie wyłapie tego jako błąd i nie przejdzie w tryb awaryjny (jeśli przechodzi, to musi zostać zarejestrowany kod błędu).

Natomiast jak odpinasz czujniki to również błędy powinny zostać zarejestrowane.

Da radę przywrócić tablicę błędów bez problemu.
    Zgraj soft z auta i podeślij mi na maila, to powiem Ci co jest i poprawię lub wyślę oryginał (jak będziesz chciał).

Pozdrawiam

tylko jak zgrac softa ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    22 godziny temu, KYLOMC napisał:

Odezwij się do mnie na PW, widzę, że jesteś z Wrocławia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2003

Pytanko do znawców tematu. Mam MPPS v16 i chciałbym zgrać wsad ze sterownika na stole (mam ECU, wtyki do ECU , przelotkę do OBD II oraz zasilacz 12v 5A). Zgrywanie wsadu z samochodu na wskazanym kablu działa, niestety na stole nie łączy się mpps z ECU (vag com nie ma problemu na zrobionej instalacji). Pacjent to AVF. Korzystałem ze schematu połączeń jak w załączniku. czy ma ktoś może jakiś schemat lub zdjęcie swojej instalacji oraz porady co należy zrobić aby mpps połączył się z ECU

EDC15.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)

Czy dobrze rozumiem?

Na Aucie po OBD MPPS czyta Ci ten ECU, a na stole na krótko nie chce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2003

Dokładnie tak. Być może problem, ze na pin 37 oraz 2 cały czas mam zasilanie a powinien być przelacznik / stacyjka na 37. Muszę się jeszcze z tematem pobawic. Dziwne jest to, ze VAG com działa bez problemu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: AVB+073AR+BRD
    Rok prod: 2002
    1 godzinę temu, bulon1 napisał:

Dokładnie tak. Być może problem, ze na pin 37 oraz 2 cały czas mam zasilanie a powinien być przelacznik / stacyjka na 37. Muszę się jeszcze z tematem pobawic. Dziwne jest to, ze VAG com działa bez problemu. 

Nie ma znaczenia czy podajesz jednocześnie zasilanie na te 2 piny. Sam czytam Galletto w ten sposób i niema problemu. Możliwe że twój mpps ma problem z tym .

Mieszkasz niedaleko ,jak będziesz potrzebował mogę pomóc , Posiadam Też Hamownie Drogowa Dynomet .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2008

hej,

Proszę powiedzcie mi jak SOI wpływa na spalanie. 

czy zwiększenie kąta zmniejsza, ?

Potrzebuje tej informacji dla sterownika EDC 16

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta